Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na tonsil gdn 20/60/29 jaka skrzynia

18 Lut 2011 20:15 3665 10
  • Poziom 9  
    Witam
    Zamierzam zrobić subwoofer na tym głośniku.Jestem dopiero początkujący i mam kilka pytań:
    1.Trochę jeszcze nie bardzo rozumie obsługę winisd.Czy tunel bass reflex o średnicy 7,5 cm ,długości ok. 15cm i strojeniu na 44 Hz oraz skrzynia na 30-35 liter i strojona na 51hz będzie odpowiednia do tego głośnika?
    2.Jaki powinien być filtr dolnoprzepustowy do tego głośnika, czy może być jakiś uniwersalny czy powinien być dobrany?

Skrzynie wiem jak stworzyć tylko potrzebuje jej litrażu.Preferuje muzykę techno i tym podobne. Subwoofer zamierzam napędzać starym polskim Eltronem 100U . Mój pokój ma ok 10 m2.Głośnik już kupiłem wcześniej więc nie ma mowy na zamianą go na inny.

Oto dane głośnika:

Subwoofer na tonsil gdn 20/60/29 jaka skrzynia

Proszę o wyrozumiałość moderatorów i szybką odpowiedź.
  • Poziom 15  
    obudowa "bas-refleks" do SUB jest wydajna. Głośnik-zwrotnica-obudowa to jedność, głośnik troszkę mały dla Eltrona 100 [uwaga na wysterowanie] ale wystarczy na pow.10m2 x wys.Sub-basu i tak nie będzie-za krótkie pomieszczenie (fala akustyczna może być dłuższa).A może łatwiej będzie powielić "CUŚ" co istnieje.Y.
  • Poziom 9  
    Raczej nie mogę powielić czegoś co istnieje. Bo to jest rzadki głośnik chyba na eksport.Na necie na jego temat znalazłem tylko katę katalogową i nic więcej.Czyli rozumiem że może być skrzynia ok 35l odjąć jeszcze ok 3l miejsca zajmowanego przez głośnik i tunel br?Uważam że eltron nie będzie za mocny bo dokupię jeszcze do niego jakiś tweeter.Jaką efektywność powinien mieć tweeter bo nie orientuje się w tym temacie wiem tylko że piezoelektryczne są niedobre?proszę o szybką odpowiedź
  • Poziom 29  
    Robisz subwoofer z głośnikiem wysokotonowym?
  • Poziom 9  
    Plany były takie żeby zrobić subwoofer i do tego osobne pudło z tweeterem . Ale nie wiem jeszcze jak to zrobię. Tak właściwie to lepiej było by gdyby tweeter był wbudowany od razu w kolumnę.Tylko czy jak bym włożył tam tweeter to musiał bym jakoś zmienić wymiary tej skrzyni którą planuje wykonać ?Proszę o szybką odpowiedz
  • Poziom 43  
    Jak dołożysz głośnik wysokotonowy to już nie będzie kwalifikowało się jako subwoofer. Albo robisz suba albo kolumny. Poza tym jak chcesz tego słuchać skoro sub w gra w paśmie 35-150 Hz a wysokotonowiec 4000-15000Hz będzie dziura w paśmie jak stąd do Afryki.
  • Poziom 9  
    Wiem właśnie i chyba jednak zrobię subwoofer. Mam takie małe oryginalne kolumienki tonsila tylko nie chce ich spalić tym wzmacniaczem bo mają one chyba ok po 5 w .Czyli co proponujecie do uzupełnienia średniego i wysokiego pasma? .Nie jestem jakimś audiofilem więc dźwięk nie musi być jakiś idealny .
  • Poziom 10  
    Witam:D

To znaczy chcesz sobie zrobić też kolumny oprócz subwoofera czy myślisz nad użyciem tych "małych oryginalnych kolumienek tonsila"??
  • Poziom 15  
    Sprecyzuj: co TO ma być - dodatek do stereo czy cały sys.głośnikowy i z jakim przeznaczeniem ,to ważne co ma odtwarzać.[Eltron był dla gitar i pracował poprawnie do ~ 12kHz,takie miał tranzystory w końcówce-do SUB wystarcza]
  • Poziom 9  
    Eltron jest mono 100W i do niego chciałbym podpiąć subwoofer.I jakoś jeszcze uzupełnić wysokie pasmo.A tych kolumienek tonsila szkoda spalić bo wiem co ten wzmacniacz potrafi.Chyba po prostu dokupię jakiś głośnik wysoko tonowy i go jakoś obuduję i będzie grał razem z subem podpięty pod ten wzmak jako satelita. Mogę jeszcze użyć wierzy ,jej moc to chyba jakieś 2*20w.Jaki polecacie gł. wysoko tonowy tonsila ? Słucham rożnej muzy lecz zwykle techno i heavy metal .Pozdrawiam.Oto zdjęcia głośnika

Subwoofer na tonsil gdn 20/60/29 jaka skrzynia Subwoofer na tonsil gdn 20/60/29 jaka skrzynia Subwoofer na tonsil gdn 20/60/29 jaka skrzynia
  • Poziom 15  
    GDN extra (skompensowane pole magnet.+wzrost indukcji(w szczelinie cewki)sugestia:obudowa zamknięta uzupełniona o gł.nisko-średnio i wysokotonowce-winno zagrać HEAVY mino w trybie mono.Masz całe pasmo i głośno.