Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny estradowe Unison ile warte cenowo i jakościowo?

20 Lut 2011 08:43 2298 5
  • Poziom 2  
    Witam
    pytanie jak w temacie. Chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat tych kolumn. szukałem w internecie i na forach oraz pytałem się ludzi o głośniki z tej firmy(Unison electronic laboratory) i nic! konkretnego się nie dowiedziałem. Podłączałem je pod wzmacniacz i grają dość przyzwoicie. jestem trochę zielony w tym temacie i zależy mi na tym żeby ktoś obeznany coś mi o tym napisał.

Załączam zdjęcia:
    Kolumny estradowe Unison ile warte cenowo i jakościowo?Kolumny estradowe Unison ile warte cenowo i jakościowo?Kolumny estradowe Unison ile warte cenowo i jakościowo?
  • Poziom 36  
    To wygląda jak produkcja z jakiejś małej, prywatnej manufaktury. Świadczy o tym np. dziwny głośnik wysokotonowy (to raczej mały szerokopasmowiec), szeroka krata, jedna rączka z boku - i to taka która zazwyczaj służy do pieców i mniejszych kolumn, a także gniazdo jack z tyłu kolumny umieszczone bez "wpuszczania". Tak więc raczej nic o tej firmie nie będzie w internecie.

Jeśli chcesz się dowiedzieć np. jakie głośniki zostały zamontowane a więc jaką moc mają kolumny, to niestety - trzeba będzie rozkręcić.
  • Poziom 9  
    Unison to bardzo dobra moim zdaniem i pewnie wielu użytkowników tego sprzętu POLSKA firma z siedzibą w Nysce koło Wrocławia specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości wzmacniaczy lampowych i pieców gitarowych z tond ten uchwyt... dziwi mnie tylko ze jest z boku... w moich kolumnach są takie same głośniki ponoć oryginalne ale to są bodajże głośniki szerokopasmowe ton 150 watt rms, powinny grać lepiej niż przyzwoicie przynajmniej moje tak grają ale to są już 3 rożne kolumny, ponieważ Unison idzie na jakość a nie na ilość dlatego jest ich tak mało twoje kolumny nie są pierwszej młodości więc to pewnie z czasów gdy firma zaczynała działalność z tond taka jakość wykończenia... mam nadzieje że chociaż trochę wyjaśniłem... acha, firma istnieje o 89 wiec kolumny są pewnie z 9x roku

Kolumny estradowe Unison ile warte cenowo i jakościowo?

Dodano po 1 [minuty]:

sorki mam inne głośniki ;)

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Qbic20 napisał:
    z tond ten uchwyt...

https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php

A stąd jest regulamin. Czasami coś zapiecze mnie w oko czytając forum, ale to już poraziło jak piorun.

Kolumny nie wyglądają, delikatnie mówiąc na dobry sprzęt. Też bym radził wyjąć głośniki, podać na forum ich dane zawarte na magnesie, bądź wrzucić fotografię tyłu głośnika.
  • Poziom 36  
    Qbic20: jeśli dołączone zdjęcie to twoje kolumny, to raczej nie ma w nich takich samych głośników jak w kolumnach pierwszego autora.

Muszę cię rozczarować, twoje kolumny obiektywnie nie są dobrej jakości - jest to najniższa półka. Budował je ktoś, mający mgliste pojęcie w temacie budowy kolumn.

To już pierwsze kolumny z tematu wyglądają sensowniej.

Dlaczego te kolumny są słabe?
    - największy głośnik to szerokopasmowiec 30 cm, z podwójną membraną - absurdem jest montowanie go w trójdrożnej kolumnie z głośnikiem średniotonowym 20 cm, bo te dwa głośniki, zachodzą na siebie pasmem odtwarzania w jakiś 70%.

- głośnik wysokotonowy piezoelektryczny - kosztuje parę złotych i tak też gra, a raczej "gwiżdże".

- jeden trójkątny otwór bass-reflex, ma za małą średnicę.

Ta firma nie idzie ani na jakość, ani na ilość.
  • Poziom 9  
    przepraszam za wszystkie błędy;) jestem nowy na forum... w sumie macie racje ja jestem z kolumn zadowolony pracują u mnie jako nadstawki do suba i się spisują...