Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E5832S brak zasięgu

18 Lut 2011 22:22 3103 6
  • Poziom 2  
    Siema. Mam problem z zasięgiem i nie wiem co robić.
    Od niedawna jestem posiadaczem modemu Huawei E5832S i zasięg jest tak kijowy że załadowanie zwykłej strony trwa około minuty :!:

Chciałbym się dowiedzieć czy do tego typu modemu da rade dołączyć jakąś antene (np. taką Link) która wzmocniła by zasięg. Ten modem nie ma z zewnątrz żadnych wejść na np. tą antene (jest tylko gniazdo do ładowarki) chodzi mi o to czy można by było go rozkręcić o tak Huawei E5832S brak zasięgu jak ktoś zrobił z innym modelem i w jakiś cudowny sposób podłączyć ową antene.
    Z góry dziekówa !
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Masz mapę z nadajnikami przybliż ją i sprawdź z jakiego nadajnika odbierasz sygnał i operatora , podejrzewam że łączysz się przez GPRS.
    http://mapa.btsearch.pl/
    Lub musisz wymusić łączenie 3G o ile w twojej okolicy jest sygnał taki.
  • Poziom 2  
    Mieszkam w Strzeszowie (około 15km od Wrocławia) i łącze się (nie jestem pewien) z nadajnikiem w Ligota Piękna 2km odemnie

- "Orange » GSM1800 (1424) GSM900 (1424)
    Ligota Piękna, Wrocławska 11, Dz. Nr 72 "

Jak wymusić sygnał 3G ?

Jestem gotów kupić nawet coś takiego Link tylko czy to coś da.
  • Poziom 29  
    W programie który się zainstalował można wymusić WCDMA(3G) a masz w twojej okolicy 3 nadajniki orange szybszego internetu UMTS2100 czyli Psary ul Główna 60,Wrocław Zalipie 5 i Oborniki śl.Piłsudzkiego 23/29

Z tą anteną daj się spokój taniej wyjdzie kupienie modemu z gniazdem antenowym,routera i anteny.
  • Poziom 2  
    Czyli co mam kupić ;D bo się nie znam na tym.

Coś takiego Link by pomogło ?
  • Poziom 29  
    Na razie nic nie kupuj tylko sprawdź na twoim modemie ustawienia wyjdź lub wyjedź w kierunku nadajników UMTS tych szybkich
    , sprawdź instrukcję Twojego modemu o przełączaniu GPRS/WCDMA '
    Bo teraz to nadajnik z tym wolnym internetem jest blisko sygnał mocny i modem sam automatycznie nie pozwoli na słabszy sygnał z szybszego internetu.
    I napisz od jakiego operatora masz usługę bo tylko domyślam się Orange.
    Jeżeli nie korzystasz z WiFi to wyłącz to jeżeli tak to włącz zabezpieczenia.
  • Poziom 2  
    Tak to orange. Spróbuje zrobić to co napisałeś.