Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gaszenie światłą w lodówce Ariston MBA 4042

20 Lut 2011 14:53 3960 7
  • Poziom 9  
    Witam.

Spaliła mi się żarówka oświetlająca wewnątrz lodówki (15W)
    i wszystko by było dobrze gdybym ją po prostu wymienił na nową. Ale z braku żarówki wstawiłem tymczasowo żarówkę energooszczędną....

pomrugało pomrugało i........... i się świeci.

Świeci ale ciągle. nawet ja zamknę lodówkę i kiedy włącza się alarm otwartych drzwiczek (powinno światło migać). ocztwiście dokupiłem żarówkę 15W tradycyjną
    ale to nic nie pomogło.

Domyślam się że spalił się jakiś element wykonawczy (tyrystor, triak czy coś innego).

czy ktoś wie gdzie znajdować się może elektronika zarządzająca oświetleniem tak żebym nie musiał całej lodówki rozbierać w poszukiwaniu?

pozdrawiam
    Grzegorz
  • Poziom 42  
    Witam . Są lodówki np.Liebherr,które mają w środku wyłącznik2-wu pozycyjny . Jedna pozycja-- światło gaśnie przy zamykaniu drzwi.
    Druga pozycja-światło ciemnieje, ale nie gaśnie po zamknięciu drzwi. Może i u Ciebie jest podobnie , a niechcący przełączyłeś ten wyłącznik.
  • Poziom 18  
    A possible cause of incorrect lamp functioning can be the absence or wrong position of the magnet on the refrigerator door (sensor-magnetic reed).
  • Poziom 9  
    ta lodówka ma czujnik zabudowany i nawet ręcznie go nie można oszukać bo jest ukryty w lodówce albo jest magnetyczny - nie wiem

ale ewidentnie coś spaliłem (może za dużą mocą albo rodzajem zarówki)
    bo zamrygało przez kila sekund a potem żarówka świeciła się już bez względu na sensor

pozdr
    Scioosz
  • Specjalista AGD
    Do wymiany kontaktron na module sterowania.
  • Poziom 18  
    Reed relay is on modul and magnetic is in the door.
    gaszenie światłą w lodówce Ariston MBA 4042
  • Poziom 9  
    dziękuję za informację
    a w której cześci znajduje się ten moduł sterujący, żebym całej lodówki nie rozbierał?

pozdrawiam
    Scioosz
  • Specjalista AGD
    scioosz napisał:

a w której cześci znajduje się ten moduł sterujący

Tam gdzie pokrętła i przyciski sterowania. Trzeba odkręcić panel i ciągnąć do siebie - śruby pod zaślepkami.