Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z synchronizacją GPS zegara Nixie

zbysiusp 19 Lut 2011 14:59 1095 2
  • #1 19 Lut 2011 14:59
    zbysiusp
    Poziom 13  

Witam Forumowiczów.
    Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie. Zbudowałem zegar na lampach Z573M wg schematu ze strony http://www.stefankneller.de/ i wg własnego projektu płytek drukowanych. Wszystko działa wspaniale poza synchronizacją z GPS. Kupiłem popularny odbiornik Garmin 18x LVC z wyprowadzeniami sygnałów RMC i PPS, podłączyłem do zegara i nie uzyskałem synchronizacji. Miga dioda pomiędzy lampami minut i sekund z częstotliwością 1Hz i nic. Odbiornik w dedykowanym programie Garmina "łapie fixa" natychmiast.
    Po przeczytaniu większości problemów i rozwiązań na tyn forum jestem pewien, że pomożecie. Liczę szczególnie na guru tematu valdi2001.
    Pozdrawiam serdeczni

0 2
  • #2 19 Lut 2011 15:18
    rollcage
    Poziom 15  

Może glupie moje pytanie, ale czy w programie do tego zegara poprzez RS232 zmieniłeś by wspólpracował z nadajnikiem GPS? Bo standartowo jest jest jak pamiętam ustawione na DCF

0
  • #3 19 Lut 2011 15:27
    pitekb
    Poziom 13  

Witam
    Miło jest mi powitać kolejnego użytkownika tego wspaniałego zegara.
    Ja też walczyłem z DCF i w końcu poległem. W planach miałem też GPS, ale dałem sobie spokój. Na pocieszenie mogę dodać, że dokładność tego zegra jest rewelacyjna. Dużo większa niż konstrukcji z układami RTC. Przy podłączeniu do komputera nie widzę potrzeby korzystania z DCF lub GPS.

Jeśli masz możliwość podłączenia zegara pod komputer zobacz co się dzieje w programie NCC - czy coś dociera do zegara.
    Może sygnał GPS jest za słaby - moja nawigacja w domu nie łapie sygnału.

Przy okazji czy mogę Ciebie prosić o udostępnienie wzorów płytek i pokazanie zdjęć Twojego zegara.

0
  Szukaj w 5mln produktów