Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodge Ram 5.7L Hemi - czy warto kupić ?

bush878 19 Lut 2011 00:54 22249 11
  • #1 19 Lut 2011 00:54
    bush878
    Poziom 14  

Witam,

Planuję zakup tego samochodu, jeden z moich znajomych ma wersje z bodajże 2002r i naprawdę mi się podoba. Ja celuje w 2008-2009. Silnik to 5.7L Hemi, i prawdopodobnie tylko ten wchodzi w grę. Tylko pytanie do was, czy to dobry wybór? Nie martwię się zbytnio spalaniem. Głównie chodzi mi o prostotę samochodu oraz bezawaryjność. Samochód często będzie musiał wjechać w grząski teren, ale bardzo sporadycznie, głownie miasto i drogi leśne.

Co wy na to?

0 11
  • #2 19 Lut 2011 01:03
    Hucul
    Poziom 39  

bush878 napisał:
    ... Samochód często będzie musiał wjechać w grząski teren, ale bardzo sporadycznie ...

To często , czy sporadycznie :D
    To jest amerykańska ciężarówka (pickup) , w grząskim terenie się zakopie . Na miasto słabo się nadaje , parkowanie to katastrofa :D

0
  • #3 19 Lut 2011 11:09
    bush878
    Poziom 14  

Heh, pomieszałem ;)

Będzie musiał wjechać w teren typu piasek/żwir, nic więcej, myślisz że nie da rady?

0
  • #4 19 Lut 2011 15:12
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Ja jeżdziłem sprowadzonym ze stanów Dodge Ram 5.7 HEMI 2500. Powiem Ci tak, że dwa razy wymieniałem wały napędowe (krzyżaki padały, ale lepiej i taniej sprowadzić ze stanów było jak tutaj kupować) i reduktor jest na łańcuchu, tam się łożysko rozsypało, nowe łożysko założyłem i hulało. Jedynie co to problem miał ze spalaniem 22L/100km benzyny i 32L/100km gazu. Instalacja LPG (sekwencja full) pierwszy raz robiłem w Rzeszowie a póżniej zdecydowałem się na wymianę jej (duże zużycie gazu) i we Wrocławiu założyli mi inną. Niemniej jednak polepszyło się tylko to iż CHECK się nie zapalał jak na poprzedniej, ale spalanie było to samo. W moim miasteczku zauważyłem, że nie jestem samotnym posiadaczem takiego autka i kiedy przejeżdżałem obok takiego samego skontaktowałem się z kierowcą za pomocą CB radio i on mi powiedział, że jemu spala 15L/100km benzyny. Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno "książkowo" powinien właśnie koło 15L spalać. Co do "wysiłku" i tras, to wytrzymała bestia, ciągle naciągałem przyczepę i naprawdę w bardzo trudnych warunkach jeżdziłem dwa lata. Nie prawdą jest, że łatwo się zakopuje. "usiadłem" kiedyś po osie, ale z przyczepą w błocie i po odpięciu przyczepy sam bez najmniejszych kłopotów wyszedł. Więcej przez ten okres nic się z nim nie działo (2004r. prod.). Pozdrawiam.

1
  • #5 19 Lut 2011 16:13
    bush878
    Poziom 14  

Dziękuje Ci za informację, za kilka dni jadę oglądać kilka sztuk ;)

Myślę nad lekkim podniesiem go, co o tym myślisz?

1
  • #6 19 Lut 2011 16:18
    zeimp
    Moderator na urlopie...

bush878 napisał:
    Dziękuje Ci za informację, za kilka dni jadę oglądać kilka sztuk ;)

Myślę nad lekkim podniesiem go, co o tym myślisz?

Można, ale na tych oryginalnych kołach myślę, że kiepsko będzie wyglądał a z kolei kupić do niego felgi (cena) większe i na osiem śrub (jak dobrze pamiętam), to też nie lada wyczyn. Jak Ci na kasie nie zależy, to wiele możesz zdziałać, trochę jest tych gadżetów do niego, no ale cena..... ;))

0
  • #7 19 Lut 2011 17:39
    bush878
    Poziom 14  

Najpierw to niech ja go kupie ;)

2
  • #8 20 Lut 2011 17:15
    Hucul
    Poziom 39  

zeimp napisał:
    ... Jedynie co to problem miał ze spalaniem 22L/100km benzyny i 32L/100km gazu ...

Panowie to auto z silnikiem Diesla pali 14 litrów , nie spodziewajcie się że takie auto jest oszczędne .

Piasek , żwir , bez błota - da radę :D

-1
  • #9 26 Lut 2014 18:26
    Mahomey
    Poziom 2  

osobiście posiadam 4.7 V8 z 2003 super silnik boski samochód za nic nie chciałbym 5.7 tylko więcej pali nic pozatym wiem bo porównywaliśmy z kolegą samochody w praktyce on ma 5.7 hemi i tylko tyle ze mu więcej pali nic pozatym. Takze kolego 4.7 Magnum w ramie tylko i wyłącznie.

1
  • #10 26 Lut 2014 21:02
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Niestety RAM w Polsce to traktowany jest jak efektowny gadget, przedłużenie męskości itd. A w stanch jest to taki trochę lepszy tarpan. U nas auto bardzo drogie w utrzymaniu i nie chodzi tylko o paliwo.
    Rozważ poważnie japońską alternatywę tego auta - toyota tundra. Niby słabsze, ale nie wiele, a dużo oszczędniejsze zwłaszcza na LPG i bezawaryjne.

2
  • #11 26 Lut 2014 21:32
    Hucul
    Poziom 39  

Panowie! Doradzacie w temacie umarłym trzy lata temu!

2