Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV21T5K - brak korekcji, obraz typu poduszka.

19 Lut 2011 18:38 1601 3
  • Poziom 8  
    Po włączeniu telewizora, odbiornik wchodzi w stan pracy. Pojawia się zniekształcony obraz typu poduszka. W układach korekcji sprawdzono kondensatory i dławiki które nie wykazują uszkodzeń. Natomiast tylko dławik L538 nadmiernie się grzeje. Sprawdzono impulsy przychodzące na bramkę Q532, są ok. Natomiast impulsy wychodzące na drenie są za małe (ich amplituda jest za mała). Nie podstawiałem takiego tranzystora ponieważ nie posiadam go w tej chwili. Dioda na panelu mruga 5 razy.

Może ktoś się już z takim uszkodzeniem spotkał?
  • Poziom 43  
    Cytat:
    W układach korekcji sprawdzono kondensatory i dławiki które nie wykazują uszkodzeń.

Zostały jeszcze inne elementy do sprawdzeni/podstawienia. O ile te sprawdzone są faktycznie sprawne. Bo na czym niby polegało to sprawdzenie, i które dokładnie to były elementy, to już nie piszesz

Coś stoi na przeszkodzie aby zablokować Q532, potem zewrzeć go i ocenić wzrokowo co się dzieje z obrazem?
  • Poziom 12  
    Cześć.
    Sprawdź rezystor w układzie korekcji R548 4,7ohma 0,25 W. Miałem podobne uszkodzenie, zorientuj się czy na drenie Q532 masz jakieś napięcie. Jeżeli go nie ma to na pewno uszkodzony jest ten rezystor. Odnośnie sygnalizacji diody (piszesz mruga 5 razy) być może masz gdzieś zimne luty w obwodzie procesora wizyjnego, bądź uszkodzony sam procesor. W tych typach telewizorów po długiej eksploatacji bardzo często robią się zimne luty, niewidoczne nawet pod lupą. Należy wtedy profilaktycznie przelutować układy scalone.

Powodzenia.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Zrobiłem tak jak napisał kolega Dagal. To był strzał w 10. Wymieniłem rezystor R548 który miał przerwę i przelutowałem procesor wizyjny. Sprzęt naprawiony. Temat zamykam.