Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Samsung PS-42V6S ch D73A po czasie zanik fonii blokad

18 Lut 2011 21:13 3062 7
  • Spec od car audio
    Witam!
    Plazma jak w temacie. Cały model: Plasma Samsung PS-42V6SX/XEH ch. D73A
    Objaw: telewizor gra non stop powiedzmy około 5-7 godzin ok i nagle cisza w głośnikach. Cała reszta ok! Przełącza kanały, linijka fonii pokazuje, zapala się Nicam, tylko głosu brak. Wyłączam TV pilotem i już nie chce wstać. Nie reaguje na pilota. Pomaga wyłączenie z sieci na ok. 10 minut i wszystko gra ale teraz już po 15- 20 minutach znów wisi!!
    Co zrobione?:
    -wymienione elektrolity po wtórnej przetwornicy w gałęziach niskich napięć- wszystkie mimo, że tylko, powiedzmy, 25% wskazywało zaniżoną pojemność
    -napięcia z zasilacza zgodne z opisami na płycie
    -podstawiona cała, kompletna radiówka (moduł z prockiem, tunerem itd.) no i chodził dzisiaj od 12.00 i się około 19.00 powiesił.
    Może ktoś z kolegów przerabiał i podpowie.
    Pozdrawiam TW!
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Czy w tym modelu sammiego płyta główna jest dzielona na dwie części? tzn radiową i sygnałową? Czy wzmacniacz m.cz. z końcówką mocy jest na oddzielnej płytce?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Spec od car audio
    Witam!
    Wszystko, łącznie ze stopniem mocy m.cz. jest na jednym module. Tak to wygląda i to było podstawione:
    Plazma Samsung PS-42V6S ch D73A po czasie zanik fonii blokad
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Ten model miał problemy z przetwornicą LJ44-00101B . Wskazana była ponoć wymiana rezystora 8094 na wartość 1M /miałem zapisane w notatkach/. Sprawdz czy led na PSU nie pulsuje 8 razy po wyłączeniu się telwizora. Masz napięcia obecne wszystkie w normie ale zasilacze czasem 'klękają' w TV np. na jaśniejszych scenach lub z wysoko wysterowanym audio. Warto zwrócić uwage czy po tym jak zaniknie dzwięk spada 17V zasilające sekcję audio na MB. Wówczas procesor odłączy ci zasilacz.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zbyszku, pięknie, tylko to o czym piszesz powoduje wyłączenie się zasilacza. A zwłaszcza błąd 8 (Ve). A tu wszystko pracuje oprócz fonii!

Ponadto - wcale nie wiadomo czy on ma LJ44-00101B (C), czy całkiem co innego. Mnie się wydaje, że tam mogą być nawet dwa zasilacze.

Co nie zmienia faktu, że masz odrobinę racji - bo przecież cały MB wymieniony, a usterka pozostaje.
    Sprawdź więc Tomek, czy led na moduliku kontroli miga i ile razy - jeśli to faktycznie wzmiankowany przez poprzednika zasilacz.
  • Spec od car audio
    U mnie jest BN96-02413B LC-45A
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Wydaje mi się ,że Zbyszek ma rację.
    Jeżeli masz możliwość to podstaw zasilacz.
    Przerabiałem coś podobnego w LCD.
  • Spec od car audio
    Witam!
    Po wymianie modułu PSU odbiornik już trzeci dzień pracuje po 12 godzin bez przerwy i jest OK! Dziękuję wszystkim odpowiadającym kolegom za zaangażowanie w temat oraz cenne i celne porady!
    Pozdrawiam i zamykam temat.