Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty

jozek_i 19 Lut 2011 19:43 3876 3
  • #1 19 Lut 2011 19:43
    jozek_i
    Poziom 21  

Proszę o rade naprawiam pralkę ja w temacie Aiston AQXF 109 EU.

Pralka jak była na gwarancji to wystąpiła jakaś usterka ( dokładnie nie wiem jaka ) Serwis wziął ją do siebie i podobno naprawiał moduł.
    Pralka działała po naprawie serwisu przez nie długi czas i znów się zepsuła teraz już po gwarancji.
    Silnik czasem startuje ale nie zawsze często silnikiem tak szarpie ( drży jak by na 1 mili sekundę dostawał co kilka sekund prąd ) i stoi, czasem zauważyłem jak ruszy na wirowaniu to nie wie w którą stronę ma wirować ale zaraz się zorientuje i wychodzi na obroty.
    Silnik w czasie prania raczej nie kręci moje podejrzenia to moduł a dokładnie falownik .
    Silnik jest sterowany częstotliwością .
    Prądniczka sprawna ma 180 om Uzwojenie silnika ma 3 wyjścia za ( Czerwony, Niebieski i Czarny ) i między nimi jest 9,7 lub 9,8 om.
    Dodam że w kostce jeszcze jest mostek biały jak widać na jednym ze zdjęć.
    Silnik czasem wyjdzie na obroty wirowania i wiruje .
    Jak naprawić falownik i co w nim jest zepsute.
    Gdzie znajdę opis jakiś tego programatora.
    Abo ile taki moduł kosztuje i gdzie go kupię nowy lub używany.
    Słyszałem że z nimi są kłopoty jak się zepsują.

A jak nie to pralka pójdzie nowa na złom i JEŻELI COŚ KTOŚ POTRZEBUJE Z NIEJ PROSZĘ OD RAZU DAĆ ZNAĆ ( dźwiczki silnik I cała reszta )

PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty

PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty
    PRALKA Aiston AQXF 109 EU Moduł zepsuty

jozek_i(malpa)wp.pl

GG 4210096

Tel 510 208 219

0 3
  • #2 19 Lut 2011 20:50
    Marwal25
    Poziom 14  

Jeżeli to rzeczywiście moduł sterujący wariuje to przyczyną mogą być wyschnięte kondensatory elektrolityczne w ukł. zasilania. Może warto by je spróbować wymienić przed wyrzuceniem pralki na złom.

0
  • #3 19 Lut 2011 23:12
    1221547
    Użytkownik usunął konto