Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregaty prądotwórcze, przetwornice a sprzęt muzyczny?

biancoo 20 Lut 2011 21:57 2870 7
  • #1 20 Lut 2011 21:57
    biancoo
    Poziom 8  

Kupiłem kiedyś mały agregat prądotwórczy Made in Germany 800W mocy nominalnej. I co się okazało, kiedy podłączyłem power-mikser to dioda cały czas mrygała, nie świeciła ciągłym zielonym światłem. A kiedy podłączyłem zasilanie z agregatu do UPSa to ten cały czas pykał, tak jakby włączał się i wyłączał. Nie chciałem więc ryzykować uszkodzenie sprzętu i sprzedałem agregat. Instrumentu nawet nie próbowałem po tym co zobaczyłem na power-mikserze i UPSie

Chciałbym kupić sobie jakiś mały agregat, żeby mieć w razie czego do pompy CO, sprzętu muzycznego, czy podłączenia zamrażarki, lodówki.

Mam pytanie jaki kupić? czym się kierować przy zakupie?

W aucie wożę cały czas przetwornicę napięcia. Żeby grać na minimalnym nagłośnieniu klawisz i power-mikser nie trzeba wiele mocy myślę, że i przetwornica by wystarczyła. Ale nie dawno kolega elektryk uświadomił mnie, ze zwykła przetwornica, którą wożę nie jest dobra, bo musi mieć taka z pełną sinusoidą.

Nie wiem, czy dobrze mierzę. Czy prąd z takiej przetwornicy z pełną sinusoidą będzie w stanie doładowywać mi UPSy, czy też będą pykać jak w przypadku tego agregatu?

Proszę podzielcie się rzetelną wiedzą o agregatach i przetwornicach. Co zda egzamin w przypadku awaryjnego zasilania sprzętu muzycznego, sprzętu AGD i pompy Centralnego Ogrzewania?

0 7
  • Pomocny post
    #2 20 Lut 2011 22:17
    jannaszek
    Poziom 39  

Wszelkie UPS nie trawią tego kształtu napięcia z tanich agregacików.
    Dobrze jest obciażyć agregat np: żarówką 150 W.- Wtedy napięcie wyjściowe przybiera obraz prawdziwej sinusoidy.
    Sam komputer nawet idzie.
    Są agregaty przewidziane do pracy z komputerami, ale ich koszt, to ok 5000zŁ.

Przetwornice, tez sprawa dyskusyjna, bo na wyjściu jest sinusoida modyfikowana (trapezoida)
    Większość sprzętu AGD, laptopy itp nawet idzie na tym, ale nie wiem co z UPS.
    Lodówka też pójdzie, ale trzeba mieć moc 2000W aby startnęła.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 21 Lut 2011 21:55
    biancoo
    Poziom 8  

A co powiecie na tę przetwornicę, czy mój sprzęt muzyczny, któremu powiedzmy 150W a nawet 100W wystarczy będzie dobrze chodził? Czy UPS będzie doładowywany czy tez jak w przypadku agregatu będzie pykał, czyli nie da się używać?

http://allegro.pl.html

Regulamin p.10.11
    (dj-MatyAS)

0
  • #4 28 Lut 2011 14:32
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Moc agregatu do UPS mnożnik 1,4 do 1,7.
    UPS 1000W
    Agregat minimum 1400W do 1700W
    Dla pompy sprawdź jaki jest prąd rozruchu silnika !
    Jeśli nie znajdziesz, moc silnika pomnożyć razy 3 i takiej mocy powinien być agregat.

0
  • #6 28 Lut 2011 21:23
    darek_wp
    Poziom 28  

nemo7912 napisał:
    czy pomoze mi ktos w sprawie przetwornicy 12v -220 -150w czy idzie ja zwiekszyc np. na 300w lub wiecej?

Jeżeli przetwornica obliczona jest na 150W nie wyciągniesz z niej 300W a przeróbka jest nieopłacalna - trzeba by wymienić i zmodyfikować prawie 80% urządzenia

0
  • #7 18 Gru 2011 18:16
    winkler
    Poziom 10  

Drogi kolego nie możesz używać takiego sprzętu z agregatu nie posiadającego[ avr ]a jest to urządzenie w agregacie utrzymujące jednakowe napięcie. jak będziesz kupował agregat to zadaj pytanie sprzedającemu czy posiada on avr czy też nie,a przy okazji informuję że komputer również może działać tylko z agregatem posiadającym to urządzenie

0
  • #8 19 Gru 2011 12:51
    190_Wojciech
    Poziom 20  

winkler napisał:
    Drogi kolego nie możesz używać takiego sprzętu z agregatu nie posiadającego[ avr ]a jest to urządzenie w agregacie utrzymujące jednakowe napięcie. jak będziesz kupował agregat to zadaj pytanie sprzedającemu czy posiada on avr czy też nie,a przy okazji informuję że komputer również może działać tylko z agregatem posiadającym to urządzenie

AVR jest jednym z rozwiązań zapewniających stabilne napięcie. Jedno oznacza nie jedyne ! Osobiście wolałbym dobry agregat bez AVR niż chińczyka z AVR.
    AVR nie jest lekiem na całe zło !
    Dzięki takim wpisom jak twój tworzy się mit !

0