Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

komputer NAGLE zaczął kopać

20 Lut 2011 14:39 1237 3
  • Poziom 1  
    Witam,

od dzisiejszego ranka mój komputer przy dotknięciu co kilka minut 'kopie prądem'. W kontakcie mam uziemienie, do tej pory ten efekt nie występował. Ostatnio nie zmieniałem sprzętu, miesiąc temu dokupiłem tablet, ale do tej pory również nie występował taki problem.

"Kopią" też przewody typu końcówka kabla usb.

Dzieje się tak raz na kilka minut.

Zastanawiam się, czy problem z uziemieniem może się pojawić ot tak... wcześniej nie było problemów.

Pytanie czy przez takie wyładowania coś się może zepsuć w dłuższym okresie i czy należy się tym przejmować? No i oczywiście czy można coś na to poradzić - kiedyś jak jeszcze miałem pc w innym mieszkaniu, to był tam kabelek do podłączenia do... kaloryfera :) Zabawne, ale chyba swoją funkcję spełniało...

Czy koniecznie JUZ wzywać elektryka? Kompletnie nie znam się na temacie...
  • Poziom 15  
    Pod kaloryfer nic nie podłączaj. Pomyśl co będzie jeśli Twój sąsiad też zechce coś podłączyć pod kaloryfer... i tak dalej...

Przejmować się trzeba taką sytuacją. Sprawdź najpierw czy po podłączeniu komputera w inne gniazdko ze stykiem ochronnym problem nadal występuje.
    Może masz uszkodzony zasilacz a może nie ma ochrony w mieszkaniu. Jest sporo możliwości.
  • Poziom 35  
    Jak to raz na kilka minut ? Może to elektryczność statyczna. Kaloryfer też kopie ?
  • Specjalista elektryk
    eclipse08 napisał:
    Witam,

od dzisiejszego ranka mój komputer przy dotknięciu co kilka minut 'kopie prądem'.

eclipse08 napisał:

"Kopią" też przewody typu końcówka kabla usb.

eclipse08 napisał:

Czy koniecznie JUZ wzywać elektryka? Kompletnie nie znam się na temacie...

Być może po prostu przewód ochronny stracił ciągłość (zależy jednak jaki masz układ sieci).
    Jednak jak sam napisałeś (i to się ceni) nie znasz się na tym, więc zgłoś się z problemem do elektryka on z pewnością Ci pomoże ;)