Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf II 1.6 '87 - Gaźnik 2E, nie trzyma niskich obrotów na zimnym silniku

18 Lut 2011 19:22 16011 6
 • Poziom 2  
  Witam.

  Mam problem z gaźnikiem. Na zimnym silniku zanikają obroty (gaśnie), trzeba go gazować przez 2-3 min aż się troszkę rozgrzeje i potem pracuje jak na ssaniu. Przy nabieraniu temperatury obroty spadają. Na zagrzanym silniku pracuje równo, bez zastrzeżeń. Gaźnik jest ten sam tylko zregenerowany, podstawa pod gaźnikiem wymieniona, przewody podciśnieniowe wymienione lecz problem pozostał dalej. Dodatkowo zostały wymienione przewody wysokiego napięcia i świece.
  Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

  Pozdr.

  Domino12
 • Poziom 24  
  Twój problem to gażnik PIERBURG 2E2 jak na zdjęciu ?:idea: czy jeszcze coś starszego :idea::D  Golf II 1.6 '87 - Gaźnik 2E, nie trzyma niskich obrotów na zimnym silniku
 • Poziom 2  
  Tak to ten gaźnik, ssanie automatyczne, podciśnieniowe bez elektroniki. Na korpusie gaźnika jest wybite 2E, są jeszcze jakieś małe numery nie do odczytania. Próbowałem regulować otwarcie przepustnicy ssania ssawką wodną, ale czy jest domknięta czy lekko uchylona auto reaguje tak samo - odpala, wchodzi na obrotu po czym obroty spadają i gaśnie (nie od razu, po chwili pracy silnika). Tą ssawką to sie reguluje chyba długość pracy silnika na ssaniu. Silnik przed uruchomieniem czy naciśnie się pedał gazu czy bez naciskania jest tak samo. Siłownik podwyższonych obrotów działa, tłoczek wypycha tą dźwignię przepustnicy 2 stopnia. Mam odczucie jakby go zalewało, troszke dużo pali (nie wiem w tych sprawach jestem nowicjuszem - mój kontakt z mechaniką zakończył się na etapie malucha:-P)

  Dodano po 2 [minuty]:

  Golf II 1.6 '87 - Gaźnik 2E, nie trzyma niskich obrotów na zimnym silniku
 • Poziom 24  
  Prawdopodobnie winien jest siłownik podciśnieniowy urządzenia rozruchowego (SPUR) jak na rys.on odpowiada za prawidłową prace silnika na wolnych obrotach na ssaniu . Jest to okrągła,czarna, plastikowa puszka . Wychodzą z niej dwa wężyki podciśnieniowe. Jeden połączony jest z dolną częścią gaźnika, a drugi połączony jest z zielonym pojemnikiem w kształcie kuli, będącym rezerwuarem podciśnienia. Opóźnia on zarówno włączanie jak i wyłączanie regulatora. Siłownik podciśnieniowy urządzenia rozruchowego (SPUR) żeby go sprawdzić należy zdjąć rurkę idącą do dołu gaźnika i poprzez obcy wężyk nałożony na ten wolny króciec dmuchać żeby sprawdzić czy jest układ szczelny. Jeżeli są nieszczelności to sprawdzić połączenia wężyków. Gdy są one w porządku to regulator należy wymienić albo naprawić (wymienieniając membranę na podobną).:idea:

  Gdy układ jest już szczelny to należy następnie wyregulować działanie siłownika podciśnieniowego urządzenia rozruchowego (SPUR). Regulacja ta jest konieczna do uzyskania prawidłowych ustawień przesłony powietrza na ssaniu.:idea:
 • Poziom 2  
  qwerty masz racje. Siłownik jest dobry, jak kręce nakrętką to przepustnica od ssania reaguje, zamyka się lub otwiera. Przy otwieraniu silnik wchodzi na obroty. Jak ostygnie spróbuje jeszcze raz. Dzięki:)