logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel Astra III autoalarm HPB MOP4

swierpio 20 Lut 2011 22:29 5805 5
REKLAMA
  • #1 9180691
    swierpio
    Poziom 2  
    Kupiliśmy kilka dni temu Opla Astrę III. Wsadzono nam autoalarm HPB MOP4(przy sprzedaży poinformowano nas, że General Motors nie przewiduje innego dla Astry III). To co nam się nie spodobało to, że autoalarm się samoczynnie nie uzbraja po "przypadkowym" rozbrojeniu autalarmu (bez otwarcia drzwi fizycznie).
    Przy sprzedaży, a właściwie po, jak już zauważyliśmy tę "ulomność" przed wyjechaniem jeszcze z salonu, uslyszeliśmy różne informacje. Pani sprzedająca nie wiedziała co z tym alarmem. Serwisant powiedział, że to czy ten alarm się uzbraja czy nie zależy od tego jakie opcje ma samochód, a nie alarm. I nasz ponoć takiej opcji nie ma (choć najwyraźniej nikt nie byl w stanie powiedzieć, co to miala być za opcja, gdzie to mialo by być wpisane w jakiś papierach). Mamy 12-stoletnią Skodę, która byla kupiona bez udziwnionych funkcji ale autoalarm się samouzbraja. Dziwne mi się wydaje, że Astra III z nienajgorszym wyposażeniem była by takim "gniotkiem".
    Pani sprzedająca twierdziła, że serwisant gdzieś będzie dzwonil, żeby się dowiedzieć. Przypuszczam, że nie dzwonił, bo bardzo był pewien, że nasz samochód takiej opcji nie ma. Mąż dzwonił do tej pani ale nic nadal nie wiedziala, bo serwisant dzwonil ale się nie dodzwonił, :) bo widać tamten co móglby wiedzieć bardzo zalatany. No więc zostaliśmy sami ze swoim problemem.
    Chciała bym wiedzieć, czy da się zaprogramować ten alarm tak aby było to samouzbrajanie czy nie? I może ktoś by wiedział jak to zrobić?
    Za wszelkie informacje bardzo będę wdzięczna.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 9181391
    staled
    Poziom 11  
    Witam , może to:https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1295464.html
    pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #3 9181804
    Autoalarm1
    Poziom 14  
    A jeśli otworzymy samochód pilotem i nie otworzymy drzwi(fizycznie) to po ok.25 sekundach zamykają się drzwi? A tak na przyszłość nie radzę montować alarmu w ASO, ponieważ jak sama zauważyłaś pracują tam specjaliści którzy nic nie wiedzą, typ alarmu mają jeden dla danego modelu(dobrze znany także złodziejowi) Alarm na pewno jest drogi. Dlatego polecam montować zabezpieczenia tylko i wyłącznie w autoryzowanych zakładach instalacji alarmowych - lepiej i taniej.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #4 9182848
    CameR

    Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Ten alarm sam nie uzbroi się po przypadkowym wyłączeniu.
    Nie ma opcji rearmingu.
    Nie da się również tej opcji aktywować lub zaprogramować.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • #5 9184824
    xwit
    Poziom 33  
    A to jest pilotówka czy bezpilotówka.Bo jak bezpilotówka to może samochód ma opcję reamingu.
  • #6 9188885
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
REKLAMA