Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta BizHub C250 - brudne wydruki, wycierają się

20 Lut 2011 21:38 3488 8
  • Poziom 13  
    Długo nie zaglądałem na elektrodę, bo na rencie już nie zajmuje się serwisem. Jednak teraz potrzebuję pomocy dobrych ludzi! Ale do rzeczy: Mam C250 i zobowiązałem się córce wydrukować zaproszenia ślubne. Niestety maszyna odmawia współpracy. Toner nie chce się trwale wypalić i częściowo odpada. Wydruki są zanieczyszczone ja sądzę resztkami oderwanego tonera i jego resztki są też troszkę na piecu. Wydruk wygląda podobnie do tej kartki z tego tematu z tym, że poszarpane linie i litery są na całej stronie. Wydaje się też, że wydrukowana kartka nie jest tak ciepła jak zwykle była (ale nie jestem pewny, bo urządzenie jest mało używane i nie pamiętam). Eksploatacyjnie sprzęt jest sprawny - wszystkie zużycia są średnio w połowie lub mniej, a tonery nowe. Bębny są dobre i czyste, pas transferowy pokazuje 50% i wygląda dobrze. Nie występuje też żadna informacja o błędzie. Trochę mnie zastanawia, że pomimo tylko lekko ciepłego wydruku, sam piec jest dość gorący. Ponadto nawet w miejscach gdzie wydruk wygląda ok i niby toner jest utwalony, można go dość łatwo wytrzeć. Jak urządzenie jest wyłączone z godzinkę - to potem pierwsze 2-3 wydruki są przyzwoite. Nie mam już pomysłu i nie wiem gdzie zajrzeć. Bardzo poproszę o fachowe wskazówki i podpowiedzi. Od razu prośba: czy może ktoś wspomóc serwisówką! - do tej pory nie była potrzebna, ale chyba już czas się douczyć i wesprzeć dokumentacją.
    Pozdrawiam serdecznie,
    piero (elektronik-emeryt)
  • Poziom 19  
    Sekcja grzewcza ustawiona w pozycji na koperty
  • Poziom 13  
    Dzięki za odzew! Chodzi o te dwie dźwignie po bokach pieca? Raczej nikt ich nigdy nie ruszał. Są w pozycji środkowej. Tak właśnie szukałem jakiegoś opisu tych ustawień (bo są 3 pozycje), ale w user manual nic nie pisało, a service nie mam. Domyślam się, że jak wciśnięte - to wtedy chyba koperty?
  • Poziom 19  
    Pozycje są dwie. Koperty albo nie. Wajchy mają być na górze.
  • Poziom 13  
    Jak te dźwignie w innej C252 kiedyś ruszałem, to pamiętam, że mogły być "na luzie" w położeniu lekko do góry, albo do przodu wciśnięte w dół oraz też chyba była pozycja jako odchylone lekko do tyłu. Ale nie jestem specem od bizhubów i oczywiście mogę się mylić. Jutro sprawdzę. Czy to mechaniczne ustawienie ma również wpływ na temperaturę nośnika?
  • Specjalista - kserokopiarki
    O ile dobrze pamiętam to trzeba jeszcze ustawić rodzaj papieru na najgrubszy w ustawieniach kasety . Wtedy też kartki dłużej są zgrzewane i toner się nie rozmazuje.

C.
  • Poziom 10  
    Witam.

Dokładnie tak jak napisał copyman.
    Najpierw połóż papier najlepiej na podajnik ręczny, powinny się wyświetlić ustawienia papieru więc zmień na odpowiednią grubość. Następnie podczas drukowania, na komputerze, wybierz właściwości drukarki i zaznacz podajnik ręczny i tą samą grubość papieru.
    Wybór grubszego papieru powoduje, że piec jest mocniej grzany, a papier przechodzi wolniej. Najlepiej też dla bezpieczeństwa drukować w "paczkach" np. po 5, a nie 100 kartek na raz.
  • Poziom 13  
    Już wszystko jasne. Doszukiwałem się problemów z ustawieniami lub poważniejszych uszkodzeń, a tu sprawa prozaiczna: uszkodzony konektor kabla do pieca. Ten pod małą klapką od frontu. Okazało się dopiero jak chciałem wyciągać piec i go dotknąłem zaraz po drukowaniu kilku kartek. Był ciepły. Rozebrałem, zagniotłem mocniej i na razie drukarka działa! Papier wychodzący jest już cieplejszy, toner utwala się i nie odpada. Może konektor, a może kabel zaśniedziały. Chyba dlatego, że drukarka mało jest używana, przeważnie wyłączona i stoi w pomieszczeniu gospodarczym. Docelowo muszę tą złączkę rozebrać i naprawić. Dziękuję wszystkim za porady. Pozdrawiam.

Aaa!
    Wajchy do kopert maja jednak trzy położenia. To normalne - na luzie, na koperty - w dół oraz trzecie - lekko do tyłu. I do czego to trzecie? Może do uwalniania wciągniętego papieru?
  • Poziom 12  
    piero napisał:
    I do czego to trzecie? Może do uwalniania wciągniętego papieru?

Dokładnie do usuwania zaciętego papieru.