Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dogrzewacz Sharan d3wz po naprawie dymi dalej...

madmax9871 19 Lut 2011 19:02 4247 3
  • #1 19 Lut 2011 19:02
    madmax9871
    Poziom 10  

Dostałem do naprawy w/w dogrzewacz, Przyczyną usterki było sporadyczne załączanie się dogrzewacza nawet w spore mrozy a jak się już załączył to dymił na biało. Rozebrałem tak jak inne wcześniej, wyczyściłem w środku, a tego także umyłem dokładnie Carboklinerem bo cały był zasyfiały, wymieniłem świecę na nową( stara była wypalona w jednym miejscu), sitka nie wymieniałem bo w tym modelu nie ma. Założyłem nowy dolot powietrza bo stary był zniszczony, wygrzałem opalarką tłumik bo było w nim dużo ropy. Złożyłem i dogrzewacz odpalił za pierwszym razem ale... dymi tak jak dymił wcześniej ( tak stwierdził właściciel). Z tą różnicą że teraz nie dymi na biało tylko trochę tak niebieskawo ale bardzo mocno. Co może jeszcze powodować to dymienie? Jak świeca nowa, wszystko wyczyszczone dokładnie i umyte. Pompki paliwa nie tykałem ale wiem że ktoś wcześniej naprawiał ten dogrzewacz bo kable były zarabiane przy kostce. Jak można organoleptycznie sprawdzić stan paleniska (palnika). Bo nic innego mi nie podchodzi do głowy. Te pompki paliwa nie mają chyba regulacji wydajności w tym modelu bo jest za stary. Sharan 97, 110KM, dogrzewacz Ebera D3WZ.

1 3
  • #2 19 Lut 2011 19:09
    misiozol
    Poziom 29  

Siwy dym wyciek plynu do komory , mocne kopcenie za bogata dawka i lub wypalanie paliwa z tlumika.

0
  • #3 19 Lut 2011 19:23
    madmax9871
    Poziom 10  

Jeżeli chodzi o ubytek płynu ( chodzi Ci kolego o chłodniczy płyn jak się domyślam) wykluczam, płynu nie ubywa, układ się nie zapowietrza. Ale jak sprawdzić dawkę jak w tym starociu nie ma możliwości ustawienia ilości podawanego paliwa ( chyba że ktoś wie jak to zrobić bo ja do tej pory nie słyszałem o takim myku). A też kolego myślałem o tym że dlatego tak dymi bo jeszcze się ropka wypala z tłumika. Ale wypalało by się tak długo??? U mnie chodził dogrzewacz około 2x po 10 minut. Auto oddałem dla właściciela aby pojeździł przez weekend i zobaczył co się będzie działo. Ale dalej mnie ten fakt irytuje i ciekawi... Będę wdzięczny za kolejne porady podpowiedzi.

0
  • #4 21 Lut 2011 22:59
    madmax9871
    Poziom 10  

Temat zamykam. Dogrzewacz się wydymił :) i pracuje tak jak fabryka zaplanowała.

0