Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nauka C++ http://www.ithelpdesk.pl

jedrus55 20 Lut 2011 22:19 1806 15
  • #1 20 Lut 2011 22:19
    jedrus55
    Poziom 12  

Witam. Niedługo w szkole zaczynam C++ a że mam nauczyciela jakiego mam muszę sam uczyć się w domu. Wpisałem więc w google kurs C++. Znalazło mi tą stronę. Zarejestrowałem się przejrzałem stronę i wygląda całkiem poważnie i ciekawie. Jednak żeby uzyskać większe prawa trzeba kupić abonament. Najtańszy 25 zł na rok chyba. Nie chce jednak wydać pieniędzy a okaże się że strona nieprzydatna. Może ktoś zna tą stronę i mógłby co nieco powiedzieć o niej. Z góry wielkie dzięki.

0 15
  • #2 21 Lut 2011 13:56
    przemo_wielki
    Poziom 23  

Jeżeli znasz choć trochę ang. to powinno Ci narazie wystarczyć http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/
    Jak będziesz chciał coraz bardziej zagłębiać się w wiedzę o c++ to jednak polecam dobrą książkę np: "Thinking in c++", "Symfonia c++" ...

0
  • #3 21 Lut 2011 17:52
    VanThor
    Poziom 19  

Może przyda Ci się także to Link.
    Spojrzałem szybko na podaną stronę i myślę, że więcej nauczysz się ze wspomnianej "Symfonii C++".

0
  • #4 21 Lut 2011 23:01
    krzysiek.goldon
    Poziom 12  

jedrus55 napisał:
    Zarejestrowałem się przejrzałem stronę i wygląda całkiem poważnie i ciekawie. Jednak żeby uzyskać większe prawa trzeba kupić abonament. Najtańszy 25 zł na rok chyba.

Moim zdaniem lepiej dołożyć jeszcze trochę i kupić dobrą książkę. Od siebie mogę polecić:

- Bruce Eckel "Thinking in c++"

Albo wypożyczyć i nic nie płacić :)

0
  • #5 22 Lut 2011 09:04
    marcinj12
    Poziom 40  

Taaa.... Polecajcie zupełnie początkującemu "Thinking in C++" - najszybsza droga żeby go zniechęcić już na starcie...
    Z Symfonią się zgodzę, dobrze wyjaśnia zagadnienia od podstaw, ale "Thiniking..." zbyt szybko przelatuje przez podstawy i skupia się na rzeczach na początku nieprzydatnych i trudnych do załapania (jak obiektowość). Wystarczy przetaczać opinie czytelników np. na helionie.

0
  • #7 22 Lut 2011 10:20
    krzysiek.goldon
    Poziom 12  

marcinj12 napisał:
    Taaa.... Polecajcie zupełnie początkującemu "Thinking in C++"

W sumie to kolega jedrus55 nie napisał czy jest poczatkującym programistą. Jeśli zna np. C to "Thinking in C++" będzie idealne. O "Symfoni C++" się nie wypowiadam bo nie przeczytałem całej.

tymon_x napisał:
    Seria Thinking in... jest przereklamowana.

Ja tak nie uważam. Przeczytałem ją i często do niej wracam. Sądząc po opiniach to większość ludzi jest raczej z tej książki zadowolona.Opinie o Thinking in C++

0
  • #8 22 Lut 2011 20:07
    jedrus55
    Poziom 12  

Niestety jestem początkującym programistą. Uczę się także Turbo Pascala ale z C nie miałem kontaktu. Tak jak pisaliście sprawdzę Symfonie C++ :)

0
  • #9 22 Lut 2011 20:49
    azra
    Poziom 16  

Jeśli już, to "Symfonia C++ Standard" (Grębosz), bo starsze wydania są już lekko przestarzałe.

Z książek to jeszcze "Accelerated C++" (Koenig & Moo) było niezłe, chociaż słownictwo może niekoniecznie dla całkowicie początkującego. (Zresztą, nie jestem przekonany, czy akurat C++ to dobry język dla początkującego)
    "The C++ Programming Language" (Stroustrup). Kiedy opanujesz już składnię i podstawowe rzeczy, poczytaj "Effective C++", "More Effective C++" i "Effective STL" (Meyers).

Jeżeli koniecznie musisz czytać po polsku... No cóż, ucz się angielskiego. To się naprawdę przydaje jak mało co. ;)

0
  • #10 22 Lut 2011 21:03
    jedrus55
    Poziom 12  

Znalazłem coś takiego:
    Jerzy Grębosz - Symfonia C++

Wydanie 4 poprawione - Tomy I, II, III

0
  • #12 23 Lut 2011 12:27
    Dariusz Bismor
    Poziom 17  

jedrus55, jeżeli nie znasz C, a zwłaszcza nie znasz wskaźników, daruj sobie Symfonię (świetną książkę dla znających już C). Polecam Ci książkę "C++ Potęga języka. Od przykładu do przykładu" Koenig, Moo, wydawnictwo Helion - ta książka uczy C++, a nie C z wykorzystaniem bibliotek C++.

Dariusz

0
  • #13 23 Lut 2011 21:43
    jedrus55
    Poziom 12  

A mógłby mi ktoś powiedzieć czy język C++ jest często wykorzystywany? Chodzi mi o to czy ludzie w środowisku informatycznym często go używają do pisania programów. I jakie ma możliwości C++. Co np. można w nim napisać. Z góry dziękuje ;) .

0
  • #14 23 Lut 2011 22:03
    azra
    Poziom 16  

Spytaj raczej "czego nie można". ;) Inna sprawa, czy jest on tak często używany w nowych projektach jak to drzewiej bywało. Mamy dzisiaj sporo języków, które sprawdzają się dobrze w swoich dziedzinach, C++ nie zawsze jest najlepszym wyborem. Ciągle jednak jest jednym z głównych graczy na rynku gier.

Zgadzam się z Dariuszem, "Accelerated C++" (bo tak brzmi oryginalny tytuł) to dobra książka. Nie mogę jednak nic powiedzieć o jakości tłumaczenia... Jeśli nie boisz się książki po angielsku, zamów z Amazona oryginał - o(d)płaci się (wiedzą). ;)

0
  • #15 23 Lut 2011 22:12
    jedrus55
    Poziom 12  

Wolałbym po polsku tylko nie mogę znaleźć w internecie. Na stronie Helionu jest niedostępna a na allegro nie ma wcale.

0