Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zamiennik warystora w rozruszniku progresywnym.

21 Lut 2011 11:35 10597 3
  • Poziom 10  
    Witam, proszę o pomoc w dobraniu warystora niestety prawdopodobnie przez skok napięcia w sieci popsuł się 'Rozrusznik progresywny VSA LC03 P/7' wypaliło płytkę tak jak widać na zdjęciach i potopiło obudowy przekaźników. Ta płytka odpowiada za rozruch pompy ciepła... i mam lodowato w domu.
    Na warystorze jest napisany symbol R8201W niestety takich w Polsce nie znalazłem.
    Na obudowie są widoczne napisy:
    prąd rozruchowy 15A.
    prąd pracy 45A.
    napięcie znamionowe 380-400V.
    Wiec domyślam się że warystory muszą mieć większe napięcie i więcej Amperów? Nie wiem czy mam racje.
    Znalazłem tą płytkę w internecie ale niemożna się tam dodzwonić.
    http://zamienne.dedietrich.pl/diagram.php?id_pd=5815

Proszę o szybka odpowiedź i wskazanie gdzie i jakie warystory mam zamówić, przekaźniki już mam dziękuje za pomoc.
    Jaki zamiennik warystora w rozruszniku progresywnym. Jaki zamiennik warystora w rozruszniku progresywnym. Jaki zamiennik warystora w rozruszniku progresywnym. Jaki zamiennik warystora w rozruszniku progresywnym. Jaki zamiennik warystora w rozruszniku progresywnym. Jaki zamiennik warystora w rozruszniku progresywnym.

pozdrawiam
    Bartosz D.
  • Poziom 10  
    Witam, zapłaciłem w serwisie i mam nową płytkę. o cenę nawet nie pytajcie bo była astronomiczna.......... ale nareszcie wszystko działa jak trzeba.

zamykam temat i dziękuje za chęć pomocy :)
  • Poziom 2  
    Witam. Na moim obiekcie padło to samo - wie ktoś, gdzie bez problemu, szybko (nie koniecznie tanio) mogę naprawić/kupić te ustrojstwo? Bez tego nie pójdzie? i jaka przyczyna uszkodzenia tego rozrusznika -może problem tkwi w sprężarce? Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam,
    Mam nadzieję, że zrozumiesz, przetłumaczyłem francuski polski z googletradem,

Posiadam pompę ciepła viessmann vitocal 350 awo 120, 18kw,
    Softstart spłonął, a ja go naprawiłem,
    Istotnie, odpowiedzialnymi za awarię są 3 kondensatory 0.33 milikaradów, które są zbyt słabe, przekaźniki nie są aktywowane, a NTCs ciepło i grill,
    Czas opóźnienia wynosi około 2 sekundy,
    Oto diagramy, które przeczytałem,
    NTC z R8201W są trudne do znalezienia, ale moje nie były palone, to spawy się stopiły,
    Wymieniłem 6 przekaźników i 3 kondensatory,
    dla informacji, karta Sofstarter jest warta 1000 euro w Viessmann,
    Ten system jest zbyt delikatny i niebezpieczny i może spowodować uszkodzenie sprężarki,

Moje pytanie brzmi:
    Mam sofstarter ABB PSE45-600-70, czy myślisz, że może on korzystnie zastąpić oryginalny system sofstarter pompy ciepła?