Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mogę bez konsekwencji używać lodówki Amica z błędem FP?

20 Lut 2011 04:35 2853 8
  • Poziom 12  
    dowiedziałem się , że FP oznacza uszkodzony czujnik parownika, trzeba go wymieniać? Czy lodówkę można używać z niesprawnym czujnikiem?

Za co odpowiedzialny jest ten czujnik? parownik?

Póki co to lodówka mi działa i chłodzi i ok. Tylko chciałem wiedzieć czy trzeba to naprawić czy można do końca żywota tej lodówki używać? Czy coś się stanie jak się tego nie naprawi?

W innych postach pisze, że jakieś elementy wymieniają, tylko nigdzie nie pisze, że wymienia się sam czujnik. Stosowanie środków zastępczych do kasowania błedów to przecież nie naprawa czujnika.
  • Poziom 26  
    Czy lodówka wyłącza się i załącza?
  • Poziom 12  
    oczywiście poprawnie działa, chłodzi, wyłącza się i włącza, temperatura zamrażarki i głównej komory jest ustabilizowana i działa dobrze i jest OK. tak jest już tydzień. myślałem, że to jakaś funkcja się włączyła, dopiero dzisiaj wydawało mi się, że nigdy tego komunikatu nie widziałem na wyświetlaczu.
  • Poziom 26  
    A jeśli zmienisz zakres temperatury (na wyższą lub niższą) lodówka również przcuje prawidłowo?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    domagalag napisał:
    Czy lodówkę można używać z niesprawnym czujnikiem?

Można. Lodówka wchodzi w tryb awaryjny, tzn. pół godziny praca, pół godziny postój.
  • Poziom 12  
    Patrzyłem, zmieniałem wcześniej temperatury o 2 stopnie w obie strony i działa. Nic się nie dzieje złego.

Pół godziny praca i postój? No to skoro tak będzie działać to chyba nic nie zaszkodzi jedzeniu w lodówce. Więc nie ma sensu tego naprawiać? Poza tym nie umiem jej odmrażać za pomocą przycisków, zawsze odmrażam co jakiś czas wyłaczając z prądu i też jest dobrze.
  • Poziom 12  
    Środek zastępczy : Rezystor zamiast czujnika.. :)

Cytat:
    To tak jakby w samochodzie kabelki odpiąć od czujnika cieczy chłodzącej, w aucie zawsze na wskażniku będzie pokazywać OK a samochód się któregoś dnia przegrzeje i wtedy totalnie zepsuje :) :)

A skoro to błąd czujnika to gdzie taki czujnik kupić? I za ile?

Ewentualnie jak czujnik będzie drogo to albo zamówię mechanika to mi wstawi ten rezystor lub dam spokój lodówce. Już nie wiem. Ale dziękuję Wam za pomoc, zawsze tutaj mogę liczyć na Was. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Temat zamykam, rozwiązany a w zasadzie sam się rozwiązał:

Dzisiaj brakło w domu prądu, potem gdy energetyka włączyła prąd, lodówka się włączyła i błąd FP zniknął ::) Mrozi dobrze, trzyma odpowiednie temperatury :)