Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner telewizyjny MEDION (MD95700) problem z DVBT.

18 Lut 2011 22:59 3242 5
  • Poziom 9  
    Zakupiłem tuner telewizyjny USB firmy Medion taki jak tutaj: http://allegro.pl
    Regulamin pkt. 10.11.
    Prawie wszystko działa ok: telewizja analogowa, tuner Fm, jednak mam problem z odbiorem DVB-t. Problem polega na tym, że po podłączeniu anteny skanuje, ale nie znajduje żadnej stacji. Jestem w zasięgu 3 multipleksów (PL, CZ, SK), więc wylkuczam problem ze standardem MPEG-4 (który wybraliśmy), czesi i słowacy używają MPEG-2. Próbowałem szukać na dołączonym oprogramowaniu jak i programach t.j. DVB dream, AltDvb, prog Dvb i nic.. Pracuję na Viście.

Problem dość złożony, ale może ktoś miał taki problem i poradził sobie.
  • Poziom 31  
    Wgraj program do obsługi Tv - Splash Lite albo dvbdream, a do tego koniecznie kodek "coreavc" który dekoduję MPEG-4.
  • Poziom 9  
    Nie, to nie to. Zainstalowałem ten kodek i program. Na kanale 38 wskazuje Jakość sygnału 100%, a siła sygnały 0% (tylko tam) więc ze skanowania nic nie będzie.
  • Poziom 10  
    mam ten sam problem z tym tunerem:/ jakość 100% a siła 0% i brak jakiegokolwiek programu. Jak by ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu to proszę napiszcie na forum
  • Poziom 9  
    Chyba nikt nie odpisze.... Będę jeszcze szukał innych sterowników do tego tunera...
    Jak by ci się udało coś znaleźć to daj znać plizzzz.
  • Poziom 16  
    katz555 napisał:
    Zakupiłem tuner telewizyjny USB firmy Medion taki jak tutaj: http://allegro.pl
    Regulamin pkt. 10.11.
    Prawie wszystko działa ok: telewizja analogowa, tuner Fm, jednak mam problem z odbiorem DVB-t. Problem polega na tym, że po podłączeniu anteny skanuje, ale nie znajduje żadnej stacji. Jestem w zasięgu 3 multipleksów (PL, CZ, SK), więc wylkuczam problem ze standardem MPEG-4 (który wybraliśmy), czesi i słowacy używają MPEG-2. Próbowałem szukać na dołączonym oprogramowaniu jak i programach t.j. DVB dream, AltDvb, prog Dvb i nic.. Pracuję na Viście.

Problem dość złożony, ale może ktoś miał taki problem i poradził sobie.

Mówisz ze pracujesz na viscie jaka to wista 32 czy 64 bit?? powiedz skąd masz sterowniki do visty, ja nigdzie nie moge znalesc sterów innych niż do XP a potrzebóje na Win7 i pewno od Visty do Win7 by sie zdały. Odpisz