logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć kable z radia do wzmacniacza

erva 20 Lut 2011 20:30 4518 7
  • #1 9179926
    erva
    Poziom 9  
    Witam

    Mam takie pytanie. Otóż mam w aucie fabryczne radio, które ma umieszczony wzmacniacz w bagażniku. Mam zamiar zastąpić go innym wzmacniaczem, który ma zarówno wejścia Hi-Input jak i oczywiście normalne. Zastanawiam się tylko, czy hi-input dla sygnału który wychodzi z samego radia, a jest w końcu umieszczony przed wzmacniaczem jest odpowiedni? Wzmacniacz to dls Reference RA40. Auto, to accord VIII generacji z systemem premium.


    Będę na prawdę wdzięczny za pomoc.
  • #2 9180155
    milejow
    Poziom 43  
    Po co Ci inny wzmacniacz jak głośniki w tym aucie to nieporozumienie? Podaj hi input z fabrycznego wzmacniacza na ten dodatkowy
  • #3 9180212
    erva
    Poziom 9  
    a niefortunnie rozpocząłem dwa tematy podobne... Tak mam zamiar zrobić jak powiedziałeś milejow. Sam mnie zresztą do tego jakiś czas do tego rozwiązania przekonywałeś, a ja myślałem, że zostanę przy tym fabrycznym wzmacniaczu. Jednak to zdechalak, miałes rację. Gra fajnie ale nie ma to wcale poweru i szkoda kasy na prowizorkę, dlatego dziś zamówiłem dlska.
    Jednak chodzi mi o to jak w najlepszy i bezstratny sposób przesłać sygnał z radia do pieca. Piec własnie zamówiłem specjalnie taki który ma HI-INPUT, ale własnie mam wątpliwość, czy sygnał który wychodzi z radia do fabrycznego wzmacniacza moze być podpięty do pieca pod HI? Tego nie jestem pewien. I mam jeszcze takie pytanie z tym związane, czy jesli tak by było, to mogę zostawić te śmieszne kabelki które idę od radia do bagażnika do wzmacniacza, w tym przypadku własnie do HI, czy również powinienem je wymienić?

    Dodano po 2 [minuty]:

    A Milejow, głośniki wszystkie do wymiany... po to mi inny wzmacniacz. Wszystkie tzn. mam na mysli odpiąć całość premium 10 która jest teraz i zapodać przód i suba... po to mi nowy piec.
  • #4 9180297
    milejow
    Poziom 43  
    W wersji premium jest z tyłu gniazdo AUX, jednak nie wiem, czy to są wyjścia sygnałowe(nawet serwisowa dokumentacja tego nie określa)
    Poćwicz samemu i sprawdź, co to za sygnał, opis złącza masz niżej:
    Jak podłączyć kable z radia do wzmacniacza
    Jak podłączyć kable z radia do wzmacniacza
    Trochę scrina obcięło ale ta złączka jest na lewo od 24stykowej(druga od prawej)
  • #5 9180378
    erva
    Poziom 9  
    milejow - a jaki byłby efekt gdybym podłączył sygnał (z gniazd sygnałowych - czy to low?) pod HI-INPUT? czy to będzie grało?
  • #6 9180406
    milejow
    Poziom 43  
    Nie wiem, nie próbowałem
  • #7 9180426
    erva
    Poziom 9  
    wow, no to ja jestem ciekawy skąd Ty masz dostęp do tych screenów. A powiedz mi jeszcze czy Twoim lepiej dorobić do radia wyjścia low, czy korzystać z podłączenia hi-input? Kolega dzisiaj mi mówił, że nie w każde radio można tak zmodyfikować, aby wyprowadzić z niego takie wyjścia.
  • #8 9206285
    erva
    Poziom 9  
    Przepraszam za mój niski poziom wiedzy i pewnie oczywiste ponowne pytania. Pozwolę sobie odświeżyć temat, ponieważ niestety nie udało mi się do końca sprawy załatwić.

    Dysponuje schematem podłączenia wzmacniacza do instalacji:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7975c14433888958.html
    ale w dalszym ciągu nie wiem jaki to sygnał pomiędzy radiem a wzmacniaczem. High czy Low. Idzie on po normalnych cieniutkich drucikach z oryginalnej instalacji.

    Dzisiaj zamierzam to podłączyć, ale wolałbym się jeszcze jednak upewnić.
    Wzmacniacz nowy to: DLS RA 40. Posiada on wejścia HI-INPUT.

    Cała moja wątpliwość polega na tym, że radio fabryczne ze wzmacniaczem znajdującym się w bagażniku jest chyba połączone sygnałem cyfrowym. Wiem, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest podłączenie się z końcówek wychodzących z fabrycznego wzmacniacza do HI-INPUT, ale pytanie wolałbym oczywiście spróbować wpiąć się przed ten wzmacniacz, ale nie wiem czy np. nie mogę uszkodzić nowego wzmacniacza, czy może podłączyć to wejść LOW.

    Temat w zasadzie już był, ale może ten schemat podłączenia wzmacniacza pozwoli na wyciągniecie większej ilości wniosków.
    Pozdrawiam
REKLAMA