Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Straty na kablu sieciowym

18 Lut 2011 21:22 1867 8
  • Poziom 13  
    Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie straty procentowe mogą być na kablu sieciowym długości ok50m niestety połączonym w 2 miejscach?? Przewód łączy 2 domy. Z braku laku połączyłem 3 kawałki beczkami, aby był dłuższy. Z czasem wymienię go na 1 kawałek, ale z ciekawości ile przez te łączenie mam strat??
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Code:
    ping -l 65500 IPkomputera  -t

za ip komputera podstawiasz adres komputera po drugiej stronie kabla.
    Nie jest to nic precyzyjnego, ale pozwoli oszacować Ci straty. Generalnie jak jest dobrze połączony to zbyt wielkich strat nie bedzie - tutaj zazwyczaj albo działa albo nie działa.

Zatrzymujesz naciskając ctrl+c, statystyki chwilowe ctrl+pause/break.
  • Poziom 13  
    Łączę się z routerem nie komputerem i nie znam IP routera. Na razie mi wszystko działa i się zastanawiam czy bawić się ze zmianą kabla czy to zostawić??Interesuje mnie to czy są jakieś "potężne" straty sygnału czy tylko minimalne, wręcz niezauważalne??
  • Poziom 43  
    IP routera = ip Twojej bramy lokalnej.

Te łączniki siedzą w ziemii czy w powietrzu wiszą? Jakoś je zaizolowałeś, cokolwiek? Jak nabiorą wilgoci to szlag Ci trafi te połączenia.
  • Poziom 13  
    Oba łączniki leżą sobie u mnie na strychu:) Kabel wisi między domami wsparty na drucie stalowym 3mm. Między domami jest ok 11 m, ale z racji tego, że kabel idzie do pokoju z drugiej strony domu aż tyle go trzeba. Wiem, że mogę 1 łącznik ze strychu wywalić i dać zamiast 2 kawałków jeden, ale nie chcę się w to bawić, bo jestem zdania, że wymieniam na całość albo na razie zostawiam.
  • Poziom 43  
    Moim zdaniem możesz zostawić. Zaraz mnie tu od uryniarzy wyzwą, ale dla 100mbps to nie jest problem te dwie złączki - o ile teraz funkcjonuje Ci poprawnie Internet.
  • Poziom 13  
    Funkcjonuje wszystko dobrze, tylko zastanawiałem się czy coś tracę przez te złączki, jeśli już to ile?? Czas ping wyszedł poniżej 1ms. Czas błądzenia pakietów 0ms.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nic nie tracisz..
    Tego pinga co Ci proponowałem u góry puść i potrzymaj z 5 minut
  • Poziom 13  
    Ok, dziękuję za informacje. Pozdrawiam