Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa pasów pirotechnicznych po wystrzeleniu.

20 Feb 2011 12:36 6096 7
  • Level 10  
    Witam. Niedawno miałem wypadek vectrą z 1999r po lifcie. Wystrzeliły mi pasy. Ku mojemu zaskoczeniu poduszki nie. Prawdopodobnie są tylko atrapy. No ale główne pytanie dotyczy pasów i czujników. Czy w takiej sytuacji można wymienić tylko same napinacze pirotechniczne czy czujniki też trzeba. Jeśli tak to gdzie je można znaleźć? Aha i jeszcze jedno. Czy programem
    opelTech skasuje kontrolkę poduszek z deski rozdzielczej?
    Z góry dzięki i pozdrawiam.
  • Level 32  
    Musisz wymienić zapięcia pasów bo się ściągnęły i czerwone karteczki wyskoczyły i wymienić sensor bo zapisany crash i nie wykasujesz tego błędu, chyba że programatorem ;-)
  • Level 10  
    czyli ona nie ma żadnych czujników zderzeniowych na przednim zderzaku ani nic tak? w takim razie super dzięki
  • Level 38  
    Przy niedużych prędkościach odpalają napinacze, a poduszki niekoniecznie, napinacze można chyba wykasować zwykłym testerem, ale ograniczoną ilość razy. Jakoś tak było w Autodacie.
  • Helpful post
    Level 25  
    Wymienić musisz tylko napinacze foteli. Jak chcesz to mam takie, oddam oba za 100 zł z przesyłką kurierem.

Oraz wykasować craschdate ze sterownika airbagu który jest pod podłokietnikiem. (sensor jest od razu czujnikiem uderzeniowym przy opcji 2 poduszek, przy opcji 4 poduszek dochodzą 2 czujniki w drzwi pasażera i kierowcy)

:D
  • Level 10  
    ok w takim razie tak zrobię i jak co to napisze czy się udało. dzięki za pomoc
  • Level 25  
    Jeszcze mi się przypomniało, że taniej chyba będzie Tobie kupić nowy sensor pod 2 poduszki ... one teraz grosze kosztują.
  • Level 10  
    Temat do zamknięcia. Napinacze wymieniłem a błąd w sensorze skasowałem Opel Techem. Kontrolka poduszki z tablicy rozdzielczej znikła. Nie trzeba było wymieniać sensora.