Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Założenie serwisu CB - jakie powinienem mieć urządzenia?

jarek2470 19 Lut 2011 23:06 1986 10
  • #1 19 Lut 2011 23:06
    jarek2470
    Poziom 11  

Witam jeżeli źle umieściłem temat to przepraszam. Chcę założyć serwis CB-Radii i anten CB, moje pytanie jest następujące jakie powinienem mieć urządzenia? Do napraw, będę wdzięczny za pomoc.

0 10
  • Pomocny post
    #2 19 Lut 2011 23:19
    gregorio27
    Poziom 31  

Cytat:
    Chcę założyć serwis CB-Radii i anten CB
    Na początek "montownię na mobilach", od kupna dobrego miernika SWR lub innego tego typu i multimetru oraz wiertarki i lutownicy. No i duuuuużo czytać, czytać, czytać, później zepsuć kilka/naście radiotelefonów i anten, czytać, czytać i wreszcie zmienić nazwę na SERWIS.
    TA WYPOWIEDŹ NIE JEST ZŁOŚLIWA, PO PROSTU SAMO ŻYCIE I MOJA WŁASNA PRAKTYKA, NON STOP SIĘ UCZĘ!

0
  • #3 19 Lut 2011 23:36
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

Bez podstaw elektroniki (radiotechniki) ciezko bedzie. Tak jak Kolega napisal czytac, czytac, uczyc sie :D

Proszę poprawić post zanim trafi do kosza (regulamin punkt 15) Nie kasować tego wpisu! /c2h5oh/

0
  • #4 20 Lut 2011 18:35
    jarek2470
    Poziom 11  

gregorio27 nie odebrałem tego jako złośliwość tylko jako motywację, Podstawy elektroniki mam i nawet wiedzę praktyczną, wiem co i jak.
    Multimetr - mam
    wiertarkę (raczej wkrętarkę) - mam
    lutownice - mam
    miernik SWR jakiś na początek - w trakcie zakupu

Co jeszcze trzeba?? dzięki.

0
  • Pomocny post
    #5 20 Lut 2011 18:50
    szpara
    Poziom 27  

Do multimetru sonda w.cz. Dodatkowo miernik częstotliwości, sztuczne obciążenie i można już coś 'dłubać'.

0
  • Pomocny post
    #6 20 Lut 2011 19:46
    softkom
    Poziom 15  

Przydałby się:
    ZPFM3
    Oscyloskop
    Miernik częstotliwości
    Generator funkcyjny
    no i zamiast miernika SWR jakiś analizator np. MAX6 (polski wynalazek)
    Stacja HotAir
    Zasilacz laboratoryjny
    Sztuczne obciążenie 50R

Jak coś jeszcze wymyślę to napiszę.

0
  • Pomocny post
    #7 20 Lut 2011 20:29
    sq5nbz
    Poziom 11  

Może na początek skoro nie masz doświadczenia w prowadzeniu tego typu działalności dobrze byłoby się zatrudnić w jakimś dobrym serwisie CB powiedzmy na pół roku , zdobyłbyś cenne doświadczenie , popracował na dobrym sprzęcie pomiarowym a jak byś coś klientowi ,, zchrzanił '' to i pewnie nie musiałbyś płacić z własnej kieszeni. Po takiej praktyce na pewno wiedziałbyś już co potrzebujesz do swojego własnego warsztatu i ogólnie jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne no i żeby klient był zadowolony , bo jak na początku zaczniesz ,, psuć '' to wierz mi że na kanale 19 pójdzie informacja co by twój serwis omijać szerokim łukiem.
    Powodzenia

0
  • #8 20 Lut 2011 21:43
    ginger78
    Poziom 21  

Panowie! Przecież to jest jakiś absurd! Jak ktoś, kto nie ma zielonego pojęcia na temat radiotechniki (bo tak wynika z pytania nt. urządzeń pomiarowych) może naprawiać radia CB, i to komuś za pieniądze? Naprawa radiotelefonów to coś więcej niż lutowanie przewodu do wtyku UC1.

-1
  • #9 20 Lut 2011 23:55
    jarek2470
    Poziom 11  

ginger78 napisał:
    Panowie! Przecież to jest jakiś absurd! Jak ktoś, kto nie ma zielonego pojęcia na temat radiotechniki (bo tak wynika z pytania nt. urządzeń pomiarowych) może naprawiać radia CB, i to komuś za pieniądze? Naprawa radiotelefonów to coś więcej niż lutowanie przewodu do wtyku UC1.

Odebrałem to jako obrazę może ty nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz?? tym tematem jestem zainteresowany od 2006 roku wiec swoje wiem, nie bądź taki cwany też od czegoś zaczynałeś. Reszcie kolegom daję pomógł wielkie dzięki za pomoc.

0
  • #10 21 Lut 2011 00:30
    radio-service
    Poziom 35  

jarek2470 napisał:
    ginger78 napisał:

Odebrałem to jako obrazę może ty nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz?? tym tematem jestem zainteresowany od 2006 roku wiec swoje wiem, nie bądź taki cwany też od czegoś zaczynałeś. Reszcie kolegom daję pomógł wielkie dzięki za pomoc.

Ale kolega ginger78 ma rację . Do napraw CB trzeba czegoś więcej niż tylko podstaw . Już samo to , że nie wiesz jaki sprzęt masz skompletować daje dużo do myślenia . Nie mówiąc już o podstawowych pomiarach .

0
  • #11 21 Lut 2011 06:23
    c2h5oh
    Moderator

jarek2470 napisał:
    ...wielkie dzięki za pomoc.

Zgodnie z punktem 10.2 regulaminu temat zamykam.

0