Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

COMBO ZTE ZXDSL 831AII, a podział łącza.

maly12345 20 Lut 2011 15:50 2431 3
  • #1 20 Lut 2011 15:50
    maly12345
    Poziom 7  

Witam. Zwracam się z pytaniem do państwa odnośnie COMBO ZTE ZXDSL 831AII.
    Mam podłączony go w trybie router czyli jeden kabel idzie do usb a drugi do ethernet. Mam pytanie odnośnie:
    1) Czy gdy mam tak podłączone komputery mogę zrobić sieć domową( jeśli tak to jak o zrobić).
    2) Czy jest możliwość dokupienia jakiegoś np. rozdzielacza i podłączenia 3 komputera( np. kupuje rozgałęźnik ethernet lub rozgałęźnik usb).
    Z góry dziękuje za poświęcony czas i udzielenie mi informacji.

• #2 20 Lut 2011 16:08
    PeterCrazy
    Poziom 14  

To jest tylko modem do podłączenia 1 komputera, żadne trójniki, rozgałęźniki i inne cuda na kiju nie sprawdzą się, najlepiej zakup router z wbudowanym modemem DSL i jeśli planujesz użytkować sieć wifi to z taką możliwością. To nie są aktualnie kosmiczne kwoty a nawet prosty TP-link powinien bez problemu sobie dać radę.

• #3 20 Lut 2011 16:16
    maly12345
    Poziom 7  

Kolego, do modemu combo mam podłączone 2 komputery i włączony jest w trybie router, bo może pracować on jednocześnie na 2 komputerach. A mam pytanie czy można przez niego zrobić sieć domową pomiędzy tymi 2 komputerami?
    Jeżeli chodzi o podłączenie 3 komputera to tak też myślałem że się nie da, lecz chciałem się upewnić. Ale nadal mnie nurtuje pytanie czy można zrobić sieć domową.

• #4 20 Lut 2011 17:09
    PeterCrazy
    Poziom 14  

Ok, może nie potrzebnie się wypowiedziałem w zakresie tych 1-2 komputerów, bazowałem na info z dokumentacji która znalazłem. A co do sieci to sprawdź ipconfig /all
    jakie maja adresy IP i spróbuj ping z komputera A na komputer B, jeśli będzie odpowiadać to znaczy że się "widzą" i wtedy pozostaje udostępnić zasoby i sprawdzić w otoczeniu sieciowym.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME