Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESF 2440 błąd 20

20 Feb 2011 22:12 18224 5
  • Level 10  
    Temat już powtarzany na forum dla innych typów zmywarek Electroluxa. Zaczyna cykl od wylewania wody. Jeśli woda jest wewnątrz to pompa pracuje jednostajnie i woda jest wylewana. Po wylaniu wody pompa zaczyna pracowac przerwami. Cykl powtarza się 3 razy i potem bład 20.

Wężyki raczej drożne bo woda jest usuwana. Pytanie czy można jakos zresetowac zmywarke? Czytałem, że inne typy mozna kombinacja klawiszy przy starcie.

Ogólnie proszę o pomoc jak zdiagnozować usterkę.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Dzisiaj zabieram się za rozbieranie zmywarki. Dziękuję za podpowiedzi. Jeszcze tylko pytanie, gdzie znajduje się czujnik/zawór ciśnienia wskazany w załączonej instrukcji? Pytam, bo z tego co rozumiem to jest on w układzie odprowadzania wody, a w linku jest mowa także o zmniejszeniu ciśnienia wody dopływowej.
  • Helpful post
    Level 18  
    Presure switch
  • Level 10  
    Wielkie dzięki, teraz już wiem gdzie szukać. Tylko teraz pytanie co dalej? W jaki sposób sprawdzić czy dobrze działa? Ewentualnie czy mam go wymienić, czy wyczyścić? Poproszę jeszcze o parę wskazówek, bo niestety jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie.
  • Level 10  
    Wykonane: odłączyłem wąż wylewowy od syfonu, sprawdziłem drożność węża i podłączyłem go ponownie.

Efekt: zmywarka znowu działa !!! Na razie nie przeprowadzam innych eksperymentów ze zmywarką, ponieważ działa.