Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-LINK TL-WR340G + brak dostępu do internetu

Pago87 18 Feb 2011 17:47 10188 31
    Pago87
    Level 9  
    Witam,
    Bardzo proszę o pomoc w skonfigurowaniu routera. Administratorzy z miłą chęcią przyjadą skonfigurować router za 30zł. A ja nie do końca jestem strasznym laikiem w tematach router - internet i kilka routerów konfigurowałem w swoim życiu, jednakże nie z tym dostawcą i tym routerem. Po podłączeniu routera kablem skype i mtorrent działa. Co prawda torrent ma prędkości ok 10 kB/s, normalnie około 200kB/s. Tak więc wydaje mi się, że to sprawa DNS'ów. Oczywiście dostawca ma odblokowaną możliwość dzielenia sygnału, za co oczywiście dodatkowo płacę. Panowie administratorzy z ISTS stwierdzili, że u nich jest wszystko ok i, że nie potrafię skonfigurować routera...

Dostęp do internetu : ISTS Kraków (dynamic IP)
    Router: TP-LINK TL-WR340G
    Problem: brak dostępu do internetu po lanie i wifi

Na kablu bezpośrednio do kompa mam następujące dane:

IP: 172.25.26.245
    SUB MASK: 255.255.255.0
    DEFOULT GATEWAY: 172.25.26.2
    DHCP SERV: 172.25.26.2
    DNS: 192.0.2.2
    87.239.216.6

I oczywiście wszystko hula jak trzaa.... :)

SC z ustawień routera:

CONFIG ALL
    DHCP
    LAN
    WAN

Oczywiście Firewalla wyłączyłem.

Komp podpięty do routera, pingi wp.pl, onet.pl, albo pingują się tak jak zamieściłem, albo są np. 2 stracone, albo 1 stracone. Nawet jak są 4 normalnie tak jak na tym screenie to i tak w chrome i expolerze nie ma neta...

Jak jest na ruterze to po jakiś 30s ładowania strony pojawia się komunikat w przeglądarce:

Błąd 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): Nieznany błąd.

Z tego co czytałem na forach, za ten błąd odpowiadają DNSy.

Dodatkowo jeszcze znajomy który kiedyś zajmował się kiedyś konfigami routerów mówił coś o tym, że w starych TP-LINKACH były w ustawieniach WIFI jakieś opcje odnośnie BRAMEK WIFI i, że tam coś trzeba było pozmieniać... Ale z tego co patrzyłem w opcjach WIFI w tym tplinku nic takiego nie ma!

screeny pingów:
    PING 212 - tego co mówiłeś - to chyba do wp.pl
    PING ALLEGRO.PL
    PING ONET.PL w sumie to 4 pingi jeden po drugim... ciekawa rzecz, że różne pozycje giną, raz druga, raz trzecia, raz wcale nic nie zginęło..
    PING WP.PL
    ducia
    Level 22  
    Router przydziela ci adresy dynamicznie? A dostawca ma stałe adresy czy dynamiczne??
    Pago87
    Level 9  
    Ale chodzi Ci o adresy IP?
    PICIA
    Level 33  
    przypisac adresy
    IP
    MASKA
    BRAMA
    bedzie dzialać..

ciekawe czy ci powiedza jakie:))))))))))0
    niech przyjda taka moja sugestia
    vihoo
    Level 12  
    Napisz czy po WiFi też gubi pakiety. Jeśli nie, sprawdź kabel między routerem a komputerem.
    salmon
    Moderator of Networks, Internet
    Problem nie wygląda na DNS-owy - jeśli bez routera działa wszystko poprawnie. Jeśli chcesz się upewnić, ustaw DNS-y np. Google'a - 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Na początek to powywalaj przypisania DNS-ów zarówno w konfiguracji WAN i dzierżaw DHCP. Na WAN, skoro odbiera Ci poprawnie dzierżawę, to DNS-y też odbierze. Jak usuniesz w dzierżawach DHCP, zostanie użyty DNS-proxy routera. Wydłuż deczko czas dzierżawy, powiedzmy do 12-24 godzin. W konfiguracji WAN odznacz "Get IP with Unicast DHCP" - chyba, że bez tego Ci nie przydziela dzierżawy ?
    Pokaż, jak działa ping do routera (192.168.1.1), ale w okolicach przynajmniej 20-50 pakietów (opcja -n 20).

Sprawdź ping np. do wp.pl z opcjami -f -l 1472 oraz drugi raz z -f -l 1473

Adres na WAN jest z zakresu niepublicznego - miałeś jakiś port przekierowany u dostawcy?
    Pago87
    Level 9  
    Na WiFi też gubi tak samo pakiety. Zmieniłem DNSy tak jak pisałeś w sensie na standardowe przydzielane od operatora. I nic....

Jeżeli chodzi o screeny:
    PING ROUTER, opcja -n 20
    PINGI WP.PL z z -f -l 1473

Quote:
    Adres na WAN jest z zakresu niepublicznego - miałeś jakiś port przekierowany u dostawcy?

Tego nie bardzo rozumiem:( ? Jeżeli chodzi o WAN to tylko tyle wiem, że żeby działał net to trzeba było podać adresy MAC kart sieciowych kompów.

Jeżeli chodzi o DNSy googli. To nie bardzo rozumiem polecenie... Ustawiłem te dnsy w WANie i DHCP. Pobrało mi te DNSy automatycznie na kompa i w przeglądarce google.pl nie działa... A no i oczywiście w ustawieniach mam wszystko automatycznie w sensie IP, MASKI ETC....

SCREENY:

DHCP google.pl
    WAN google.pl
    USTAWIANIE KARTY SIECIOWEJ google.pl

Może ja coś źle robię w tym temacie?
    salmon
    Pago87 wrote:

Quote:

Tego nie bardzo rozumiem:( ? Jeżeli chodzi o WAN to tylko tyle wiem, że żeby działał net to trzeba było podać adresy MAC kart sieciowych kompów.

Oznacza to, że adres, który dostajesz na WAN jest adresem do użytku w sieciach prywatnych (porównaj - wejdź na jakąkolwiek stronę podającą adres IP, z którego się łączysz, będzie zupełnie inny). Żeby na taki adres dostać bezpośrednie połączenie z internetu, trzeba przekierować porty, ewentualnie spróbuj wykorystać funkcję UPnP na routerze - chociaż jeśli się nie mylę, funkcja ta działa tylko w obrębie routera i nie wysyła na WAN żądania otwarcia portu.

Pago87 wrote:

Jeżeli chodzi o DNSy googli. To nie bardzo rozumiem polecenie... Ustawiłem te dnsy w WANie i DHCP. Pobrało mi te DNSy automatycznie na kompa i w przeglądarce google.pl nie działa... A no i oczywiście w ustawieniach mam wszystko automatycznie w sensie IP, MASKI ETC....
    Może ja coś źle robię w tym temacie?

Robisz dobrze - prawdopodobnie dostawca blokuje ruch DNS do innych, niż swoje DNS-ów.

Poza powyższym - jak rozumiem, podałeś MAC routera do dostawcy lub sklonowałeś MAC swojej karty ?
    Jeśłi tak, to spróbuj jeszcze takiej operacji. Puść pinga do hosta w internecie (niech będzie już ten nieszczęsny wp.pl) z opcjami -n 10 -f -l xxxx, podstawiając za xxxx powiedzmy na początek 1400. Stopniowo zwiększaj tą wartość, do momentu, aż nie uzyskasz odpowiedzi bądź odpowiedzią będzie komunikat o tym, że pakiet wymaga fragmentacji, a jest ustawiona opcja DF. Do wartości poprzedniej - o 1 mniejszej - dodaj 28 i wpisz w ustawieniach WAN w MTU.
    Pago87
    Level 9  
    Jeżeli chodzi o MAC to jest sklonowany. A jeżeli chodzi o tą operację to:
    PINGI WP.PL -l 1400
    czy Request timed out - zaliczamy do nie uzyskania odpowiedzi?

IP zewnętrzne:

Quote:
    Aktualny adres komputera, z którego korzystasz to: 87.239.216.27
    Chodząc po stronach WWW widać jednak adres: 87.239.216.27
    Jest to prawdopodobnie IP Twojego serwera proxy: rh.ists.pl

Każdy adres zapisuje się jako cztery liczby z zakresu od 0 do 255 oddzielone kropkami. ( tak jak jest to w Twoim adresie )
    O zmiennym adresie IP mówimy wtedy, gdy za każdym razem jak korzystasz z sieci przyznawany jest Ci automatycznie inny adres IP.
    Host jest to nazwa przypisana do danego adresu IP.
    Twój aktualny host to:
    rh.ists.pl
    Dzięki temu można dowiedzieć się np.: skąd dana osoba się łączy.
    salmon
    Może trochę źle to określiłem - przy "Request timed out" przerwij pinga (Ctrl-C) i ponów za chwilę jeszcze raz - powinna być odpowiedź lub komunikat o potrzebie fragmentacji. I zrób to oczywiście bez routera, zamknij wszystkie okna przeglądarek, downloadery, na ten moment również firewalla.
    Pago87
    Level 9  
    Zgodnie z instrukcją pingowałem do 1400 i wyszły mi takie wartości z 1472 na 1473 pojawiło się to coś z fragmentacją. 1472 -1 + 28 = 1499. Ustawiłem to w WAN i DHCP. I jak było tak dalej jest :(

screen z tego przejścia:

ping wp.pl z 1472 na 1473

Dodano po 18 [minuty]:

Ehhh... Już chyba poddaje się powoli...

Jeszcze zamieszczę screeny z ustawień routera:

dhcp

firewall

lan

status 1

status 2

wan

wifi f

wifi s

wifi stats
    salmon
    Pago87 wrote:
    Zgodnie z instrukcją pingowałem do 1400 i wyszły mi takie wartości z 1472 na 1473 pojawiło się to coś z fragmentacją. 1472 -1 + 28 = 1499. Ustawiłem to w WAN i DHCP. I jak było tak dalej jest :(

Ostatnia akceptowalna wartość to 1472, czyli MTU jest standardowe, 1500.
    Pago87
    Level 9  
    Tak taż potem sprawdziłem:( I nic! Standardowo miałem na 1500.
    salmon
    Istnieje jeszcze jedna możliwość - problem na "niższym" poziomie, czyli na ethernecie. Wyłącz na chwilę dhcp na routerze, wepnij komputer oraz kabelek "z internetem" w porty LAN routera i sprawdź, czy teraz internet będzie działał poprawnie (używamy routera jako switcha, żeby sprawdzić jego dogadywanie się ze switchem dostawcy)
    Pago87
    Level 9  
    Zrobiłem tak i nic... Znaczy wyłączyłem DHCP w settingach - disable. Kabelek z internetem wpiąłem w LAN 3, kabelek router-komp LAN 2. I rebootowałem router. Dalej nic. Tylko, że tym razem w przeglądarce wyskoczył błąd 105 nie 101 jak przedtem...
    salmon
    Właśnie to "nic" dużo sugeruje o działaniu routera... Jak ustaliliśmy wcześniej, ping z komputera do routera szedł bezbłędnie - więc problem "siedzi" w komunikacji portu ethernetowego routera i switcha providera. Może się ze sobą nie lubią, ale szybciej szukałbym problemu na kablu, np. w niezgodnych z żadnym standardem sposobem zarobienia (gniazdach/wtyczkach, nie wiem czym tam się u Ciebie kończy). Dla karty to bardzo nie przeszkadzało, router nie daje rady utrzymać i zrywa co chwila komunikację.
    Pago87
    Level 9  
    Dzięki za informacje:) Będę dzwonił do operatora:)
    Pago87
    Level 9  
    Dzięki wielgaśne za pomoc!! SPRAWA ZAŁATWIONA:)
    Pierwszy raz przyjechało dwóch gości, wzięli 35 zł za dojazd ;/ (2km)...
    I popingowali, pogadali, gen nic innego nie sprawdzili czego byśmy razem wcześniej nie sprawdzali i stwierdzili, że router jest zrąbany.... Poszedłem więc z moim routerem do kumpla dwa piętra wyżej który ma od innego dostawcy neta i bez konfiguracji zaczął hulać... Zadzwoniłem więc do ISTSa i powiedziałem, że albo jutro ktoś kompetentny przyjedzie i coś z tym zrobi albo wypowiadam umowę z trybem natychmiastowym.... Pojawiło się dwóch kolejnych panów pozmieniali coś tam w serwerowni, po przepinali porty, coś w sweechach i elegancko od tamtej pory działa....

Tak więc dziękuję Wam bardzo za pomoc!!!
    Pozdrawiam
    salmon
    Miło słyszeć, że nie widząc sprzętu jeszcze "daję radę" diagnozować problem sprzętowy ;P Pozdrawiam i bezawaryjnego używania.
    andfed
    Level 9  
    witam, wolałem podczepić się pod już istniejący wątek niż zakładać kolejny. mój problem wygląda następująco. Po zakupie W340g skonfigurowałem połączenie z kompem stacjonarnym, później z laptopem. wszystko ładnie śmigało. w międzyczasie pozbyłem się stacjonarnego i korzystałem tylko z lapka. system w lapku zdechł, postawiłem na nowo i ku mojemu zdziwieniu nie mogłem od tej pory połączyć się z netem. próbowałem na milion różnych sposobów, przeszukałem chyba wszystkie wątki, kombinowałem jak się tylko da, resetowałem, konfigurowałem od nowa itp. na chwilę obecną po kolejnym resecie sytuacja wygląda tak, że moja sieć jest widoczna, mogę się nawet połączyć ale neta nie mam. domyślam się, że przydadzą się jakieś screeny. powiedzcie mi tylko co mam zescreenować i pomóżcie bo po kilku dniach kombinowania po swojemu i wg różnych forumowych instrukcji wysiadam.
    salmon
    Przede wszystkim, jaki system na laptopie, z jakimi poprawkami ?
    salmon
    Rozumiem,że połączenie do routera ma być bezprzewodowe... To poproszę tak:
    - wynik komendy ipconfig /all przy próbie połączeniu docelowym (to, co nie działa),
    - ekran statusu routera.
    andfed
    Level 9  
    ze względu na mniejszą matrycę mojego lapka wrzucam status podzielony na dwa screeny

TP-LINK TL-WR340G + brak dostępu do internetu TP-LINK TL-WR340G + brak dostępu do internetu TP-LINK TL-WR340G + brak dostępu do internetu TP-LINK TL-WR340G + brak dostępu do internetu TP-LINK TL-WR340G + brak dostępu do internetu
    salmon
    Nie wiem skąd i w jaki sposób masz na karcie radiowej taki adres IP, bo raczej nie ze swojego routera.. Wywal wszystkie profile sieci bezprzewodowych z komputera, włącz zabezpieczenia na swojej sieci WiFi - WPA/WPA2-PSK - (bo zaraz ktoś Ci będzie jeździć po sieci), wykryj sieć jeszcze raz i zobacz, co bedziesz miał jako wynik komendy "ipconfig /all" - na karcie Ralink Turbo Wireless masz mieć adres IP z podsieci 192.168.1.0
    andfed
    Level 9  
    wlaczylem zabezpieczenia a co do profili jak je znalezc?

Dodano po 7 [minuty]:

TP-LINK TL-WR340G + brak dostępu do internetu
    salmon
    Teraz wygląda dobrze.wypnij kabel i spróbuj puścić z wiersza polecenia "ping 192.168.1.1"
    salmon
    a kiedy to było puszczone ? Bo nie widzę aktywnego połączenia bezprzewodowego. Z kabla ping przechodzi ?
    andfed
    Level 9  
    odpialem kabel i zrobilem to o czym wspomniales, po odpieciu kabla nie mam polaczenia bezprzewodowego