Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firefox 4 zalicza kolejne opóźnienie

lukasker 20 Lut 2011 11:08 1747 11
  • Firefox 4 zalicza kolejne opóźnienie Damon Sicore W styczniu informowaliśmy, że nowa długo oczekiwana 4 wersja przeglądarki Firefox ukaże się pod koniec lutego. Niestety przeglądarka zaliczyła właśnie kolejne opóźnienie. Według informacji od developerów 12 beta została opóźniona z powodu 5 błędów, które należy rozwiązać przed opublikowaniem wersji beta. Jeden to błąd krytyczny, dwa oznaczono jako poważne i dwa jako normalne. Dwa z błędów dotyczą akceleracji grafiki. Developerzy planują, że będzie to ostatnia beta przed wersją RC, ale rezerwują sobie prawo do opublikowania wersji beta 13. Opóźnienia liska mogą się odbić Mozilli czkawką bo konkurencja nie śpi. Microsoft właśnie wypuścił Internet Explorer 9 RC, który zdążył zaliczyć 2 milony pobrań w tydzień a Google udostępnił przeglądarke Chrome beta 10. Ostatnią dostępna wersje Firefox 4 Beta 11 można pobrać tutaj.

Źródło

Fajne! Ranking DIY
  • #2 20 Lut 2011 14:59
    skaktus
    Poziom 37  

Miałem 4...więcej nie chcę...FF ostatnio dziadzieje, a szkoda.

• #3 20 Lut 2011 15:05
    ogur3k
    Poziom 33  

Racja, zacząłem używać FireFoxa jakoś w wersji 2.0, kupe czasu miałem coś około 3.0, śmigało wszystko jak trzeba. Coś od 3.5 zaczęła mnie denerwować, pożera kosmiczne ilości RAMu. Aktualnie 3.6.13 doprowadza mnie do szewskiej pasji....
    Może pora na Chrome?

• #4 20 Lut 2011 15:48
    perkins1
    Poziom 11  

Też używam 3,6,13 fakt czasami muł ,a jak wypada Chrome może ktoś używa i napisze?

• #5 20 Lut 2011 16:19
    skynet_2
    Poziom 26  

A ja zrezygnowałem z chromium 10 na rzecz FF 3.6.13 i ostatnio FF4.0b12pre dlaczego, otóż chromium[aktualnie 11] nadal nie ma normalnych wtyczek tylko JS, jak coś chodzi w tle na 20 kartach to przeglądarka zaczyna strasznie mulić.
    Otwieranie szybko kilku kart w tle nie działa, bo nie można otworzyć następnej zanim poprzednio otwarta się nie zacznie ładować.

@perkins1
    Bez wtyczek FF 3.6.13 jest oczywiście wolniejszy od Chromium, dlatego jeżeli nie korzystasz z gestów myszy i wtyczek to używaj Chromium.
    Chromium za to ma lepszego AdBlocka.

• #6 20 Lut 2011 16:26
    Pocieszny
    Poziom 38  

A ja używam FF 4 b11 i właściwie nie narzekam. Ogólnie chodzi dobrze, poza kilkoma sytuacjami gdzie nagle przeglądarka pożarła 1GB RAMu na około 10 kartach, no i czasem zdarza się, że pojawia się puste okno, ale po ruszeniu go jest OK. W końcu to jeszcze beta.

• #7 20 Lut 2011 16:32
    ogur3k
    Poziom 33  

skynet_2:
    Coś mi się wydaje że mylisz Chrome z Chromium, to jednak troszkę różniące się przeglądarki...

Właśnie mnie ciekawi jak to tam z tymi wszystkimi wtyczkami itp. Ściągnąłem Google Chrome, zobaczymy z czym to się je :)
    Btw. przeraża mnie to że mój FF pamięta wszystkie hasła a ja nie :lol:

A propos FireFoxa 3.6.13, mam dokładne taką sytuacje:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1896178.html

Nie robiłem tego co tam polecono. Jak zaczyna przymulać i przycinać, restart przeglądarki, ech te lenistwo... ;)

• #8 20 Lut 2011 18:57
    skynet_2
    Poziom 26  

chromium różni się od chrome tym, że nie posiada własnościowego kodu google, zintegrowanego flash'a i tyle, ale przy wersjach z SVN[daily builds] można testować to co będzie w chrome za 1-2 wydania :)

Większość osób która twierdzi że FF taki niedobry i ciągnie im 2GB ramu, nie rozumie co to jest cache, że reklamy we flashu potrzebują coraz więcej pamięci przez źle napisany kod, czasem zwalone wtyczki.

Ja wymagam od przeglądarki, że od ostatniej czynności nie może minąć więcej niż max 500ms a chrome/chromium[ten sam kod] blokuje mi gui na 1-2 sec a przy 10+ kartach nawet na 3+, tyle że mam zainstalowane pluginy.

flashblock i czasem 3/4 zajętej pamięci mniej.
    A jak nie chcesz mieć blokowanego flash'a na YT to PPM na zablokowaną treść -> nie blokuj na tej stronie.
    Co do haseł password-exporter

Mając chromium 10 które jest chyba 70x szybsze jeżeli chodzi o JS i jakieś 4x szybsze przy ładowaniu stron[które są w cache'u] wróciłem do FF 3.6.13[aktualnie 4.0b12pre] który chodzi wolniej, przeglądarki ma się używać wygodnie, nie liczy się tylko szybkość.

• #9 20 Lut 2011 20:15
    pawel1029384756
    Poziom 20  

Sprawdziłem to jak dużo pobiera RAMu FF, w moim przypadku to było niecała 100MB, ale miałem włączoną tylko elektroda.pl, więc czasem może skoczyć na więcej. Ale to mi zbytnio nie przeszkadza, bo mi cały komputer zabiera tylko 600MB i to jak mam sporo programów włączonych w tle.
    Mi nic FF nie muli, może wersje windowsowe, nawalają, ale na Linux chodzi wszystko pięknie cały czas od kilku lat bez zmian.
    Używam Firefox od dawna i nie umiem się przesiąść na nic innego, a trzeba przyznać, że dodatki faktycznie są chyba najlepsze do FF.

• #10 21 Lut 2011 08:31
    proprocek
    Poziom 15  

U mnie FF pożera ok 300MB na "dzień dobry", po kilku godzinach jest to już 700-900MB :| Ale wówczas restart i wracamy do punktu wyjścia z RAMem.

• #11 21 Lut 2011 08:51
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

No Panowie - ja już siedzę blisko 2 tydzień na b11 i jest co tu dużo omówić źle. Większość wtyczek nie działa, ustawienia gryzą się z ff 3613, dalej występują problemy z zamknięciem, strony nie są wyświetlanie poprawnie (onnet Interia - nawet deprogrogramy się krzaczą).

Poczekamy na kolejne bety i zobaczymy jak wyjdzie !!!

• #12 21 Lut 2011 10:39
    skynet_2
    Poziom 26  

proprocek napisał:
    U mnie FF pożera ok 300MB na "dzień dobry", po kilku godzinach jest to już 700-900MB :| Ale wówczas restart i wracamy do punktu wyjścia z RAMem.
    Czy przeszkadza ci to w normalnym korzystaniu z komputera?
    Uruchamianiem innych programów?

Być może jest to liczone jako pamięć cache.