Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karty chipowe do logowania w Windows XP

21 Lut 2011 09:32 2107 4
  • Poziom 20  
    Witam.
    Mam laptopa ze złączem PCIMCIA II na Allegro widziałem programatory kart chipowych pod takie gniazdo.
    Między innymi można znaleźć CardMan 4040 albo GemPC400.

Mam pytanie czy te czytniki wraz z odpowiednimi kartami można wykorzystać podczas logowania do Windowsa XP :?: Np. zamiast wklepywać hasło wystarczy wsunąć kartę lub bez karty logowanie się nie odbędzie.
    Czy do czegoś takiego te programatory można wykorzystać :?:
  • Poziom 14  
    tak w wielu instytucjach takie rozwiązanie jest wykorzystywane ale potrzeba do tego jeszcze soft który to obsłuży jak chcesz to mogę poszukać nazwę softu jaki konfigurowałem dla klienta jakieś 2 lata temu czytnik Cardman + karta setec + soft (teraz nie pamiętam co to było ) soft dostałem razem z kartą i czytnikiem z firmy LANSTER od której kupowałem sprzęt
  • Poziom 20  
    Czytnika jeszcze nie kupiłem. Ale czy taki soft jest uniwersalny i pasuje do dowolnego czytnika czy też pracuje tylko z dedykowanym czytnikiem :?:
    I druga sprawa gdzieś wyczytałem że w windzie Xp i innych przez takie karty można logować się do domeny (na konto na serwerze) a nie na danym komputerze na konto lokalne. A właśnie o takie logowanie jako zwykły użytkownik mi chodzi.
  • Poziom 14  
    z tego co wiem z doświadczenia to aplikacje tego typu korzystają z dowolnego czytnika. Natomiast sprawa logowania wygląda w ten sposób, że na karcie masz zapisane dane go logowania konta gdy wsuniesz kartę podajesz pin do karty i następuje logowanie. to czy zalogujesz się lokalnie czy do domeny zależy od ustawień konta i kartą nie ma tu znaczenia.
  • Poziom 20  
    Udało mi się zakupić czytnik GemPC Card (GemPC400).
    Mam teraz pytanie jakim softem można zarządzać kartami chipowymi. Chodzi mi o oprogramowanie tych kart no i ewentualnie o możliwość zarządzania procesem logowania w Windowsie.

Znalazłem program Smart Card ToolSet który wykrywa i chyba dzięki niemu można coś zmieniać w parametrach karty. Czy jest jeszcze jakiś inny (darmowy) program tego typu ?