Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po chwili grania wylaczajacy sie komputer

18 Lut 2011 20:06 1364 18
  • Poziom 8  
    Witam,

Moj problem powstal jakies 3 tygodnie z coraz bardziej czestszym efektem. Dokladnie to jak gram w jakas gre nagle dzwiek sie zacina, nie reaguje klawiatura obraz znika i monitor roznie, raz mryga na szaro, raz pokazuje sie power save a raz niebieski ekran i jakies procenty leca na dole po czym sie resetuje.

Wyczytalem zeby zbadac to programem Video Card Stability Test ale po 2 minutach od startu dzieje sie to samo co podczas gier.

Dziwi mnie to ze nigdy wczesniej tak nie mialem, a tu nagle wykraca takie numery.

Windowsa ani serownikow grafy to nie jest bo i to i to zmienialem wiele razy bez efektu.

Domyslam sie ze to problem z zasilaczem ale jak to sprawdzic?
  • Poziom 26  
    Witam.

Może niekoniecznie z zasilaczem tylko z przegrzewaniem sprzętu...

Ściągnij jakiś benchmark i sprawdź temperatury na podzespołach..
    Jeśli za wysoka to radze przeczyścić kompa z kurzu... ;)

Pozdrawiam Maciek ;)
  • Poziom 8  
    czyscilem miesiac temu, a co do benchmark to ciezko z tym bo przy nich tez mi pada komp...
  • Moderator - Komputery Serwis
    Więc zainstaluj SpeedFan-a i z niego daj screena.
  • Poziom 43  
    Podaj przede wszystkim konfigurację PC z uwzględnieniem marki i mocy zasilacza. Następnie temperatury podzespołów i najlepiej napięcia oddawane przez zasilacz. Jak wiekowy jest ten komputer ?
  • Poziom 8  
    sprawdzilem temperature gpu podczas benchmarka i okazalo sie ze w przeciagu 40 sek temperatura byla 70 C,

wariato napisał:
    Podaj przede wszystkim konfigurację PC z uwzględnieniem marki i mocy zasilacza. Następnie temperatury podzespołów i najlepiej napięcia oddawane przez zasilacz. Jak wiekowy jest ten komputer ?

Konfiguracje konkretnie czego? Jakis program ktory pokazuje takie podsumowanie?
    Zasilacz jest nie markowy, ale cichy dotychczas dzialal bez zarzutu, moc ma 580W, przy karcie gts 250 byl ok.

Komputer ma 3 lata

Temperatury gdy nie gram:
    GPU: 40
    System: 34
    CPU: 27
    AUX: 44
    Core 0: 37
    Core 1: 39
  • Poziom 43  
    Sokolll napisał:
    Konfiguracje konkretnie czego? Jakis program ktory pokazuje takie podsumowanie?

Konkretnie całego PC. Nie wiesz co masz na pokładzie ? Możesz sprawdzić np Everestem.
    Wygląda na to że podczas wysiłku przegrzewa się karta graficzna tylko jeszcze nie wiemy jaka. Czy chłodzenie GPU jest sprawne ? Warto wymontować kartę ze slotu i organoleptycznie sprawdzić poprawność zamocowania/przylegania chłodzenia jak i czy nie ma podejrzanych nadpaleń, przetopień itd.
  • Poziom 8  
    A no jak chodzi ci o sprzet no to:
    Procek: E7400
    Graf: GTS 250
    Dysk: Samsung F3 hd502hj
    Plyta: asrock g31m-s
    zasilacz nie pamietam, ale juz juz pisalem nic markowego.

Tak chlodzenie gpu jest sprawne, choc wydaje mi sie ze wolno cos kreci sie ten wiatraczek.

Ostatnia ja wykrecalem i sprawdzalem to wyglada ok, nie ma raczej na niej zadnych uszkodzen
  • Poziom 16  
    Jakiej mocy jest zasilacz?
    Sugerował bym przetestować RAM np. Mem testem (najlepiej z boot-owalnej płyty, aby pominąć system). Jak jest więcej niż jedna kość to osobno każdą kość ramu. Potem tak samo na wszelki wypadek test dysku. Jak też jest OK to mierzenie napięć na zasilaczu. Jak będzie OK to wskazywało by na kartę. Warto by było przełożyć grafikę do innego kompa i sprawdzić.
    Jeśli na tzw. BLUE SCREENie wyskakują jakieś procenty to pewnie jest zrzut pamięci fizycznej.
  • Poziom 8  
    Moc 580W
    Dysk ostatnio sprawdzalem w HD Tune wszystko jest ok, ram sprawdze juz jutro i dam znac,
  • Poziom 7  
    Może robi Ci się gdzieś małe spięcie w obwodach które powoduje znacznie szybsze zagrzanie poszczególnych części min. procesora sprawiając coraz to wolniejszy przepływ danych i przy dużym wysiłku po prostu nie dają rady ;P

Moderowany przez jankolo:

Za ten bełkot otrzymujesz ostrzeżenie

• Poziom 31  
    Pożycz od kogoś zasilacz, i podmień.

Sprawdź też czy jak obciążysz procesor, to też się resetuje.
    Sprawdzisz to orthosem.
  • Poziom 8  
    zrobilem test mem testem i wszystko jest ok

dzis dalem kumplowi grafike to sprawdzi u siebie, wieczorem jak bede sprawdze procesor, zasilacz postaram sie monitorowac

Polecacie jakis dobry pogram do badania napiec?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Do badania napięć nie używa się programu tylko miernika!
  • Poziom 16  
    Słuszna uwaga kolego RADU23. Jak się nie umie miernikiem można ewentualnie użyć testera.
  • Poziom 9  
    Moja uwaga będzie mało fachowa, poza tym, że osobiście nie mam wątpliwości (na podstawie własnych doświadczeń), że to karta graficzna. Albo się przegrzewa, albo ogólnie, za przeproszeniem, zdycha (tzn. za parę tygodni/miesięcy nie będzie działać już wcale).
  • Poziom 8  
    Axeure racja.

Sprawdzilem zasilacz na innym kompie dziala wszystko ok, a karta tak jak u mnie pada po paru minitach.

Teraz pytanie jak jest z gwarancja w takim przypadku?
  • Poziom 36  
    Z gwarancją jest tak, że póki jej czas obejmuje serwisowanie, póty możesz skorzystać z tego dobrodziejstwa. Ot co.
  • Poziom 8  
    To wszystko w tym temacie. Dzieki wielkie wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam