Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Razer Lachesis 5600 - gdzie zapisywane są profile

est_ars 19 Lut 2011 19:22 1697 10
  • #1 19 Lut 2011 19:22
    est_ars
    Poziom 18  

Mam mysz Razer Lachesis 5600. Skonfigurowałem kilka profili pod gry. Dotychczas zawsze gdy uruchamiałem daną grę, do której przypisałem dany profil, w prawym dolnym rogu (nad trayem) wyświatlana była informacja dot. wczytywania danego profilu. Niestety w tej chwili nic takiego się nie pojawia.
    Wszystko skonfigurowałem poprawnie. Odinstalowałem również sterownik, usunąłem wszystkie pliki znajdujące się w katalogu "C:\Program Files\Razer\Lachesis 5600", ściągnąłem ze strony producenta nowy i zainstalowałem. Niestety problerm nie zniknął. Zauważyłem, że po ponownej instalacji program zachował moje dotychczasowe ustawienia. Zatem zapisuje gdzieś informacje dot. profili gdzieś poza katalogiem "C:\Program Files\Razer\Lachesis 5600". Niestety nie udało mi się znaleźć gdzie. Proszę więc o pomoc i wskazanie miejsca.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

0 10
  • #2 19 Lut 2011 19:27
    tronic1
    Spec od komputerów

Zainstaluj RevoUninstaler i przy jego pomocy odinstaluj sterowniki i wyczyść rejestr z wpisów Razera, zrestartuj zaraz potem komputer i zainstaluj sterowniki ponownie.

0
  • #3 19 Lut 2011 20:30
    est_ars
    Poziom 18  

Chciałbym jedynie wiedzieć gdzie przechowywane są dane utworzonych profili.

0
  • #4 19 Lut 2011 21:13
    tronic1
    Spec od komputerów

Podejrzysz w Revo.

0
  • #5 28 Lut 2011 22:43
    Irko95
    Poziom 9  

Ja właśnie wczoraj dostałem nową myszkę razer lachesis i nie wiem skąd mam wziąć do niej sterowniki. Nie była załączona do niej żadna płytka. Mógłby ktoś podać linka skąd ściągnąć sterowniki ?
    Z góry dziękuję :)

0
  • #7 17 Kwi 2011 08:29
    est_ars
    Poziom 18  

W instrukcji masz podaną stronę (MASTER GUIDE str. 5).
    W razie problemów ze znalezieniem odpowiednich driverów tu masz link:

http://www.razersupport.com/index.php?_m=down...a=viewdownload&downloaditemid=560&nav=0,76,80

Wrzucanie sterowników na płyty i dołączanie ich do produktów imho nie ma sensu. Podnosi koszty, a użytkownik i tak ich nie używa, tylko ściąga najnowsze ze strony producenta.

Do dziś używałem sterowników w wersji 2.01
    Widzę, że jest już driver 3.0, więc przy okazji uaktualnie.

Gratuluje zakupu. Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego gryzonia.

0
  • #8 17 Kwi 2011 12:57
    Irko95
    Poziom 9  

Dzięki za linka :) od razu sobie uaktualniłem poprzednie sterowniki .

Wie ktoś może do czego służą ustawienia "manage macros" przy tym gryzoniu :?:

0
  • #9 17 Kwi 2011 15:20
    est_ars
    Poziom 18  

Ustawiasz makra. Nie używam, więc nie będę teoretyzował.

0
  • #10 01 Lut 2012 23:47
    Raku-Bizooon
    Poziom 1  

Profile zapisane są w pamięci myszki, więc nie usuniesz ich z poziomu windowsa, chyba, że istnieje do tego jakiś programik specjalny.

0
  • #11 02 Lut 2012 21:41
    est_ars
    Poziom 18  

Dziękuję za odpowiedź.

Zaktualizuję temat:
    W przypadku mojej myszki Razer Lachesis 5600 dpi po niecałym roku użytkowania awarii uległ laser. Na początku grudnia zawiozłem ją do sklepu - serwis zastrzega sobie termin 28 dni roboczych na naprawę. Po ponad miesiącu oczekiwania udało mi się wynegocjować ze sprzedawcą wymianę na inny model za odpowiednią dopłatą. Wybrałem mysz Razer Imperator 2012. Mam nadzieję, że zastosowany w niej "6400dpi 4G Dual Sensor System" okaże się bardziej niezawodnym rozwiązaniem.

0
  Szukaj w 5mln produktów