Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark Z515 - Nagle przestała działać po kilku regeneracjac

levybike 20 Feb 2011 19:27 2106 11
 • #1
  levybike
  Level 9  
  Witam,

  Użytkuję ową drukarkę od ponad miesiąca, jako iż nie miałem cartdridży do niej, to zakupiłem na allegro (oryginalne 16 i 26, aczkolwiek regenerowane, warto dodać, że były resetowane - miernik poziomu tuszu zaczynał od pełnego). Drukując wiele stron, ze sporą ilością kolorowych obrazków, pomyślałem o zakupie tuszy w butelkach. Po skończeniu się tuszu, napełniłem kolorowy ponownie i znów mogłem cieszyć się drukowaniem (oczywiście wskaźnik tuszu pokazuje niski stan tuszu). Po (chyba) 3 dolaniu tuszu Lexmark wydrukował mi kilkadziesiąt stron, po czym przestał drukować kolorowo. Wymienię w pkt. co zrobiłem, aby rozwiązać problem:

  1. Dolałem ponownie, ale to nic nie dało. Po przyłożeniu papieru toaletowego, 3 kolory ładnie się odbijają, więc nic nie jest zachnięte.
  2. Przeczyszczenie styków - także nic.
  3. Przeinstalowanie sterowników, niestety nic nie pomogło.  Dodam, że nawet po wyjęciu naboju, drukarka pokazuje jakby nadal był załadowany - dziwne. Oprócz kolorowego mam także, czarny, który póki co, nadal działa. Czyżby to jakaś blokada w lexmarku? W innych postach wyczytałem, iż drukarka blokuje pojemniki dzięki numerowi seryjnemu. Niektórzy opisywali, że można zresetować pamięć drukarki, wkładając 5 innych pojemników, dzięki czemu numery seryjne zostaną skasowane (pamieć działa na 5 cartdridży).

  Pozdrawiam i liczę na odpowiedź,

  levybike

  PS Zapomniałem jeszcze o jednym fakcie. Gdy drukowałem ostatnią stronę w kolorze to drukarka stopniowo co raz słabiej zaczęłą drukować obrazek - przejście to miało około 3 cm długość kartki.
 • #2
  merkurus
  Level 21  
  Te wkłady nie mają chipów więc nic nie blokuje można "uzupełnić" zaznaczając w oprogramowaniu że to jest nowy wkład a to że nie drukuje to wina wkładu trzeba wymienić pozdrawiam
 • #3
  levybike
  Level 9  
  Ok, ale czemu nagle przestał działać, podczas drukowania strony? Czym może to być spowodowane?
 • #4
  endriuf
  Printers specialist
  W Lexmarkach niestety przysychają i zapowietrzają się dysze. Ważna jest jakość dolewanego tuszu. Ja sobie darowałem regenerację tych kartridży. Kup płyn udrożniający i włóż na godzinę. Powinno pomóc. Użyłeś klipsa do odessania tuszu?
 • #5
  levybike
  Level 9  
  Tusz jest tzw. "no name" z allegro. Klipsa zapomniałem użyć niestety. Twierdzisz, że dysza może być zapowietrzona, ale wtedy (chyba) po przyłożeniu papieru toaletowego do głowicy, nie pojawiłyby się kolorowe plami (niebieski, czerwony, żółty). Jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.
 • #6
  konmaj
  Printers specialist
  Ja bym podejrzewał, że padła elektronika w kolorowym kartridżu - te drukarki są dość prymitywne i czasem nie sygnalizują uszkodzenia kartridża.
 • #7
  levybike
  Level 9  
  Witam ponownie,

  Poradziłem sobie z problemem, aczkolwiek "paradoksalnie" nie wiem co dokładnie pomogło. Przeczyściłem płynem wszystko ze 2 razy, aczkolwiek później zauważyłem, że taśma ze stykami odkleiła się w jednym miejscu (bardzo niewielki fragment). Ów ten fragment znajduje się poniżej koloru żółtego i miejsce, w którym się łączy, było oznaczone znakiem + lub krzyżykiem. Także, nie wiem co dokładnie pomogło, więc proponuję jeszcze nie zamykać wątku, ponieważ problem się może powtórzyć.

  Pozdrawiam,
 • #8
  levybike
  Level 9  
  Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tematu. Czy możliwe jest aby zapowietrzony tusz odbijał ślady kolorów na bibule?
 • #9
  merkurus
  Level 21  
  Bo właśnie się przepaliła grzałka we wkładzie takie bywają objawy. Jak jest zapowietrzony to nie ma odcisku,
 • #10
  levybike
  Level 9  
  Najciekawsze jest to, że wczoraj opisywałem problem, pokombinowałem, zadziałało i dziś znowu to samo. Na pewno kupię nowy wkład, ale zastanawia mnie o co tu chodzi. Tusz jest, po przyłożeniu papieru są ślady 3 kolorów. Po włożeniu do drukarki nic, zero koloru. Wydaje mi się, coś ze stykami (tusz widać, iż był długo eksploatowany). Czyszczenie styków spirytusem, także nic nie daje.
 • #11
  merkurus
  Level 21  
  Uwierz na słowo długo już tym się zajmuję ja w tym nic dziwnego nie widzę pozdrawiam
 • #12
  levybike
  Level 9  
  Witam ponownie,

  Przed chwilą, po włożeniu kartdridża do drukarki, znowu zaczęła drukować na kolorowo... Nie spotkałem się jeszcze z takim dziwactwem... Jednak dziękuje wszystkim za zainteresowanie wątkiem.