Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór laptopa do pracy z programami CAD.

19 Feb 2011 22:06 9470 24
  • Level 9  
    Proszę o pomoc zastanawiam się nad tymi 3 laptopami i cena nie jest mi niestety obojętna... dlatego proszę o pomoc i pytam czy warto dopłacać do HP Elitebooka czy może jednak różnica nie będzie tak drastyczna w porównaniu do pozostałych dwóch urządzeń?

http://allegro.pl/hp-envy-17-1110ew-i7-720-17-3-1tb-8gb-hd5850-bd-w7-i1468798225.html

http://allegro.pl/hp-elitebook-8740w-i5-540m-4gb-17-wuxga-500-raty-i1467787335.html

http://allegro.pl/dell-xps-l701x-i7-740qm-16g-1280g-gt445-br-win7pro-i1466401603.html

Z góry dziękuję.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • OptexOptex
  • Level 18  
    Do Elitebooka wg. mnie nie warto tyle dopłacać.

Z podanych propozycji chyba najlepsza jest pierwsza.
  • OptexOptex
  • Level 22  
    Zasadnicza różnica między tymi laptopami jest taka, że Elitebook to laptop typowo do pracy (CAD; Grafika) dwa pozostałe multimedialne.
    Szukaj czegoś z matową matrycą jest zdecydowanie lepsza do pracy (nie męczy oczu).
    Weź pod uwagę jeszcze ten model Sony VAIO VPC-F13Z1E.
  • Level 12  
    Dlaczego ten elitebook jest taki drogi? Nvidia Quadro, rozumiem ale w oprócz tego tamte są zdecydowanie lepsze.

remi080 wrote:
    Zasadnicza różnica między tymi laptopami jest taka, że Elitebook to laptop typowo do pracy (CAD; Grafika) dwa pozostałe multimedialne.
    .

Wydajność takiego elitebooka jest aż taka duża? Te dwa pozostałe to też ogromnie wydajne maszyny. Aż taka różnica jest między nimi? Przepraszam, może to banalnie głupie pytania ale nie znam się aż tak dobrze żeby samemu ocenić, a 2 tys zł różnicy to przecież całkiem nie najgorszy laptop.
  • Level 22  
    Co do Dell Precision, jedne z najlepszych jak nie najlepsze do zadań które wymieniłeś zwłaszcza gwarancja NBD jest warta uwagi.
    Zwróć uwagę w drugim linku, model ten pochodzi z outletu, może to było anulowane zamówienie, ale mógł być też naprawiany.

Quote:
    Dlaczego ten elitebook jest taki drogi? Nvidia Quadro, rozumiem ale w oprócz tego tamte są zdecydowanie lepsze.

Modele biznesowe zawsze są droższe, ale też i lepiej wykonane (magnezowe ramy; matryce; chipy zabezpieczające; itp) kto pracuje, a nie używa sprzętu do zabawy (gry, filmy) ten wie o czym mowa.
  • Level 21  
    Quote:
    Laptop do AutoCAD?

Quote:
    cena nie jest mi niestety obojętna...

cena nie jest obojętna, a wybierasz najwyższe modele...

Którą wersje autocada będziesz wykorzystywał i czy będzie obróbka w 3D? Do architektury czy geodezji czy do innych zastosowań?

Widzę że bierzesz pod uwagę sprzęty bez klawiatury numerycznej?

Do kiedy ma być zakup, Intel wprowadza nową serię CPU Sandy Bridge co by pomogło przyoszczędzić baterię (jeśli laptop obsługiwał by wyłączanie zewnętrznej karty graficznej w locie)

Gdzie będzie wykorzystywany? Czy głównie będzie działał jako stacjonarny, czy często będzie odcinany od sieci na dłuższe sesje bez prądu sieciowego?

Ile danych będziesz przetrzymywał na dysku, wypadało by już wstawić dysk SSD dla wydajności.

Bierzesz pod uwagę obie rozdzielczość ciebie interesuje 1600x900 ,1920x1080? Występują również takowe laptopy w rozmiarach 15,6 cala a do transportu są poręczniejsze.

Hehe zawsze można sobie dokupić matówkę w FullHD około za 400zł i po temacie :D
    jak podałeś model della L701x i patrze 16GB ram :D:D to robisz sobie wirtualną partycje 8GB i instalujesz tam autocada i transfery odczytu/zapisu rzędu 3000MB (3GB), a nie jakieś 100-80MB na sekundę.

Nvidia wydaje nawet dedykowane sterownki dla Autocada od którejś tam wersji

Co do HP posiada możliwość wpięcia stacji dokującej świetna sprawa jeśli masz sporo kabli do podpięcia (również monitor zewnętrzny), lub sprzęty z przestarzałymi portami, możliwość podpięcia dodatkowej baterii zewnętrznej umożliwiająca przedłużyć pracę bez sieci. I jako ciekawostka możliwość wpięcia drugiego dysku, ale kosztem wypięcia czytnika DVD, czytnik linii papilarnych i powiązane z nim oprogramowanie zabezpieczające (również sprzętowe). Takie dodatki znajdują się w serii na Elite lub ProBook pytanie co wymagasz od sprzętu.
  • Level 9  
    no więc tak:
    - cena nie jest obojętna bo 8500zł za elitbooka a 6000zł za dell to dla mnie niestety różnica...
    - z czasem zakupu się zastanawiam bo tak konkretnie do konkretnej pracy będzie mi potrzebny dopiero za około rok... myślałem żeby teraz kupić coś za około 3000zł ale później musiałbym znów zmieniać to się trochę nie kalkuluje... bo za 3000zł to w miarę wydajnego sprzętu chyba się nie kupi, z chybae ktoś coś poleci...? jestem otwarty na propozycje ;)
    - laptop będzie używany bardziej stacjonarnie ale ciągle zastanawiam się nad matrycą i na razie bardziej skłonny jestem do 15,4"... bo właśnie monitor można kupić większy a poręczność 15 w porównaniu do 17 jest dużo lepsza [miałem przyjemność używać jakiś czas hp pavilion dv-7 to wiem co to ciągać za sobą takiego 'kloca']
    - tutaj mam pytanie czy duża różnica byłaby w pracy na dell'u xps l701x a dell'u precison m6500 lub m4500 z poniższych linków... [proszę tutaj nie brać pod uwagę wielkości matryc]
    - xps ma GeForce GT 445M 3GB /16GB ram
    http://allegro.pl/dell-xps-l701x-i7-740qm-16g-1280g-gt445-br-win7pro-i1466401603.html

- m6500 ma Quadro FX 2800M / 8GB ram
    http://allegro.pl/dell-precision-m6500-i7-620-8-320-fx2800-wuxga-w7p-i1464905742.html

- m4500 ma Quadro FX 880M / 8GB ram
    http://allegro.pl/pro-alu-dell-precision-m4500-cad-cam-i5-560m-8gb-i1465212019.html

i tutaj chodzi o te karty graficzne czy GT faktycznie miała by problemy przy większych złożeniach w porównaniu do Quadro...?

Z Góry Dziękuję.
  • Level 21  
    @ marek255i
    Nie odpowiedziałeś na wszystkie moje pytania…
    …. I dlatego nie doradzę dobrze

Ja bym zaproponował Dell XPS L501 L501x i5-460M 4G GT420M FHD BR Win 7 czyli jakieś 4 tys http://allegro.pl/dell-xps-l501-l501x-i5-460m-4g-gt420m-fhd-br-win-7-i1456584456.html +250zł i masz 8GB ram
    Spokojnie sprzęt wystarczy do wszelakich zastosowań, wszystko mający (choć bez ExpressCard spory minus jak da mnie i brak klawiatury numerycznej) z FullHD, nawet jak będziesz chciał pograć to bez problemu i z tego co widzę będziesz w stanie podpiąć 2 monitory. I technologia CUDA coraz bardzie popularna i wspierana.

Hehe HP ProBook 6550b no popatrz @remi080 posiadam tego zgrzyta i sprzęt jest OK i bez obaw można polecić.
    Ciekawostka matryca jest z Elitebook. Posiada windows 7 professional co dla mnie jest istotnym atutem.

Co do stacji dokującej to można się zaopatrzyć o droższy model NZ222AA czyli troszkę większy pytanie ile masz miejsca na biurku. A zyski są znaczące gdyż możesz w stacje dokującą wpiąć czytnik dvd lub HDD świetna sprawa do backup lub do dodatkowej przestrzeni dyskowej. Złącza eata czy większa liczba wyjść na monitory (nie wiem do końca czy będzie jednocześnie obsługiwać wszystkie 4 monitory naraz) ale wtedy by była praca w CAD bajką :D Ogólnie z stacją jest wygoda.
    Ale bez niej też jest OK podpinasz 3 kable do laptopa, od monitora, zasilający, usb od aktywnego huba. A zewnęczną klawiaturę podpinasz na odbiornik nano USB. Do tego na ExpressCard karta TV i na Laptopie oglądasz program, a na monitorze masz odpalonego CADa, lub stronki www

I z tego co wiem jest nowa seria EliteBook,ProBook z tytułu nowych procesorów (i pojawią się z innych firm Dell czy sony) czyli starsze modele stanieją, ale zapewne będziesz już chciał zakupić tą nowszą
  • Level 9  
    Dziękuję wszystkim za pomoc ;) ale jeszcze męczę temat...
    No więc tak podaje jeszcze kilka laptopów które ostatecznie biorę pod uwagę...

- dell xps501 http://allegro.pl/dell-xps-l501-l501x-i5-460m-4g-gt420m-fhd-br-win-7-i1456584456.html

- http://allegro.pl/hp-elite-8440p-14hd-i5-520-4g-320g-nvs3100-win7p-i1464589573.html - hp 8440P bez systemu za 4000zł pytanie jaki system lepszy do autocad - 7 pro czy może xp pro ???????? czy warto dopłacać 500zł do 7 pro??

- jaka jest różnica miedzy 8730w a 8730?
    http://allegro.pl/mobile-workstation-hp-8730-t9600-4gb-firegl-xp-pro-i1478391296.html

http://allegro.pl/mobile-workstation-hp-8730-t9600-4gb-firegl-xp-pro-i1478391296.html

- http://allegro.pl/elite-hp-8530p-2x2-80ghz-4gb-250g-3650-win7-8-cell-i1476266348.html

powiem szczerze że nie ma pojęcia który wybrać... kusi mnie ten hp 14" i dokupienie monitora do pracy w domu, niewielkie rozmiary to i wygoda w noszeniu jak i dłuższa praca na baterii... ale też może być niewygodny do pracy.. ehh
    1) co lepsze * Intel Core i5 520 2 x 2,40GHz - 2,93GHz
    * (3 MB cache, 32 nm)
    * Hyper-Threading, TURBO BOOST
    * 35W TDP
    * L3 cache 3MB
    czy Intel Core 2 Duo T9600 2 x 2,80GHz (6 MB cache, 45 nm)

2) NVIDIA QUADRO NVS 3100 512 MB czy ATI Mobility FIRE GL V5725 256MB w dellu jest 1024 pamięci w karcie trochę więcej niż 256...?

3)windows 7 pro czy xp pro?

4) 14", 15,4" czy 17"? przy 17" zrezygnowałbym z zakupu dodatkowego monitora, przynajmniej na razie...

5) laptopy mają po 4Gb RAM ale to ewentualnie rozszerzyłbym ją do 8

Proszę o doradzenie bo się już gubię a chciałbym tą kasę w miarę najlepiej zainwestować że tak powiem...
    Z góry dziękuję.
  • Level 42  
    Ogólnie musisz sprecyzować co to za CAD, jaka wersja, i z jakimi dodatkami.
    Z tego co pamiętam to wykorzystywanie wielordzeniowości np w AutoCAD wychodziło tak sobie, i to tylko dla max 2 rdzeni - reszta się nudziła. To samo z kartą graficzną - do typowych zastosowań quadro-potwora tam nie trzeba - integra i tyle. Istotna jest matryca o jak największej rozdzielczości. Wydaje mi się, ze rzucasz się na komputery sporo przekraczające potrzebne parametry, zwłaszcza w kierunku "quadro".
  • Level 21  
    @Platon pytałem się o to ale nie napisał :D
    sądzę że Autocad 2012 już będzie sobie lepiej radził z wieloma procesorami

jeśli już wybierać z ostatniej czwórki to dell lub hp, jaki już tyle kasy chcesz wydać to czekaj na nowe procesory Sandy Bridge o których pisałem, gdyż nowe sprzęty będą w takich cenach ale to by trza było poczekać jeszcze z 2 tygodnie.

W mojej opinii jest bezsensowne wydawanie tyle kasy, jak pisałeś że za rok coś zaczniesz z cadem, kupić sprzęt do 3-4 tyś i za rok Jeśli zobaczysz że nie spełnia twoich oczekiwań (w co wątpię) to kupisz następnego a tego ewentualnie sprzedasz i kase ze sprzedaży + 2 tyś będziesz miał na nowy sprzęt, a wydajniejszy niż ten który będziesz kupował z 6 tyś.

Niech ktoś się wypowie odnośnie mojej "teorii" :D

Quote:
    5) laptopy mają po 4Gb RAM ale to ewentualnie rozszerzyłbym ją do 8

tak tylko będziesz musiał wyciągnąc obie kości 2*2GB w stawić 4*2GB

Quote:
    4) 14", 15,4" czy 17"? przy 17" zrezygnowałbym z zakupu dodatkowego monitora, przynajmniej na razie...

proponowałbym coś z 15'

Quote:
    3)windows 7 pro czy xp pro?

oczywiście że 7, xp nie wykorzysta potencjału maszyny

Ad 2) nie odpowiedziałeś na wcześniejsze pytania

ad 1) i5 nowsza technologicznie i szybsza, pytanie które testy się przyrównuje

Quote:
    - jaka jest różnica miedzy 8730w a 8730?

błąd w nazewnictwie
  • Level 9  
    a co gdybym tego lenovo dostał za 5000zł?
    proporcje matrycy 16:9 zdają się być niezawygodne do pracy...

http://www.kuzniewski.pl/p3058,lenovo-thinkpa...kiet-dodatkowych-uslug-i-wysylka-w-cenie.html

czy raczej nie warto dopłacać 1000zł i kupić tego dell'a którego polecał kolega 'kun0'

http://allegro.pl/dell-xps-l501-l501x-i5-460m-4g-gt420m-fhd-br-win-7-i1456584456.html

lub coś z podobnymi parametrami?
  • Level 9  
    Podbiję temat.

Potrzebuję lapa do cada 2010 lub 2011, będe na tym obrabiał 2d w granicach 1-5mb (sporo kresek), czasem poleci cadvent i pliki do 10mb.
    Ponadto OZC i THERM (niedopracowane, lubią procesor).
    Powiem tak - pentium e8400 jest tu wyraźnie szybszy od kręconego na poziom 7200 C2D-e5200, więc musi być coś porównywalnego do e7300, tak około i ze 4gb ramu, moze poźniej więcej.
    Poza tym film muzyka etc. Komp ma starczyć na 3 lata spokojnie moze wiecej.

Celuje w 2 rdzenie, i5, dell pisze ze XPS jest do gier (??) a latitude czy jak mu tam do programowania, szukam sobie vostro 3550 albo precisiona 4500 (troche drogawy), najchetniej jakiejś świeżej używki za 2tys lub nowki za 3 i tu vostro.

Czy to dobry wybór? czy moze xps, latitude, studio lub inspirion z i5 i 4gb ramu oraz zintegrowaną grafą dają rade i nie bedzie różnicy w tych plikach w porównaniu do precisiona? Generalnie lubie wykorzystać sprzęt w 100% i nie kupować czegos z czego nie skorzystam, zeby sie pochwalić koledze.

Musi być dell, zadnego hp czy szamsunga. Proszę o opinie.

pozdr.
  • Level 32  
    Ten model można już kupić za 4000 ThinkPad Lenovo W700 przeznaczenie stricte autocad.
  • Level 9  
    zen3x wrote:
    Ten model można już kupić za 4000 ThinkPad Lenovo W700 przeznaczenie stricte autocad.

Ja piszę 2-3 tys a ty mi podajesz taki z ceną sklepową 5,5 .. :)

Nikt nic nie wie ?
  • Level 9  
    Zastanawiam się nad kilkoma modelami (do cada i multimediów jak kilka postów wyzej):
    - dell vostro 3550 i pytanie: procesor i3-2310 czy i5-2410? grafika Intel HD Graphics 3000 wystarczy? ma 3500pkt w 3d marku 2006 ..
    - dell xps - procesor i5-560 mozna jakoś porównać do 2 pozyzszych? matryca błyszcząca ale mam monitor 22cale, bateria 6 cell, dobre głośniki (przydają się)
    - "LENOVO G570 i3-2310M 6GB 500G HD6370 1GB Windows 7" - co to warte?
    - "IBM Lenovo THINKPAD L512 i5-480 4GB 320GB WIN 7Pr" - czy ten procesor i zintegrowana grafika dają rade?
    - "SONY VAIO VPCEH1M1E _ i3-2310M 4G 500GB GF410M W7" - sony poradzi sobie z cadem?

HP odpada bo to .. hp, samsung oczywiście też (robi zawodne odkurzacze;)).

pozdrawiam
  • Level 21  
    "HP odpada bo to .. hp" HP odpada bo to .. hp" :D:D to porównaj sobie testy z vostro
    jeśli pracujesz po nocach to każdy będzie doskwierał wiatraczek pewną alternatywą jest podkładka z wiatrakiem (regulacja obrotów)
    jeśli się decydujesz na serie dell xps to z matrycą FullHD
    mała uwaga w porównaniu z podanymi modelami a HP to obszar roboczy na wyświetlaczu jest większy około 40% i to dla mnie z fundamentalnych zalet (chyba że planujesz przekładkę matrycy)

reszta uwag i zagadnień jest opisana w poprzednich postach
    a i jeszcze jedno usługa hp carepack

jeśli będzie to sprzet bardziej stacjonarny to masz spory wybór, ale patrzysz na mobilność (opisane wcześniej) to jednak HP
  • Level 9  
    HP ... :D
    To tak jak aparaty i odkurzacze samsunga, z tym i tym miałem styczność i "gorąco" odradzam. Wrzuć do samochodu radio sony vs philips, ciekawe co wybierzesz ;)
    HP słynie z awaryjnych drukarek i drogich tuszy, parametry na papierze ... no super. Testowałeś coś innego niż hp ze polecasz? Stoi tu obok mnie jedno hp i mam go dość.

Generalnie zakupiony dell precision.
    pozdr.
  • Level 10  
    Co to za bzdury piszesz?
    Ja i kilku moich pracowników mamy laptopy HP Pavilion - złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. Pracują w zapyleniu i wysokiej 40 st C temperaturze już ładnych parę lat i nic złego się z nimi nie dzieje.

Co do radyjek to ani Sony ani Philips nie są zbyt dobrej jakości;-p
  • Level 21  
    @łukasz28 hehe wszystko fajnie tylko że to podwójna półka cenowa
    odkurzacz to dopiero jest z dell precision

ktoś pomyśli kupił to wychwala w niebo głosy i w sumie cały ten wątek jest za HP, sam szukałem i na moje wymagania w takiej cenie spasło i jestem niemalże zadowolony

np. brat ma HP z 4 lata i dysk był tylko wymieniany i bateria zaczyna dogorewać

co do Samsunga miałem w rękach ostatnio w miarę nowy z i5 nie pamiętam modelu, to ramka okalająca wkoło matryce, ledwo co się trzymała wręcz się dziwiłem, na początku myślałem że coś naderwane ale, tak to ma być.

Jedno jest pewne przed zakupem wskazane jest obejrzeć laptopa z bliska, chyba że się podpieracie recenzją danego modelu, to już można w pewnym stopniu zaufać

Co do dell precision śmiały wybór (choć kapitał podobno 2-3tyś) jeśli nówencja to będziesz miał na długi czas, jeśli nie wypadnie przez okno lub nie zginie. powiedz który konkretnie model wybrałeś.