Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool DWF 405 S nie działa pompa myjąca

18 Lut 2011 22:41 7036 9
 • Poziom 2  
  Witam,

  Mam problem ze zmywarką DWF 405 S service: 8545 405 01770. Po włączeniu któregokolwiek programu zmywarka pobiera wodę i grzeje, ale nie działają ramiona spryskujące. Stało to się nagle, ale od dłuższego czasu (około 2 lat) zmywarka chyba zbyt głośno pracowała (słychać było buczenie). Podejrzewam, że mogła ulec uszkodzeniu pompa myjąca. Czy to droga część do wymiany? Czy taka naprawa jest opłacalna? Zmywarka ma 7 lat.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Czy ktoś może wie jaki jest symbol (model) pompy do tej zmywarki. Czy w moim modelu jest pompa magnetyczna czy indukcyjna? Czy zmywarka produkowana dla Ikea ma swój odpowiednik w produktach oferowanych przez producenta nie dla tej sieci sklepów? Jaki jest symbol odpowiednika?
 • Poziom 39  
  Najpierw to sprawdź kondensator 4µF (to jest pompa indukcyjna, raczej trudna do zarżnięcia).
  Uzwojenia silnika 69Ω i 48Ω.

  Jeśli chodzi o odpowiedniki to ten silnik był montowany w bardzo wielu zmywarkach Whirlpoola, teraz już się z nimi nie produkuje.
 • Poziom 2  
  Zmywarka Whirlpool DWF 405 S nie działa pompa myjąca

  Zrobiłem zdjęcie pompy. Czy nie będę miał problemów z zakupem takiej pompy? Gdzie szukać? Jak sprawdzić czy pompa jest niesprawna?
 • Admin grupy AGD
  Ta na foto to nie jest pompa myjąca.
  To jest pompa odpowiadająca za wypompowywanie wody ze zmywarki .
 • Poziom 39  
  Pompa myjąca jest po drugiej stronie z tyłu (odchyl sterownik to zobaczysz).
 • Poziom 2  
  Był u mnie fachowiec i stwierdził, że w zmywarce jest zamontowana pompa magnetyczna i przydałoby się ją wymienić.
  Włączył zmywarkę i pompa "zaskoczyła". Po otwarciu drzwiczek zmywarki w trakcie pracy i ponowym zamknięciu pompa stanęła. Kilkukrotne otwarcie i zamknięcie drzwiczek znowu uruchomiło pompę myjącą.
  Jeżeli pompa czasami "zaskakuje", to może nie trzeba jej wymieniać tylko jakoś przeczyścić. Tylko jak? Może pomoże jakiś środek do mycia zmywarek?
  Dziękuję za wszystkie sugestie.
 • Specjalista AGD
  Wszelkie znaki na niebie i wodzie świadczą że pompa myjąca w Twojej zmywarce się skończyła.Najlepiej zamień ją na zamiennik indukcyjny jak prawi to kolega movzx i będziesz miał na długi czas spokój z pompą , jeśli wstawisz magnetyczną problem powróci za dwa-trzy lata. Pozdrawiam.
 • Poziom 39  
  Niekoniecznie musi się powtórzyć, o ile będzie to nowa wersja pompy (z sitkiem) i nie będą używane tabletki (które zabijają te pompy).
  Obie są głośne, magnetyczna chyba jest trochę tańsza (ale rozpiętość cen też jest znaczna).
  Jeśli interesuje Kolegę magnetyczna, proszę PW.