Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pdc585 problem z silnikiem

mgiers 19 Lut 2011 17:14 2801 6
  • #1 19 Lut 2011 17:14
    mgiers
    Poziom 14  

Witam, mam problem z moją pralką PDC 585, otóż:
    - pralka nie wiruje, silnik nie ma siły wirować, z praniem chce a nie może, bez prania wiruje ale wydaje mi się że nie wchodzi na prawidłowe obroty i silnik bardzo szybko się mocno nagrzewa
    - sprawdzając dzisiaj pralkę zauważyłem też że w czasie prania słabo kręci w lewo, a w prawo jest ok. Niestety nie wiem czy od kiedy tak jest, teraz po prostu zauważyłem.
    silnik to: 2/16-158/PO27/1 IB-MEI
    pomierzyłem rezystancje silnika na złączu

czy ktoś mógłby mi sprawdzić te wartości, czytając inne tematy na forum, wydaje mi się że silnik jest do wymiany,
    kondensator będę mógł sprawdzić dopiera za dwa dni,
    proszę o info
    mgiers

0 6
  • #2 19 Lut 2011 17:20
    frank 68
    Poziom 17  

Na pewno zacznij od kondensatora 99% powodzenia.

0
  • Pomocny post
    #3 19 Lut 2011 23:01
    movzx
    Poziom 39  

Drugi pomysł to przypalone styki na programatorze. Silnik zazwyczaj albo działa albo puszcza dyma, ew. padają łożyska ale to łatwo sprawdzić (i dobrze słychać).

Swoją drogą te rezystancje 43 i 56 są mocno podejrzane bo powinny być w miarę równe. Zmierz jeszcze raz.

0
  • #4 20 Lut 2011 18:18
    mgiers
    Poziom 14  

No cóż, chyba jednak silnik do wymiany, kondensator był ok, dla pewności podmieniłem, nic to nie zmieniło. Rezystancje uzwojeń sprawdziłem jeszcze raz, zmierzyłem jeszcze pozostałe przejścia.
    Też nie podobają mi się te wartości.
    Sprawdziłem złącza na programatorze, na kostce silnika,wszędzie czysto i ładnie, dla pewności potraktowałem KONTAKTEM.
    Włączenie na chwilkę wirowania powoduje mocne zagrzanie silnika. Myślę że to jednak silnik.

0
  • Pomocny post
    #5 20 Lut 2011 21:54
    wosokol
    Poziom 20  

nie powinien dymić, ma przebicie na uzwojeniu

0
  • #6 20 Lut 2011 22:09
    mgiers
    Poziom 14  

Tak teraz obserwuje wartości przejść między uzwojeniami - no ewidentnie mam przebicie między uzwojeniami. W przepasnych zasobach internetu rozglądam się już za jakąś używką-silnikiem.

0
  • #7 24 Lut 2011 16:58
    mgiers
    Poziom 14  

Silnik wymieniony, pralka chodzi jak nowa :) Dziękuję wszystkim
    pozdrawiam

0