Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera vhs-c zgrywanie i obróbka

Scanundo 18 Lut 2011 20:56 3787 6
 • Poziom 12  
  Witam serdecznie!
  Niedawno wpadła mi w rączki analogowa kamera vhs-c Panasonic RZ1. Postanowiłem pobawić się w Spilberga i pobawić się sprzętem. Po nagraniu materiału przyszedł czas na jego obróbkę i montaż. W internecie jest sporo informacji na temat konwersji z analoga na cyfrę jednak w większości efekty są mizerne i zazwyczaj porady kończą się na bardzo prostych czynnościach nie gwarantujących zachowania podstawowej jakości vhs. Znalazłem instrukcję, która prawdopodobnie pozwala na przeniesienie jakości obrazu vhs na dvd (przeploty, barwy, itp.)
  http://mariusz.turek.salon404.pl/post/9,jak-przegrac-kasety-vhs-na-dvd

  Jednak podczas realizacji natrafiłem na błąd z którym nie potrafię sobie dać rady. Mam film zrzucony do czystego avi bez kompresji i gdy chcę użyć programów avisynth i quenc pojawia mi się następujący komunikat:

  Avisynth open failure:
  AVISource: couldn't locate a decompressor for fourcc HFYU

  nie rozumiem, przecież mam te kodeki.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 12  
  Ano kamerkę otrzymałem w prezencie. Mogę bezpośrednio zgrywać na płyty poprzez nagrywarkę dvd, ale ja chcę nieco poprawić jakość wyświetlania na sprzętach cyfrowych typu panele lcd.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 12  
  Fordziak - chyba nie zrozumiałeś. Efekt jest przeciwny. Obraz, który nagrałem, oglądany na kineskopowym telewizorze jest bardzo dobry - taki jak audycje telewizyjne. Natomiast wyświetlany na panelach lcd wygląda znacznie gorzej. Chcę utrzymać efekt jaki widzę na tv kineskopowym, przy wyświetlaniu na panelach lcd. A to wymaga odpowiedniej obróbki. Mam wrażenie że technologia analogowa jest dużo bardziej skomplikowana niż cyfrowa :-) te przeploty itp.
  Bardzo proszę o informacje czy ktoś potrafi dobrze obrobić taki obraz analogowy.

  Czasami, na niektórych kanałach (np: TV Polonia, TVP Kultura) można obejżeć jakieś audycje telewizyjne z lat 80 i 90, a ich jakość jest naprawdę dobra - oczywiście jak na vhs. I na moim tv lcd nie widać żadnych pixeli i innych wad które ujawniają się przy odtwarzaniu świeżo nagranego materiału bez obróbki.
 • Moderator
  Scanundo napisał:
  Obraz, który nagrałem, oglądany na kineskopowym telewizorze jest bardzo dobry - taki jak audycje telewizyjne. Natomiast wyświetlany na panelach lcd wygląda znacznie gorzej.


  Nigdy sygnał analogowy, na panelu ładny nie będzie.  Scanundo napisał:
  Czasami, na niektórych kanałach (np: TV Polonia, TVP Kultura) można obejżeć jakieś audycje telewizyjne z lat 80 i 90, a ich jakość jest naprawdę dobra - oczywiście jak na vhs.


  W tamtych latach stosowano system Beta. Czasem w Pewex-ie można było kupić magnetowidy systemu Beta, miałem taki.
 • Poziom 11  
  Jeśli chcesz zgrać w dobrej jakości film to poszukaj kogoś kto ma kartę telewizyjną w komputerze o dużej rozdzielczości.Im większa rozdzielczość tym zgrany film będzie zbliżony do oryginału .Tylko że kopia zawsze będzie gorsza od oryginału .Ale jeśli poprawisz ten film w dobrych programach do obróbki filmów to kopia może być lepsza od oryginału.