Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wykasować Błędy w Fiacie

24 Paź 2004 00:10 2929 9
  • Poziom 18  
    Witam.
    Zakładałem alarm w fiacie PUNTO 2 i do tej operacji odłączyłem masę akumulatora.
    Po podłączeniu wszystko działa jak należy tzn i auto jak i alarm ale pojawiły się dwie lampki od ABSu i ESR czy jakoś tak oraz wykrzyknik. ABS się swieci stale a ESR miga. ABS po przejechaniu kilku kilometrów kontrolka nie zgasła. Sprawdziłem poprawność montażu wszystko jest OK.
    Co robić?
    Mam interfej do grupy WV ale chyba nie będzie pasować :(
  • Poziom 19  
    Witam. Sprubuj napoczątek odłączyć minusową klemę od akumulatora na ok. 1min. I zobaczymy co dalej. Pozdrow.
  • Poziom 11  
    Chyba bez EXAMINERa w serwisie FIATa sam sobie nie poradzisz.
    Muszisz do nich podjechać na wykasowanie błędów.
    Koszt ok 70,-zł.
  • Poziom 13  
    Odłanczaniem zasilania z akumulatora nie łapie się błędów, coś musiałeś pokombinować z kabelkologią w trakcie montażu alarmu. Odłączenie akymulatora powoduje jedynie usunięcie Twojej mapy z pamięci. Pojeździsz to nowa mapa powstanie. A na takie błedy do examiner w ASO (koszt 60-80zł). Choć nie jestem pewny czy nie trzeba zrobić jakiś poprawek z kabelkami. Normalnie takie rzeczy przy montażu nie występują.
  • Poziom 13  
    Jeszcze jedno. Dlaczego odłanczałeś tylko masę??? Już dużo lepiej było by tylko (+) ja nie chciałeś obu. Podczas montażu zrobiłeś nową masę, jakiś kabelek może otarł się o część metalową "umasioną", tu zaczął się problem. Należało odłączyć (+) i (-).
  • Poziom 15  
    Witam

W instukcji powinna być opcja resetu jest to kombinacja ustawień kluczyka w stacyjce jak nie ma to odłacz akumulator na dłużej niż
    3 godziny kolega miał podobny problem i zostawił na całą noc ale
    on ma garaż .Pomogło .
  • Poziom 14  
    wydaję mi się że coś nie tak w kabelkologii lub żle włożonoa kostka w body komputerodłącz kleme minusową i do dzieła posprawdzaj połączenia alarmu
  • Poziom 25  
    witam
    polecam EXAMINERA w ASO Fiat
    nie ma co kombinowac a mozna cos jeszcze zepsuc
    koszt 150 Pln ale to Twoja kieszen
    pozdro
    T
  • Poziom 18  
    Hmmm.. Sprawa dziwna. Fiat spędził 4h w ASO na 1 Sierpnia i spece sprawdzili wszystko. Zastrzeżen nie mieli co do montażu alarmu :)
    A kontrolki jak się palą tak palą żeby było ciekawiej oba systemy działają OK. Najpierw postawili diagnozę że brak jest komunikacji z body komputerem a deską rozdzielczą a po godzinie stwierdzili że gdzieś na wiązce ABS jest chyba zwarcie i prawdopodobnie na przejściu między kabiną a silnikiem. Auto kiedyś miało czołowo stłuczkę.
  • Poziom 1  
    Nie wiem czy temat aktualny i czy go ktoś będzie czytał.

Mam teraz podobny problem świeci mi sie ABS i wykrzyknik tj, awaria EBD.
    Skutkiem tej informacji jest to że wyjmowałem bezpieczniki do sprawdzenia.
    Jutro jade do ASO na skasowanie błędu bo Panda jest na gwarancji.