Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka maksymalna prędkość internet na takim łączu.(Neostrada)

I.T.I 19 Feb 2011 12:03 4862 10
    I.T.I
    Level 16  
    Witam mam do was pytanie mam w tej chwili wykupiona predkość 10Mb/s lecz wszelkie speed Testy pokazują mi 4Mb/s jak ściągam to predkość tez jest w granicach tych właśnie 4Mb/s a często nawet mniej. Parametry łącza to
    Router to livebox.
    System Windows Vista Home Premium.
    Komunikacja z ruterem WiFi

Czy mogę mieć 10Mb/s?
    Jak tak to czemu nie mam?
    Jak zrobić żeby wszystko działało poprawnie?
  • Helpful post
    promil25
    Level 15  
    Synchronizacje masz na 12Mb/s. Parametry masz prawidłowe. Sprawdź na kablu czy będzie tak samo.
    I.T.I
    Level 16  
    Po kablu mam 9Mb/s
    Czyli wina jest WiFi.
    Dało by się wyciągnąć te pełne 10-12Mb/s

Jak pobieram pliki to skacze transfer 3-10Mb/s z czego 3-5Mb/s utrzymuje się dłużnej.

A tu wykres pobierania pliku z rapidshare przez konto premium czyli max download.
    Czy takie skoki są normalne?
    PICIA
    Level 33  
    I.T.I wrote:
    Witam mam do was pytanie mam w tej chwili wykupiona predkość 10Mb/s lecz wszelkie speed Testy pokazują mi 4Mb/s jak ściągam to predkość tez jest w granicach tych właśnie 4Mb/s a często nawet mniej. Parametry łącza to
    Router to livebox.
    System Windows Vista Home Premium.
    Komunikacja z ruterem WiFi

Czy mogę mieć 10Mb/s?
    Jak tak to czemu nie mam?
    Jak zrobić żeby wszystko działało poprawnie?

tylko 6 M -predkość
    niema znaczenia czy wifi czy ethernet
    I.T.I
    Level 16  
    Dlaczego tylko 6Mb/s i dlaczego nie ma różnicy jak na kablu był większy transfer i czy te skoki na drugim obrazku są normalne?
    PICIA
    Level 33  
    I.T.I wrote:
    Dlaczego tylko 6Mb/s i dlaczego nie ma różnicy jak na kablu był większy transfer i czy te skoki na drugim obrazku są normalne?

transfer wi-fi 54Mb/eth 100M niema wpływu na jaka opcje masz...
    tu tylko masz predkość do routera -sieć nic po zatym
    I.T.I
    Level 16  
    Dobra to to ja wiem ale czy przypadkiem słaby sygnał wifi nie pogarsza sprawy.
    No i dlaczego zalecasz tylko 6Mb/s?
  • Helpful post
    promil25
    Level 15  
    I.T.I wrote:
    Po kablu mam 9Mb/s
    Czyli wina jest WiFi.
    Dało by się wyciągnąć te pełne 10-12Mb/s

Jak pobieram pliki to skacze transfer 3-10Mb/s z czego 3-5Mb/s utrzymuje się dłużnej.

A tu wykres pobierania pliku z rapidshare przez konto premium czyli max download.
    Czy takie skoki są normalne?

10Mb/s jeszcze jest możliwe, ale powyżej to już raczej marzenie chyba że w naprawdę rzadkich przypadkach.
    Co do skoków transferu to nie są normalne bynajmniej tab bardzo rozbierzne, ale może to być wina serwera też miałem taki przypadek z rapidshare na koncie premium. Sprawdź na innym serwerze czy jest również taki spadek.

I.T.I wrote:

Nie masz złych parametrów, brak błędów na 10Mb/s i nie wiem dlaczego 6Mb/s. A co do zasięgu wi-fi to ma wpływ na prędkość im mniejszy zasięg tym mniejsza prędkość. Kolega miał przypadek z transferem po adapterze usb wi-fi transfer spadał po ok 3 min. z 11Mb/s do 4 czasami nawet 2Mb/s i tak trzymał dłuższy czas oczywiście na pełnym zasięgu. Nie kombinował tylko podłączył po kablu i ma spokój. Sprawdź jeszcze w routerze prędkość wysyłu (jeżeli jest takie ustawienie) na wi-fi może masz ustawione mniejszą prędkość choć wątpie, ale można sprawdzić dla pewności.
    PICIA
    Level 33  
    I.T.I wrote:

bo słaby margines szumu wiecej nie poleci - jesli tak moze rozłaczać-napewno 6 STABILNIE niz kiepska 10
    promil25
    Level 15  
    PICIA wrote:
    I.T.I wrote:

bo słaby margines szumu wiecej nie poleci - jesli tak moze rozłaczać-napewno 6 STABILNIE niz kiepska 10

Dlaczego słaby margines 13dB/7dB to wcale nie mało. Jak nie ma błędów na linii i idzie w jakimś nowym kablu nie jakimś tam przedwojennym ze słabą izolacją, napięciami na parach itp. to będzie działać mu to stabilnie nawet przy marginesie 6dB. Najważniejsze żeby nie "pływał" SNR to będzie dobrze.
    grunz
    Level 18  
    Podepnę się pod temat...
    U mnie są takie wyniki :
    Line Mode G.dmt Line State Show Time
    DS Speed 7456 Kbps US Speed 640 Kbps
    DS Latency Interleave US Latency Interleave
    Trellis Coding Enabled Loss of Signal 0
    Line Attenuation 21 dB Loss of Frame 0
    Noise Margin 15 dB CRC Error 4
    Line Up Count 1 Error Second 2 seconds
    Line Up Time 10:07:04:22 System Up Time 10:07:04:45

jaką mogę mieć maksymalną prędkość?
    Póki co to mam orange freedom 6 mega ale coś kiepsko mi to lata. Może być powodem, że mam router, który pracuje tylko w trybie b ?