Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja RTV-SAT + 6 modulatorów.

20 Lut 2011 20:07 3198 20
  • Poziom 10  
    Witam.
    Znajomy poprosił mnie o pomoc w wykonaniu instalacji dla nowego domu jednorodzinnego. Poniżej schemat co chciałbym uzyskać.
    Instalacja RTV-SAT + 6 modulatorów.
    Proszę znawców o sprawdzenie projektu i sugestie części jakich powinienem użyć.
    W sumie instalacja ma być zrobiona po niskim budżecie więc proszę to uwzględnić przy sugerowaniu części.

Uwagi do projektu:
    1. Rejestrator posiada wejścia dla kamer przelotowe dlatego sygnał we/wy
    2. Czy powinienem użyć tłumików za modulatorami przed zsumowaniem sygnału?
    3. Czy w multiswitchu mogę podać zsumowany sygnał na wejście anteny naziemnej?
  • flexghzflexghz
  • Użytkownik usunął konto  
  • flexghzflexghz
  • Poziom 10  
    Tak tylko sęk w tym że za pojedyncze modulatory zapłace ok 70 zł ( 6x70 =420 ) a modulator 6 kanalowy ok 700.

Dlatego pytam znawców tematu jak to wygląda w praktyce
    Czyli rozumiem że dla powyższej instalacji żeby zachować jakość wchodzi w grę tylko Modulator telewizyjny 6 kanałowy Mixpol MDP-6 kanały 1-69 .

Posty scaliłem. /Olek II/
  • Poziom 10  
    No wiesz bardzo ładnie się poprawia mając dostęp do sprzętu. Robię instalacje pierwszy raz więc bądź wyrozumiały. Oczywiście że stronę odwiedziłem ale sam suchy tekst oferty raczej mało daje jak nie słyszysz opinii o sprzęcie.
  • Moderator
    Ja tylko dodam że zsumowany sygnał kamer podajemy najlepiej na specjalne wejście "aux' jakie występuje w większości multiswichy...
  • Poziom 10  
    irekr napisał:
    Ja tylko dodam że zsumowany sygnał kamer podajemy najlepiej na specjalne wejście "aux' jakie występuje w większości multiswichy...

Proszę o przykład takiego multiswitcha bo jak allegro nie wie nic na temat "aux multiswitch" to ja już nie wiem ;)
  • Poziom 20  
    Witam,

Z rejestratora kamer wychodzi Ci zsumowany sygnał na wyjście VIDEO OUT w odpowiednim trybie - np. ekran 2x4 z podglądem z 8 kamer. Ten sygnał podajesz na modulator np. RF-3000 i wprowadzasz go np. na wejście AUX wzmacniacza WWK lub też sumujesz go np. za pomocą sumatora z sygnałem telewizji naziemnej, a następnie multiswitch i gniazda.

Pozdrawiam,
    Przemek
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Lordziqqq napisał:
    ... bo jak allegro nie wie nic na temat "aux multiswitch" to ja już nie wiem

Bez obrazy, ale jeżeli jesteś na etapie, że allegro nic nie podpowie - to na Forum mogę podpowiedzieć, abyś odpuścił sobie tą instalację.

Wydaje mi się, że allegro to już ostatni szczebel w rozwoju człowieka i możliwości jakiejkolwiek podpowiedzi w tym temacie. :cry:
    Musimy przyjąć, że na tym portalu aukcyjnym - nawet opisy urządzeń są podawane w taki sposób, aby "zmylić" przeciwnika/klienta. :D

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Tak jak mówisz ale skoro kolega sie uparł że multiswitch ma aux to szukałem na wszelkie sposoby.

Teraz pytanie ktoś wspomniał modulator RF3000 jak on sie spisuje w praktyce czy łącząc np. 3 takie modulatory łączyć ich wyjścia z wejściem następnego czy też bezpośrednio 3 wyjścia modulatorów do sumatora.

Czy Rozgałęźnik satelitarny 1>8F Signal sprawdzi się jako sumator sygnału z modulatorów ?
  • Poziom 10  
    Niestety ale tak
  • Poziom 20  
    Witam,

Proponuje przeczytać mój poprzedni post ze zrozumieniem. Napisałem o potrzebie zastosowania jednego modulatora np. RF-3000.

Pozdrawiam,
    Przemek
  • Poziom 10  
    W pierwszym poście napisałem że z rejestratora mam tyle wyjść obrazu ile wejść więc mogę poszczególne kamery rozłożyć na poszczególne kanały.
  • Poziom 10  
    Jeśli dobrze myśle to jeśli zastosuje wyjście AV z sygnałem ze wszystkich kamer i ten sygnał zmoduluje w kabel to na jednym z kanałów będę miał na TV podgląd wszystkich kamer na raz w postaci obrazu podzielonego a nie na poszczególnych kanałach poszczególne kamery.
  • Poziom 20  
    Witam,

Dokładnie tak jak sądzisz. W ustawieniach rejestratora możesz wybierać konfigurację podziału obrazu na odpowiednią ilość kamer.

Pozdrawiam,
    Przemek
  • Poziom 20  
    Witam,

Możesz zastosować ten rozgałęźnik 1>8F lub rozgałęźnik R-8. Jeden i drugi sprawdzi się w roli sumatora.

Pozdrawiam,
    Przemek