Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hotpoint WMF740 - wyciek wody

tomekb3 18 Lut 2011 20:41 3034 6
  • #1 18 Lut 2011 20:41
    tomekb3
    Poziom 11  

witam...
    Problem pojawił się kila dni temu, po lewej stronie jak na zdjęciu zaznaczyłem pralka wylewa wodę, zdążyłem zdiagnozować że dzieje się tak podczas ostatniego pobierania wody (przez cały cykl jest sucho)
    Pralka ma zaledwie 18 miesięcy, 6 miesięcy temu skończyła się gwarancja.
    Co to może być, gdzie szukać usterki?
    Dodam jeszcze że zaglądałem pod pralkę i po tej stronie nie ma nic, żadnych rur, wężyków itp... ponieważ większą część pralki przysłania biała plastikowa obudowa bębna, to nie widzę co jest powyżej.

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 18 Lut 2011 21:14
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Zdejmij pokrywę górną i sprawdź przy nabieraniu wody do ostatniego płukania wężyki doprowadzające wodę do zasobnika proszku.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 19 Lut 2011 00:26
    tomekb3
    Poziom 11  

Paw_el napisał:

wężyki doprowadzające wodę do zasobnika proszku.

ku mojemu zdumieniu, pralka nie posiada wężyków, ma plastikowy profil doprowadzający wodę i na dodatek zaklejony/zlutowany tak aby się nikt do niego nie dostał.

Całe szczęście znalazłem winowajcę przecieku. tylko teraz jak to naprawić?
    Okazało się że przy nabieraniu woda, wycieka na łączeniu gumy i pojemnika na proszek.
    I teraz moje pytanie czy tam (znaczyłem na zdjęciu) nie powinna znajdować sie plastikowa opaska zaciskowa?
    Zastanowiło mnie to, gdyż na każdym łączeniu przewodów gumowych taka opaska jest, niestety na tym łączeniu jej brak.

Pralka Hotpoint WMF740 - wyciek wody Pralka Hotpoint WMF740 - wyciek wody Pralka Hotpoint WMF740 - wyciek wody Pralka Hotpoint WMF740 - wyciek wody

0
  • #4 19 Lut 2011 07:51
    ja-kenaj
    Poziom 26  

Oczywiście należy założyć opaskę.

0
  • #5 19 Lut 2011 09:31
    tomekb3
    Poziom 11  

dzięki, zaraz pojadę do sklepu kupić

0
  • #6 23 Lut 2011 15:36
    mrice
    Specjalista AGD

te węże opasek fabrycznie nie posiadaja, jak sie przyjrzysz to jest on zahaczany na dozownik, sprawdź jego drożność. Przy prawidłowej drożności nie powinno nic nim cieknąć. Nie mniej opaske dać można, ale nie w jej braku tkwi problem.

0
  • #7 23 Lut 2011 17:36
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zdemontuj cały pojemnik proszku , rozdziel delikatnie poszczególne części połączone na plastykowe zatrzaski , oczyść mechanicznie ze szlamu i kamienia poudrażniaj otwory , złóż z powrotem i musi być dobrze.

0