Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregaty prądotwórcze, przetwornice a sprzęt muzyczny?

20 Lut 2011 21:57 3077 7
 • Poziom 9  
  Kupiłem kiedyś mały agregat prądotwórczy Made in Germany 800W mocy nominalnej. I co się okazało, kiedy podłączyłem power-mikser to dioda cały czas mrygała, nie świeciła ciągłym zielonym światłem. A kiedy podłączyłem zasilanie z agregatu do UPSa to ten cały czas pykał, tak jakby włączał się i wyłączał. Nie chciałem więc ryzykować uszkodzenie sprzętu i sprzedałem agregat. Instrumentu nawet nie próbowałem po tym co zobaczyłem na power-mikserze i UPSie

  Chciałbym kupić sobie jakiś mały agregat, żeby mieć w razie czego do pompy CO, sprzętu muzycznego, czy podłączenia zamrażarki, lodówki.

  Mam pytanie jaki kupić? czym się kierować przy zakupie?

  W aucie wożę cały czas przetwornicę napięcia. Żeby grać na minimalnym nagłośnieniu klawisz i power-mikser nie trzeba wiele mocy myślę, że i przetwornica by wystarczyła. Ale nie dawno kolega elektryk uświadomił mnie, ze zwykła przetwornica, którą wożę nie jest dobra, bo musi mieć taka z pełną sinusoidą.

  Nie wiem, czy dobrze mierzę. Czy prąd z takiej przetwornicy z pełną sinusoidą będzie w stanie doładowywać mi UPSy, czy też będą pykać jak w przypadku tego agregatu?

  Proszę podzielcie się rzetelną wiedzą o agregatach i przetwornicach. Co zda egzamin w przypadku awaryjnego zasilania sprzętu muzycznego, sprzętu AGD i pompy Centralnego Ogrzewania?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Wszelkie UPS nie trawią tego kształtu napięcia z tanich agregacików.
  Dobrze jest obciażyć agregat np: żarówką 150 W.- Wtedy napięcie wyjściowe przybiera obraz prawdziwej sinusoidy.
  Sam komputer nawet idzie.
  Są agregaty przewidziane do pracy z komputerami, ale ich koszt, to ok 5000zŁ.

  Przetwornice, tez sprawa dyskusyjna, bo na wyjściu jest sinusoida modyfikowana (trapezoida)
  Większość sprzętu AGD, laptopy itp nawet idzie na tym, ale nie wiem co z UPS.
  Lodówka też pójdzie, ale trzeba mieć moc 2000W aby startnęła.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  A co powiecie na tę przetwornicę, czy mój sprzęt muzyczny, któremu powiedzmy 150W a nawet 100W wystarczy będzie dobrze chodził? Czy UPS będzie doładowywany czy tez jak w przypadku agregatu będzie pykał, czyli nie da się używać?

  http://allegro.pl.html


  Regulamin p.10.11
  (dj-MatyAS)
 • Poziom 20  
  Moc agregatu do UPS mnożnik 1,4 do 1,7.
  UPS 1000W
  Agregat minimum 1400W do 1700W
  Dla pompy sprawdź jaki jest prąd rozruchu silnika !
  Jeśli nie znajdziesz, moc silnika pomnożyć razy 3 i takiej mocy powinien być agregat.
 • Poziom 28  
  nemo7912 napisał:
  czy pomoze mi ktos w sprawie przetwornicy 12v -220 -150w czy idzie ja zwiekszyc np. na 300w lub wiecej?


  Jeżeli przetwornica obliczona jest na 150W nie wyciągniesz z niej 300W a przeróbka jest nieopłacalna - trzeba by wymienić i zmodyfikować prawie 80% urządzenia
 • Poziom 10  
  Drogi kolego nie możesz używać takiego sprzętu z agregatu nie posiadającego[ avr ]a jest to urządzenie w agregacie utrzymujące jednakowe napięcie. jak będziesz kupował agregat to zadaj pytanie sprzedającemu czy posiada on avr czy też nie,a przy okazji informuję że komputer również może działać tylko z agregatem posiadającym to urządzenie
 • Poziom 20  
  winkler napisał:
  Drogi kolego nie możesz używać takiego sprzętu z agregatu nie posiadającego[ avr ]a jest to urządzenie w agregacie utrzymujące jednakowe napięcie. jak będziesz kupował agregat to zadaj pytanie sprzedającemu czy posiada on avr czy też nie,a przy okazji informuję że komputer również może działać tylko z agregatem posiadającym to urządzenie

  AVR jest jednym z rozwiązań zapewniających stabilne napięcie. Jedno oznacza nie jedyne ! Osobiście wolałbym dobry agregat bez AVR niż chińczyka z AVR.
  AVR nie jest lekiem na całe zło !
  Dzięki takim wpisom jak twój tworzy się mit !