Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Ariston Uno - wyłącza się

18 Lut 2011 21:41 3242 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam kocioł dwu-funkcyjny z otwartą komorą spalania. Gdy włączam na ogrzewanie mieszkania, z kotła dochodzi regularny stukot. Wskazówka od manometra drga. Zapalają się lampki: czerwona, żółta i zielona i kocioł gaśnie. Gdy go restartuję, to zapalają się płomienie i po chwili znów gasną i znów palą się 3-y lampki. Gdy znów restartuję, ciśnienie i temp. bardzo szybko rosną. Po niedługim czasie piec się wyłącza. Pompa chodzi.
    Tydzień temu miałam taki sam problem. Dwukrotnie zmieniałam wodę w kaloryferach. Pomiędzy tymi zmianami, włączałam piec żeby "wymusić" obieg wody. Przeczyściłam filtr na wylocie, tzn na rurze wychodzącej od pompy. Było słychać jakby kamyczki stukotały w rurach. Później ucichło a piec przez tydzień chodził bez zarzutu. Przypuszczam że mam zapchane rury kamieniem i rdzą.
    Dziś już raz spuszczałam wodę z kaloryferów ale nie pomogło. Może są jakieś środki, które można wprowadzić do układu, żeby pozbyć się zalegającego kamienia? Ponadto nie wiem, gdzie mogą być inne filtry, które można przeczyścić.
    Za wszelką pomoc, bardzo dziękuję.
  • Poziom 30  
    Na powrocie z instalacji CO powinieneś mieć zamontowany filtr [to jest ta chłodniejsza rura ]

Dodano po 30 [sekundy]:

podaj dokładnie typ pieca
  • Poziom 2  
    Witam,

Mój kocioł gazowy to Ariston Uno 24 MI EE ("odziedziczyłam" go z mieszkaniem i tak naprawdę nie wiem nawet ile ma lat).
  • Poziom 30  
    Po prawej stronie pieca pod pompą z prawej strony pompy jest filtr na powrocie CO.