Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drgania silnika i karoserii Audi A4 B6 2.5 TDI quatro

18 Lut 2011 20:59 6385 5
  • Poziom 9  
    Witam , od pewnego czasu mam problem z drganiami prawdopodobnie od silnika które przenoszą się na cała karoserię . Na luzie jak i podczas jazdy czuć wibracje na karoserii jak i odczuwalne są wibracje na pedale sprzęgła podczas zamiany biegów i siedzeniach przede wszystkim przednich . Wymieniłem poduszki silnika na orginalne , ale niestety wibracje nie ustały . Jakiś czas temu miałem taką sytuację że np. przez 1 dzień wibracje ustawały i auto chodziło jak dawniej ale potem wibracje powracały , miałem tak może ze 2 , 3 razy , jednak od jakiegoś czasu wibrację są non stop i chciałbym się tego pozbyć , czy ktoś może spotkał się z taką sytuacją i może pomódz w naprawie tej usterki ? z góry dzięki . Z tego co się orientowałem to możliwe że może to być 2 masa ale też w najgorszym przypadku wałki :( co za bardzo mnie nie cieszy :( auto ma już przejechane 230 tys. km , gdzie 50 tys. ja zrobiłem w Polsce.
  • Poziom 18  
    Zobacz czy ci pali na wszystkie tłoki w czasie wstrząsów.
  • Poziom 31  
    Pokrywki wałków w górę i sprawa wałków wyjaśniona.
    Poza tym VAG i podgląd w 13 i 14 grupę (bloki wartości mierzonych)
  • Poziom 9  
    Dodam , że auto zostało podpięte pod komputer w volkswagenie i nic nie pokazało , chodził na wszystkich cylindrach . Wibracje także widać po drążku zmiany biegów który drży . Dzięki za info sprawdzę te wałki .
  • Poziom 29  
    To pewnie kolo dwumasowe ! Odkręć rozrusznik i zobacz ile przesuwa się kolo bez wieńca w stosunku do drugiego z wieńcem tolerancja do 5cm
  • Poziom 10  
    Jeśli na pewno wszystkie poduszki są dobre, to stawiam na koło dwu-masowe. Przykra sprawa- sporo kasy.