Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uni-t M890G - nie działa test diody

dickens1 21 Lut 2011 12:31 2926 0
    dickens1
    Poziom 12  
    Witam,

Mam taki przypadek z tym miernikiem - otóż po pomiarze napięcia zmiennego słychać było coś w stylu trzeszczenia (zakresy itd. wszytko dobrze ustawione) podobnego do wybuchu kondensatora. Po tym incydencie miernikiem nie można sprawdzić żadnej diody (nie wskazuje napięcia przewodzenia, wartość zatrzymana jest na 246 -/+ 1 lub ok 300 i ani drgnie) wszystkie inne opcje działają, w tym test zwarcia też (który o dziwo jest razem z testem diody, wartość przy zwarciu spada do 001). Kolega przyniósł swojego Fluke 114 i mierzyliśmy dla porównania - wyniki jak nie są takie same to różnią się o 1-2. Co zauważyłem - gdy tylko nastawię na napięcie zmienne to wartość spada tak od 16V do zera, ale pomiar ok. Drugie spostrzeżenie - jak nie mierzę zmiennego to na teście diody jest ok 246, po pomiarze napięcia zmiennego i przełączeniu na test diody jest ok. 300. Co mogło w nim paść? Bateria nowa, rozkręciłem go, kilka elektrolitów jest takich jak na zdjęciach (czy są spuchnięte?) :

Uni-t M890G - nie działa test diody Uni-t M890G - nie działa test diody Uni-t M890G - nie działa test diody

Jakieś sugestie? Może ktoś miał podobny przypadek?

z góry dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź/sugestię/radę