Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Młotowierarka firmy Graphite model 58G519

winuser2 18 Lut 2011 16:15 4682 5
  • #1 18 Lut 2011 16:15
    winuser2
    Poziom 17  

Witajcie otóż niecały miesiąc temu zakupiłem ten sprzęt co w nazwie tematu z powodu remontu. Nie był używany dużo w sumie jedyn co to podkułem kilka rowków na kable w podłodze i inne drobne. Od początku co zauważyłem to że wiertarka po 5 minutach pracy jest gorąca, więc robiłem odpowiednie przerwy. Dziś znów miałem małą robotę do wykonania, załączam a w środku coś "chrobocze". Początkowo było to prawie niesłyszalne, aż w końcu było bardzo głośne. Przerwałem działanie a po chwili z otworów wentylacyjnych wyleciały kulki.. No tak pomyślałem łożysko poszło. Jak to możliwe żeby wydać 400 zł i dostać taki szmelc ? Ale nie to jest najgorsze, otóż jak czytam w regulaminie gwarancji, gdy nie ma nalepki "quality check" to mogą odrzucić.. Tymczasem u mnie jej właśnie nie ma. Nie wiem jak to się stało.. W każdym razie sprzęt nie był otwierany. Teraz pytanie, czy wogóle próbować oddawać to na gwarancję ? Czy nie mam szans..

• #2 18 Lut 2011 16:43
    Sławek K
    Poziom 22  

Nie ma czegoś takiego jak brak możliwości serwisowania.Masz dowód zakupu i wykaz p. serwisowych Topexu i tam należy te narzędzia naprawiać.
    Druga droga to skorzystanie z ustawy konsumenckiej - niezgodności towaru z umową.Nie nieś do p. serwisowego , ale prosto do sklepu z dowodem zakupu żądaj wymiany na nowy lub zwrot gotówki ze względu na niezgodność towaru z umową. Raczej nie wspominaj ,że się grzała od dłuższego czasu czy coś takiego- przestała pracować i tyle . Mają dwa tygodnie na ustosunkowanie się do twoich roszczeń, więc tez nie ułatwiaj im życia i do kontaktu nie podawaj nr-u telefonu tylko adres pocztowy.
    Tak swoja droga , to rozsypanie się łożyska może być skutkiem właśnie temperatury z niesprawnego elektrycznie silnika ( wcześniej się grzał), już wtedy gdy to stwierdziłeś należało reagować!!!

• #3 18 Lut 2011 16:48
    winuser2
    Poziom 17  

Kiedyś miałem okazję pracować na sprzęcie firmy Makita (coś koło 900 zł). Grzał się podobnie, a przepracował jak dotychczas już chyba z 6 czy 7 lat.. Wiadomo to inny kaliber sprzętu, no ale nauczony tamtym doświadczeniem.. A rozpadło się mimo tego że robiłem przerwy i mimo że wiertarka ma metalową obudowę (lepsze niby chłodzenie). Kiedy przy zakupie zapytałem gościa w sklepie co w razie awarii, ten odpowiedział mi że mam wtedy dzwonić do Graphite i przyślą jakiegoś serwisanta. A co do tego braku możliwości serwisowania, no właśnie w karcie gwarancyjnej pisze jak byk że brak nalepki "quality check" może być powodem do odrzucenia gwarancji.

• #4 22 Kwi 2011 19:29
    Paweł1355
    Poziom 19  

Słyszałem ,że Graphite to całkiem porządny sprzęt , ale cóż i w porządnym coś sie potrafi rozpaść.

• #5 22 Kwi 2011 19:41
    winuser2
    Poziom 17  

Rozwiązanie okazało się proste. Otóż wysłałem zgłoszenie emailem do firmy po czym po dwóch dniach zjawił się kurier i odwiózł sprzęt do serwisu. Po kolejnych kilku dniach sprzęt wrócił naprawiony. Wielki plus, że nie czepiali się plomby :) Jestem zadowolony.

Pomijając to, sprzęt wydziela sporo ciepła mimo że obudowa jest aluminowa to łatwo przegrzać łożyska, dlatego radzę wszystkim niech nie kupują wersji 900 W tylko 800 (są te same obudowy) no i przedewszystkim niech robią przerwy podczas pracy i to długie (ja jak widać robiłem zbyt krótkie..).

• #6 22 Kwi 2011 20:13
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

Temat zamykam.
    Jeśli ktoś ma jeszcze coś ważnego, proszę pisać do mnie na PW.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME