Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na zapłonie wskazówka idzie do 70km/h a silnik nie odpala

19 Lut 2011 13:30 1196 7
  • Poziom 2  
    Witam,

mam problem w Roverze 220, padł mi akumulator i po naładowaniu i podłączeniu kiedy przekręciłem kluczyk na zapłon wskazówka obrotomierza idzie na 1,5 tys. obrotów a prędkościomierza na 70km/h i nabijają się kilometry w miejscu... Żeby tego było mało nie chce silnik odpalić... Czy miał ktoś podobny problem? Co może być tego przyczyną? Proszę o porady i pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    A dobrze polaczyles ten akumulator ? W pelni naladowany jest ?
  • Poziom 26  
    Brak styku na klemach,brak ,masy na budę,niekontakt--zaśniedziałe kabeloczko...itd,itd albo tak jak przedmówca wydojone ako.
  • Poziom 2  
    Akumultor ładowałem całą noc i na prostowniku wskazówka zjechała do 0, więc z tym jest ok, zobaczę klemy, masę
    Dzięki za info. Rozumiem, że raczej nic innego nie ma na to wpływu?
  • Poziom 42  
    Kiedy padł ten akumulator , przy próbie odpalenia , czy po dłuższym postoju , było kręcona na słabym akumulatorze?
  • Poziom 26  
    Nie ma . To że wskażnik na prosowniku zszedł do zera nie znaczy że ako ma sprawność i zdolnoć rozruchową....
  • Poziom 39  
    Miałem bardzo podobne objawy w passacie 2,0 8V.
    Pojawiły się po dłuższym parkowaniu w deszczu ( normalnie stał w garażu)
    tylko u mnie zegar się zamykał ( 220km/h) a kilometry nabijały się jak głupie), tyle że można było odpalić.
    Długo szukaliśmy przyczyny - na skutek kolizji ( dużo wcześniejszej) uszkodzona zostala wiązka okablowania ( akurat pod akumulatorem) i wprowadzała zwarcia niestale do masy akurat na przewodzie od impulsatora.
    Wyjęcie wiązaki , zaizolowanie poszczególnych przewodów i włożenie w peszla pomogło.
    Pozdr.J.
  • Poziom 2  
    Akumulator padl po dluższym postoju na mrozie oczywiście. Sprawdzę jeszcze tą wiązkę okablowania, może też faktycznie jest uszkodzona. Jutro podlączę też inny akumulator i sprawdzę czy to nie wina mojego.
    Dzięki wszytskim za zinteresowanie.
    Pzdr