Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LDF12314, błąd A:5

robertgrym 20 Lut 2011 09:25 19951 4
  • #1 20 Lut 2011 09:25
    robertgrym
    Poziom 2  

Witam.
    Zmywarka jak w temacie, rozpoczyna pracę, próbuje wypompowywać resztki, słychać, że pobiera wodę (jak dla mnie to słabo), słychać, że wypompowuje pobraną wodę. Po chwili wyświetla się błąd A:5 i praca zostaje zatrzymana. Nie mogę znaleźć co ten błąd oznacza. Sprawdziłem doprowadzenie wody - OK, przeczyściłem sito i filtr, bez rozbebeszania urządzenia.

7 4
  • #3 31 Paź 2015 13:45
    Darkooo@
    Poziom 2  

Odgrzewam temat dla szukających odpowiedzi !!!

Zmywarka Hotpoint Ariston LSF 835
    po uruchomieniu programu w czasie napełniania wyskakiwał błąd "A 05" i po chwili wypompowywał wodę. Po sprawdzeniu sitków, przemierzeniu pompy myjącej czy nie ma zwarcia/przejścia sprawdziłem hydrostat/prestostat po przedmuchaniu go i przewodu doprowadzającego zaczęła hulać - prawdopodobnie był zawieszony. (hydrostat znajduję się z prawej strony na dole)
    Pozdrawiam.[/tex]

8
  • #4 16 Lut 2016 08:18
    Winicjusz Wronierski
    Poziom 10  

ponawiam temat błędu A-5
    Dla zmywarki Ariston Hotpoint LFF8314EXEU występuje błąd A-5. bardzo podobne objawy. Nieregularnie błąd występuje. Najczęściej przed uruchomieniem pompy myjącej w różnych cyklach zmywania (wypuści wodę, pobierze nowa wodę i występuje błąd A-5, czasami na początku programu, a czasami przed końcowym płukaniem po wylaniu nagrzanej wody. Została wymieniona pompa myjąca – C00257903, presostat – C00274118, płaszcz wodny z turbiną – C00256546.
    Sprawdzono wężyk łączący presostat z wanną (drożny, brak wody w wężyku, brak pęknięć). Przeczyszczono styki wewnątrz krokowego silnika rozruchowego pompy - C00256972. Z posiadanych informacji wynika, że błąd A-5 dla zmywarek Indesit oznacza A05 - Czujnik ciśnienia nie został wyzerowany.
    W jaki sposób wykonać testowanie? Co może być przyczyną ?

10
  • #5 07 Mar 2016 22:39
    falo22
    Poziom 25  

Ten bląd oznacza nic innego jak zatkana komora hydrostatu
    Prosty test nalać 1,5 litra czystej gorącej wody do pustej zmywarki , odpiąć weżyk od hydrostatu i dmuchnąć w niego z kompresora, wtedy w zmywarce pokażą się gluty które zalegają w komorze hydrostatu.

14