Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

świecąca się kontrolka ładowania (akumulator) fiat 126p

rybcia.92 19 Feb 2011 19:31 3534 11
    rybcia.92
    Level 11  
    Witam. Mam problem z moim maluchem otóż ostatnio musiałem coraz częściej ładować akumulator bo nie szło odpalić auta (akumulator ma już ze 3lata) ale kontrolka ładowania po dłuższej jeździe zaczynała się żarzyć tak lekko więc poczytałem na forum między innymi na elektrodzie i wymieniłem diody od wzbudzenia choć po sprawdzeniu miernikiem tamte były dobre lecz po nagrzaniu mogły dopiero mieć przebicie dlatego je wymieniłem wszystkie 3 na nowe i gdy włączyłem auto to kontrolka się zaświeciła i nie chce zgasnąć..:(
    I już nie wiem co z tym fantem zrobić po sprawdzeniu miernikiem napięcia na aku w czasie włączonego silnika jest 12,6v.
    proszę o pomoc..
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podaj linki do wątków, które do tej pory przeczytałeś szukając rozwiązania swojego problemu.
    Błażej
    Sprawdziłeś to, co tam zalecają?
    rybcia.92
    Level 11  
    tak
    Napięcie na alternatorze to ok 3V.... połączenia również sprawdziłem, jednym słowem niema ładowania.. tylko czemu? diody wymieniłem.. czyżby szczotki?
    Błażej
    Ile diod wymieniłeś?
    Ile diod sprawdziłeś i jak?
    Czyli jednak nie wszystko, skoro pytasz o szczotki. A jest jeszcze regulator napięcia...
    Więc zabierz się RZETELNIE do pracy zamiast pisać, bo od pisania się nie naprawi.
    rybcia.92
    Level 11  
    no wymieniłem te 3 diody 1N4007 i sprawdzałem wszystkie multimetrem cyfrowym na pozycji do sprawdzania diod i wszystkie przewodziły dobrze w jedną stronę od anody do katody. No szczotek nie sprawdziłem. A jak sprawdzić regulator?

Dodano po 1 [minuty]:

no te 3V mam na śrubie od alternatora co do tej śruby jest podpięty kondensator i ten kabel grubszy
    robokop
    Moderator of Cars
    Podstawiając drugi. Jeśli kontrolka się żarzyła, to masz albo uszkodzone główne diody, albo zwarcie w uzwojeniu. Nie możesz kupić na szrocie drugiego alternatora? Jakakolwiek naprawa nie ma uzasadnienia ekonomicznego w tej chwili.
    rybcia.92
    Level 11  
    no aktualnie teraz o tej porze to nie mam jak załatwić regulatora a jak nic nie zdziałam to na pewno pojadę na szrot i kupię drugi alternator tylko nigdy nie mam pewności że kupie sprawny..
    ladamaniac
    Level 38  
    Jak masz 3 wolty na tej śrubie na postoju to masz coś z wiązką między altkiem a rozrusznikiem. tam ma być napięcie akumulatora i najlepiej sprawdzić żarówką co najmniej 21W.
    rybcia.92
    Level 11  
    aha ok sprawdzę to jutro. dziękuje