Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SL-BD3 gramofon -nie słyszę głównej linii wokalnej

21 Lut 2011 09:28 1859 2
  • Poziom 2  
    Mam problem z dźwiękiem w gramofonie.
    Jest to gramofon Technics SL-BD3 (bez przedwzmacniacza), podłączony oczywiście do wejścia phono. Dźwięk jest "niepełny" to znaczy dobrze słychać tło gitary i inne instrumenty oraz wokale w tle, natomiast nie słyszę głównej linii wokalnej.
    Nie wiem czy wyraziłem się zrozumiale.
    Czy ktoś spotkał się z takimi objawami?
    Wydaje mi się, że to raczej problem natury elektronicznej.
    Pytanie brzmi czy wymiana wkładki gramofonowej załatwi sprawę?
    Czy sygnał w gramofonie z wkładki przekazywany jest bezpośrednio na wyjście?
    Czy jest tam jeszcze jakiś układ, który może być powodem usterki?
    Jeżeli to wkładka, to proszę o informację jaką wkładkę najlepiej kupić?
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 25  
    Objawy takie mogą świadczyć na przykład, że "masa się urwała temu gramofonu" :-)
    Może to też świadczyć o tym, że płyta jest już "zjechana".

Spróbuj podłączyć sprzęt innym przewodem, ew. sprawdź czy masa dociera do gniazda wyjścia w gramofonie.
    Sprawdzałeś jak płyta która u Ciebie brzmi w ten sposób odtwarzana jest na innym sprzęcie?
  • Poziom 2  
    płyta jest nowa, nie wiem w jakim stanie jest igła, a jeśli chodzi o masę, przewód który przykręcam do obudowy wzmacniacza chyba działa, bo po jego podłączeniu przestaje być słyszalne "ciche bzyczenie w głośnikach reagujące na dotknięcie talerza" a co do masy gniazda PHONO to nie wiem. Facet od którego kupiłem gramofon poradził mi żeby zdjąć wkładkę i przeczyścić styki, a jeśli nie pomoże to chyba mi wyśle inną wkładkę.