Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny do wzmacniacza Yamaha a-520

didgeridoo78 18 Lut 2011 23:27 1855 5
  • #1 18 Lut 2011 23:27
    didgeridoo78
    Poziom 2  

Witam

W związku z wymianą przez mojego wuja sprzętu, stałem się posiadaczem w/w wiekowego wzmacniacza. Do tej pory wykorzystywałem do odsłuchu muzyki różnego rodzaju mini wieżyczki. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia (chyba jakoś tak to leciało). Przyszedł więc czas by przesiąść się na coś co będzie lepiej grało.

Ale dość ogólników:

1) Posiadany na ten moment sprzęt:
    - wzmacniacz Yamaha A-520
    - jako źródło dźwięku na razie komputer, ale pracuje nad tym żeby to zmienić (gramofon, tuner, cd)
    2) Dane dotyczące pomieszczenia:
    - zwykły pokój w blokach z wielkiej płyty o wymiarach 6 x 3 m (18 m2)
    - planowane ustawienie kolumn w pokoju: 2 kolumny podłogowe w rogach pokoju
    3) Preferowana muzyka:
    - praktycznie każda, z ukierunkowaniem na acid-jazz (us3, tab two) , smooth jazz, jazz ale i rock
    4) Przewidziany budżet to 1000 zł +/- 200 zł
    5) Kolumny mają być nowe

Chyba to co najważniejsze już napisałem.

Teraz zwracam się do wszystkich bardziej biegłych w temacie o pomoc w doborze kolumn do tego wzmacniacza, tak żeby to ładnie zagrało.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

0 5
  • #2 19 Lut 2011 03:03
    pioreK.
    Poziom 17  

Zapewne zaraz wysypie Ci się tu masa altonów, mildtonów i polarisów, ale jeżeli mieszkasz w Łodzi to zaglądnij na TĄ AUKCJĘ. Wiem, że marka do Was nie przemawia, ale ostatnio miałem okazję posłuchać kolumienek tejże firmy w jakimś sklepie "RTV & AGD" i ku mojemu zdziwieniu grały pięknie!
    Podchodzę do kolumn, patrze jakiś "Prism", mówię "ocho, ale będzie lipa", ale, że był włączony amplituner to czemu nie spróbować? Odpalam więc i opadła mi szczęka, że jakaś firma z nikąd "kaszle" tak ciepłym, miękkim i przyjemnym dla ucha basem.
    Na prawdę - jeżeli odległość od sprzedawcy jest niewielka to umów się na odsłuch, bo być może to jest to czego szukasz, a stan - myślę, że niedaleko im od nowych...

0
  • #3 19 Lut 2011 12:31
    globus1987
    Poziom 29  

Radzę odpuścić sobie te prismy, może dla kogoś mało osłuchanego są ok ale ja je odradzam. Widać w ogóle, że starali się je kopiować na styl TDL Studio.
    Tu mas szerokopasmówkę która zebrała dosyć dobre oceny, w Tl będziesz miał z tego niezły bas wystarczy ofornirować, czy jak tam ci pasuje.

http://allegro.pl/diy-cube-f155-i1465439169.html

Masz w tych pieniądzach też infinity reference 50 myślę, że było by to dobre rozwiązanie.

http://allegro.pl/infinity-reference-50-super-stan-i1467138135.html

Można też dołożyć parę groszy albo szukać używanych stx mx-140, tonsil siesta, tonsil maestro II 180.

http://www.hifi.pl/gielda/kolumny1000/70211.php

0
  • #4 20 Lut 2011 02:58
    pioreK.
    Poziom 17  

Słuchałem dokładnie takiego kinka ---> http://allegro.pl/yamaha-rx-v367-prism-onyx-100-kino-domowe-raty-i1456279119.html i grało na prawdę fajnie, ale jeżeli chodzi o stereo to słuchałem tylko STX'ów F-180 i są porównywalne do tego kina Prism.

Nie będę jednak nic doradzał, bo jak to globus ładnie powiedział, nie jestem praktycznie w ogóle osłuchany, więc nie chciałbym wcisnąć Ci żadnego kitu :)

0
  • #5 09 Mar 2011 20:47
    didgeridoo78
    Poziom 2  

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Trochę pojeździłem po salonach hifi i pogadałem z osobami które jakiś czas się tym zajmują. Oczywiście pozwoliłem sobie posłuchać kilku zaproponowanych mi zestawów i lekko zostałem "naprostowany" w temacie kolumienek podłogowych, szczególnie po posłuchaniu monitorów Monitor Audio BR2. Byłem naprawdę zaskoczony ich możliwościami, z takie maleństwa taki fajny dźwięk.

0
  • #6 09 Mar 2011 21:11
    patryk3444
    Poziom 20  

Witam a nie myślałeś nad maestro 180 ? były by dobrym wyborem w tej cenie potrafią ładnie przywalić i mają piękny dźwięk:)

0