Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mogę bez konsekwencji używać lodówki Amica z błędem FP?

domagalag 20 Feb 2011 04:35 3384 8
 • #1
  domagalag
  Level 12  
  dowiedziałem się , że FP oznacza uszkodzony czujnik parownika, trzeba go wymieniać? Czy lodówkę można używać z niesprawnym czujnikiem?

  Za co odpowiedzialny jest ten czujnik? parownik?

  Póki co to lodówka mi działa i chłodzi i ok. Tylko chciałem wiedzieć czy trzeba to naprawić czy można do końca żywota tej lodówki używać? Czy coś się stanie jak się tego nie naprawi?

  W innych postach pisze, że jakieś elementy wymieniają, tylko nigdzie nie pisze, że wymienia się sam czujnik. Stosowanie środków zastępczych do kasowania błedów to przecież nie naprawa czujnika.
 • #2
  ja-kenaj
  Level 26  
  Czy lodówka wyłącza się i załącza?
 • #3
  domagalag
  Level 12  
  oczywiście poprawnie działa, chłodzi, wyłącza się i włącza, temperatura zamrażarki i głównej komory jest ustabilizowana i działa dobrze i jest OK. tak jest już tydzień. myślałem, że to jakaś funkcja się włączyła, dopiero dzisiaj wydawało mi się, że nigdy tego komunikatu nie widziałem na wyświetlaczu.
 • #4
  ja-kenaj
  Level 26  
  A jeśli zmienisz zakres temperatury (na wyższą lub niższą) lodówka również przcuje prawidłowo?
 • Helpful post
  #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  domagalag
  Level 12  
  Patrzyłem, zmieniałem wcześniej temperatury o 2 stopnie w obie strony i działa. Nic się nie dzieje złego.

  Pół godziny praca i postój? No to skoro tak będzie działać to chyba nic nie zaszkodzi jedzeniu w lodówce. Więc nie ma sensu tego naprawiać? Poza tym nie umiem jej odmrażać za pomocą przycisków, zawsze odmrażam co jakiś czas wyłaczając z prądu i też jest dobrze.
 • #8
  domagalag
  Level 12  
  Środek zastępczy : Rezystor zamiast czujnika.. :)

  Quote:
  To tak jakby w samochodzie kabelki odpiąć od czujnika cieczy chłodzącej, w aucie zawsze na wskażniku będzie pokazywać OK a samochód się któregoś dnia przegrzeje i wtedy totalnie zepsuje :) :)


  A skoro to błąd czujnika to gdzie taki czujnik kupić? I za ile?

  Ewentualnie jak czujnik będzie drogo to albo zamówię mechanika to mi wstawi ten rezystor lub dam spokój lodówce. Już nie wiem. Ale dziękuję Wam za pomoc, zawsze tutaj mogę liczyć na Was. Pozdrawiam.
 • #9
  domagalag
  Level 12  
  Temat zamykam, rozwiązany a w zasadzie sam się rozwiązał:

  Dzisiaj brakło w domu prądu, potem gdy energetyka włączyła prąd, lodówka się włączyła i błąd FP zniknął ::) Mrozi dobrze, trzyma odpowiednie temperatury :)