Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z USB resetuje się komputer

matin82 19 Feb 2011 13:00 1548 4
    matin82
    Level 10  
    Witam
    Jak podłączam niektóre urządzenia pod USB to resetuje się komputer. Oto lista urządzeń: czytnik kart, pen-drive, tel samsung avila, nawigacja GPS. Nie resetuje się natomiast jak podłącze: drukarkę lexmark z25, aparat HP, tel samsung F480
    Mam Windows XP. Instalowałem na nowo sterowniki USB płyty głównej i nic nie dało. Proszę o pomoc
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Mówisz o usb na tylnym panelu płyty,czy o usb wyprowadzonym na przedni panel obudowy? Bo to może stanowić różnicę w dochodzeniu o awarii.
    matin82
    Level 10  
    Na przodzie obudowy i z tyłu komputera jest tak samo. Mam w sumie 4 wejścia i na wszystkich jest tak samo.
    adamadi33
    Level 43  
    Jaki zasilacz posiadasz?
    matin82
    Level 10  
    Zasilacz to CODEGEN 300W

Po uruchomieniu komputera pokazuje się komunikat (oczywiście jak odłączę urządzenie z portu USB bo jak zostawię np. pen-driva w porcie USB to resetuję go przy ładowaniu windowsa i tak w kółko to samo)

Po kliknięciu na raport

Dodano po 2 [godziny] 59 [minuty]:

Witam ponownie
    Problem rozwiązany odinstalowałem wszystkie USB z menadżera urządzeń i z "dodaj/usuń programy" program "enable S3 for USB Device". Po restarcie komputera win XP znalazł USB i zainstalował. Zainstalowałem jeszcze sterowniki z płyty głownej.
    Komp się nie resetuje ale po włożeniu do USB obojętnie jakiego urządzenia wyskakuje komunikat:
    po kliknięciu w dymek:

A oto co jest w menadżer urządzeń:

Co jest nie tak?