Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DV2000 Kłopoty z włączeniem i samoistne wyłączanie sie

Echosoft 21 Feb 2011 02:00 1206 7
    Echosoft
    Level 9  
    Witam.
    Mam dosyć dziwny problem z HP DV2000 Płyta główna startuje raz na kilka prób uruchomienia. A jak uruchomi sie to potrafi wyłączyć sie po 5 -10 minutach samoczynnie. Poza tym wyświetla poprawnie i wszystkie urządzenia działają poprawnie. Podejrzewam odklejenie się mostka u51 NF G6150-N-A2 . Tylko w większości przypadków z którymi miałem do czynienia,to jak odkleił się mostek nie było obrazu, lub wifi czy też pojawiały się artefakty podczas wyświetlania. Proszę jeśli ktoś miał taki przypadek ,lub wie co powoduje taki stan rzeczy o jakąś podpowiedz. Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.
    zamach132
    Level 12  
    Może to trochę dziwnie zabrzmi ale kontrolowałeś temperatury ??
    Echosoft
    Level 9  
    Witam. Sprawdzałem temperatury , mierzyłem napięcia.Podstawiałem inną pamięć i inny procesor. Płytę kupiłem używaną.Nie widać śladów grzania układów hotem, ani nie widać żeby była zalana kiedykolwiek. Zaden z elementów nie przegrzewa się .
    zamach132
    Level 12  
    Miałem kiedyś podobny problem ze stacjonarką którą sam składałem.
    Cały czas myślałem ze to wina ramów.
    Dopiero potem, przez przypadek wyszło na jaw że to wina "obudowy" a dokładnie przycisku "Onn/Of"
    Spróbuj jakoś sprawdzić w Twoim laptopie czy to nie jest ewentualnie wina owego przycisku.
    Echosoft
    Level 9  
    Niestety nie ma takiej możliwości ,żeby to byla wina włącznika ponieważ nie jest podłączony. Płyta leży na macie serwisowej i uruchamiam ją z pilota .
    zamach132
    Level 12  
    Jedyna opcja jaka mi jeszcze przychodzi do głowy to taka że komputer po dłuższym czasie użytkowania chce dostać więcej energii niż może dać jej zasilacz.
    Echosoft
    Level 9  
    zasilanie jest ok. pracuję na zasilaczu serwisowym .:cry:
    Echosoft
    Level 9  
    Witam . Po wymianie mostka na nowy laptop żyje!! Temat zamykam.